Mayıs ayında kongre yapılmalıdır, yapılacaktır!

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay ve Bursaspor Yönetim Kurulu Üyelerinin Çaykur Rizespor maçı sonrası aldığı olağanüstü kongre kararının ardından Divan Kurulu tarafından yapılan açıklamaya tepki yağıyor.

Bizler de Bursasporluyuz.org olarak Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç‘e soruyoruz.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç “Taraftarın baskısı ile alınan Olağanüstü Kongre kararı da tartışmalara açık kalmıştır.” ifadeleri ile kongrenin yapılmaması için bir çıkış yolu mu aramaktadır?

Görev yaptığınız makamın ağırlığını kaldıramadığınız maalesef tüm Bursa spor kamuoyu ve camiasınca hemfikirdir.

Bursaspor Kulübü Divan Başkanlık Kurulu olarak, izlenilen tutum ve camianın düşünceleriyle zıt olan açıklamalarınızın; camiamıza ve camiamızın kültürüne yakışmadığını gözlemlemekteyiz.

Bursaspor camiasının yeniden birlik olması için bir fırsat olarak görülen olağanüstü kongre kararının “Bursaspor’un menfaatlerini en önde tutmak, kişisel istek ve ihtiraslarımızı Bursaspor sevgisine karıştırmamak en büyük hedefimiz olmalıdır.” açıklamanız ile tutarsızlık yaşamaktasınız.

Tüm camianın beklide tek bir konuda ortak noktada buluştuğu “olağanüstü kongre kararına” bir tek sizin kurulunuz karşı çıkmaktadır.

Bu açıklamanızın Bursaspor’un menfaatine gelişmediği tüm Bursa spor kamuoyu ve taraftarımızca aşikardır. Bu hatalar zincirine ısrarla eklediğiniz halkaların  Bursaspor camiasına negatif etkileri, maalesef artarak sürmektedir ve bu gidişle de sürecektir.

Bizler Bursasporluyuz.org olarak bu konudaki çağrımızı yinelemekte fayda görüyoruz ki; Bursaspor Kulübü Mayıs ayında olağanüstü kongre yapmalıdır, yapacaktır.

Yine Bursasporluyuz.org olarak Mayıs ayında olağanüstü kongre kararının yapılması için bu yöndeki kampanyalarımızı tüm gücümüzle sürdüreceğimizin bilinmesi isteriz.

Üç senedir sportif başarı için gereken hazırlık ve planlamada geç kalarak yeterli hassasiyet ve çalışma disiplinini gösterememek, bütün bunlar gerçekleşirken takımın kötü gidişatına erken teşhisi koyup gerekli hamleyi yapamamak gibi etkenler, bizler için Bursaspor Kulübü‘nün sağlıklı yönetilmediğinin son göstergesi olmuştur.

Tüm Bursaspor camiası ve kamuoyunun bilgisine sunarız.

35 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @En bursasporlulardan yorumuna yanıt olarak

   Eğer biraz bir şey biliyorsam bu kongre bir kılıf uydurulacak ve yapılmayacak. Şimdiden yazıyorum buraya. Eğer bir şekilde yapılırsa da bir yol bulunur ve Ali Ay içimizdeki pinokyolar tarafından başkan seçilir. Neymiş efendim Mayıs’ta bırakıyormuş. Geç bu işleri.

  2. @En bursasporlulardan yorumuna yanıt olarak

   Önemli olan nitelikli ve lobisi olan kişilerin aday olmasıdır.Ayrıca adaylar arasında da doğru başkan ve ekibini belirleyebilecek sağ duyulu “gerçek bursasporlular” gerekmektedir.Bugün ki Tarık ÇAPÇI ‘nın yazısını okursanız Başkan Ali AY’ın evine gidip kongre isteyen sözüm ona tribün liderlerinin kongrede Ali AY destekledikleri yönünde bilgi bulunmakta.

   3
   2
  3. @En bursasporlulardan yorumuna yanıt olarak

   olağan üstü kongre yapılmalıdır. ancak bu kurtuluş anlamına gelmez.
   önemli olan gelecek yönetimin niteliğidir.
   mesela ben bilmiyorum. bursa da bu tür donanımlı insanlar var mı? varsa bunlar kim? bursasporu yönetmeyi kabul ederler mi? ya da bu cesareti gösterebilirler mi?!.
   olağan üstü kongreyi isteyenler alternatif isimleri mutlaka yazmalı. böylece camianın fertleri olarak biz de tanımış oluruz.
   soruna katkı koymak istiyorlarsa, siteye önerim, olası isimleri yazıp bir anket yapsın.
   anket sonucunda, camia birinci çıkan adayın etrafında kenetlensin. filmin sonu beklensin. en küçük bir başarısızlıkta çatlak sesler çıkmasın.
   bursasporun yaşadığı en büyük sorun, gelen yönetim ve teknik kadrolara projelerini hayata geçirme şansının ve zamanın verilmemesidir.
   bilinmesi gereken, kulüp ve takım olmanın kolay bir iş olmadığı, ve bunun için en az 3-4 yıla ihtiyaç olduğudur.
   sonuçta herkes durumdan şikayetçi. herkes konuyla alakalı öyle yada böyle konuşuyor.
   tamam, bu yönetim gitsin de, yerine kim gelsin? bizim kurtarıcımız ki? bunun ismi ne?..

   14
   3
  1. @Can yorumuna yanıt olarak

   Bunların taraftarın arasına karışıp taraftar sıfatıyla gezen yandaşlarını da temizleyebilsek keşke. Millet Rize maçında Ali Ay dışarı diye bağırırken bunlar ıslıklıyordu. Asıl bunların temizlenmesi lazım.

 1. Güzel açıklama. Bir sözde bazı insanlara Bursayı ve Bursaspor taraftarını kimse tehdit edemez. Rize maçına kadar Ali ay yandaşı olduğunuzu 1060 kişi oldğunuzu hepimiz biliyoruz.

  32
  3
 2. niye kızıyorsunuz ki; o bir kukla onu oraya koyanlar onun bunları söylemesini istediler o da söyledi…

  20
  6
 3. Sayın İdris Sevinç ve divan kurulu üyeleri çoğunluğu Bursamızın saygın iş adamları boş laf üretmekten başka Bursasporumuza beş kuruş faydanız oldumu.Siz ancak locadan maç izlemeyi bilirsiniz bedavadan.

  17
  1
 4. Birileri şu talimatı vermiş anlaşılan;”Yerel seçime kadar sakın istifa etmeyin, yerel seçim sonuçlarına göre piyonları oynatırız”

  14
  1
 5. GÖZÜNÜZÜ SEVERİM
  BİZ ENERJİMİZİ ŞU AN KONGRE YAPIL SİN Mİ
  YAPILAN MA SİN Mİ YA HARCAMAYALİM
  ÖNCE TAKIMA ODAKLANALİM TAKIMI DÜZE ÇIKARALIM
  ZATEN O KONGRE YAPILIR YAPILMALIDIR
  TAKIMA ALLAH MUHAFAZA BİŞEY OLURSA KONGRE YAPSAN NE OLUR YAPMASAN NE OLUR
  ÖNCE ŞU TAKIMI Bİ DÜZE ÇIKARALIM GERİSİ KOLAY
  BU ŞEKİLDE DAVRANMAYA DEVAM ETMEMELIYIZ
  TAKIMIN DÜZE ÇIKMASI HERSEYİN ÖNÜNDE
  ÖNCE BUNA ODAKLANMALIYIZ SONRASI ZATEN OLUR

  14
 6. bu hareket yakışıksız olabilir ama divan kurulu denen kişilerin bunu eleştirmeye hakları yoktur adamlar o kadar bursapordan uzakki ne olduğunun bile farkında değiller ,1060 kişi diye hep eliştirdik ben de çok eleştirdim ama şimdi bunları görünce o 1060 kişinin çoğu bursaporun iyiliğini istemişti belkide ülkeyi yönetilenler kandırılıyor onlarda kandırıldı ama asıl suçlular bu kodamanlar kendilerine dinamikler diyen kan emiciler ve siyasi olarak takımı kullanmak isteyenlerdir.

  11
  1
 7. Bursaspor çiftliktir ve divan kurulu da çiftliğin bir üyesidir. Hangisi olduğuna siz karar verin. 1060 içinde olup,istifa diyen varsa o çiftliğin hangi üyesidir ona da karar verin. Ali babanın bir çiftliği var…

  11
  2
 8. Lemi Keskin tekrardan Bursaspor baskanlik adayini koymalidir.Cünku tecrubeli projelerini ekranda anlatan profesyonel anlayisi sunan elinde hep belgeyle dolasan ileri goruslu biri.Faruk sureni andiriyor.Bence kulube hizmet etmis yillarca adayligini koymalidir.Timsah fikrini cikaran kisidir.

  9
  8
 9. Hiç kimse merak etmesin Mayıs da kongre olur Yeter ki bizler Bursaspor taraftarı sevdalıları o stadyumu doldurup sevdamiza sahip çıkalım lütfen sosyal medya dan tüm yorumlar Sivas maçına seyirci rekoru kiralim lütfen daha da ki futbolcu Lara tam destek olalım bu saatten sonra yok şu verdi bu aldı bu bunu yaptı derdinde olmayalım

  9
  2
 10. Yönetim o zamana kadar niye duracak ??? Derhal istifa etmelidirler ve Mayıs ta kongre olacaksa olacak… sizin yazınızda yönetim için birşey belirtilmemiş… bizim yorumlarımız siliniyor ve bu yazınızda sizinde tarafsızlığınız kalmamış… divan kurulunun açıklamalarını okuduk, söylediğiniz gibi bir çarpıtma yok, gayet yapıcı konuşmuş ve Mayıs’a kadar sağduyulu olun diyor ne demesi gerekiyordu?? Pesss yani doğruya doğru demek gerekiyor…

  5
  4
 11. kongre tamam da sonrası için planınız nedir . bir başkan adayınız bir projeniz var mı ? işler kötü gidince kongre demek en kolay yanı işin.

  4
  11
 12. Gerekirse bizler kongre üyesi olarak bir an önce imza toplayalım.
  Bu ruhsuzlar ordusu karabulut gibi Bursasporumuzun üstündeler.

  4
  1
 13. Her kafadan bir ses başta taraftar grupları anlasacak her grubun başkan adayları hocaları ayri buñlara prim verilmesin yoksa ptt 2. Ligine kadar gider çöpler temizlensin

  3
  1
 14. Milletin ihtiyar heyeti akil insanlardan oluşur bizimkiler ise birilerinin borozanlığını yapıyor hala ,arkadaş sizde dahil istifa etmedikçe ,karnımızdaki kurtçukları temizlemedikçe ali gider veli gelir,bu değirmen daha çok kişiyi öğütür.

 15. güzel olmuş yazı tebrik ederiz ve destekliyoruz bu klüp yöneten tüm kanatlarını atması lazım genc dinamik yönetici futbol bilgisi olan sezer sezgin kardeşimiz gibi onu ayrı tutuyoruz basketi ayakta tutma imtanından tam notla cıkmıştır diyerleri emekli olsunlar boşaltın koltukları

  1
  3
 16. Mayısta ligler bitiyor. Aynı kabusu üçüncü sezonda da tekrar yaşamamak için ali derhal gitmeli.
  Kim gelirse gelsin daha iyi işler yapar. Bu adam da beceriksizlikten başka uğursuzluk ta var.
  Camianın potansiyeli çok büyük. Uyuyan devi uyandıracak bir babayiğit elbet çıkar.
  Küme düştükten sonra mayıstaki kongreyi alın bir yerlerinize …..
  olanüstü kongrenin yapılıp yapılmaması gerektiğinin tartışmasının yapılması çok saçma.
  ali ay gitmeli hem de en yakın zamanda. Scouting ekibi de görevden uzaklaştırılmalı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu