Maraton’dan BJK tribünlerine..

Bursasporlu taraftarlar, siyah-beyazlı taraftarların açtığı "Alemlerin Efendisi Beşiktaş" pankartına gönderme yaptı.

Bursaspor, Antalyaspor‘u ağırladığı Süper Lig‘in 10. hafta mücadelesinde sahadan 4-0 galip ayrıldı. Bursaspor tribünlerinden Beşiktaş taraftarına yapılan pankart göndermesi dikkatlerden kaçmadı.

Bursasporlu taraftarlar, dün oynanan AlanyasporBeşiktaş maçında siyah-beyazlı taraftarların açtığı “Alemlerin Efendisi Beşiktaş” pankartına gönderme yaparak maraton tribününde “Alemlerin Efendisi Hz. Muhammed” pankartı açtı.

Kaynak
Futbol Arena

16 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Biri(şiketaşlılar) akım derken bokum deyip,şirke bulaşmış,öteki güya ders verecek,şirke peygamber efendimizi alet etmiş.EYYY CAHİLİ CÜHELALAR,TEK BİR EFENDİ VARDIR O DA ALLAH TIR,YANİ RABB’ÜL ALEMİN ,derki fatiha suresi,
  . Rahmân (ve) rahîm (olan) Allah’ın adıyla.
  2. Hamd , âlemlerin Rabbi Allah’a mahsustur.
  3. O, rahmândır ve rahîmdir.
  4. Ceza gününün mâlikidir.
  5. Ancak sana kulluk ederiz ve yalnız senden medet umarız.
  6. Bize doğru yolu göster.
  7. Kendilerine lütuf ve ikramda bulunduğun kimselerin yolunu; gazaba uğramışların ve sapmışların yolunu değil!

  20
  10
  1. @kıllanan adam yorumuna yanıt olarak

   Sende anlatayım derken karıştırmıssın. Alemlerin Rabbi ile efendisi kelimesini karıştırmamak gerek .ALLAH CC ,Rabbi derken ; Sahibi,yaradanı,kendinden başka büyük ve yüce yoktur demektedir. Lakin Alemlerin Efendisi demek ,bütün alemlerde yaradılmışların en yücesi ve saygıya değeri anlamını taşır. Zira ALLAH CC bir ayeti kerimesinde mealen ; ”Ey Reslum Ben Seni Alemlere Rahmet Olarak Yarattım .” Buyurmuştur .Velhasıl bu sözde bir beyis ve şirk şoktur . Zaten Mevlut kandillerinde de Alemlerin Efendisi ,sözü çok kullanılır. Ben de böyle bir takımın ,taraftarın ve şehrin bir parçası olmaktan ayrıca gurur duyuyorum.

   17
   1. @16spor yorumuna yanıt olarak

    Alemlerin yaratıcısı,sahibi ama efendisi değil diyorsun,kur’an ayeti apaçık önündeyken,mevlütte hafızın sözüne inanıyorsun,illede dediğim dedik olsun diyede rahmet le efendi kelimelerinin aynı manaya getirmeye kalkıyorsun.Niyetin kötü değil tabiki,bin yıldır yapılanın tekrarı seninki,elin hristiyanı peygamberi tanrı ilan etmiş,bizimkinin ondan haşa eksiğimi olacak,alemin efendisi ilan edersin olur biter.Cehennemin yolu iyi niyet taşlarıyla döşelidir bu lafı hiç unutma kardeşim…

 2. Bir takımı sevmek,renklerine sevgi duymak güzeldir.Ancaak her şeyin bir ölçüsü ve tartısı olmalıdır.Mesela ‘ÖLMEYE ÖLMEYE GELDİK,sözü yanlış.FUTBOL TEMAŞA SPORUDUR,SAVAŞ DEĞİL.
  BURSASPOR lu kardeşlerimiz harika bir TEPKİ GÖSTERMİŞLER.OLUMLU-DOĞRU VE GERÇEKÇİ BİR İKAZ OLMUŞ.
  Onsekizbin alemin efendisi nire düne kadar SEKİZTAŞ NAMLI ya da TRİBÜNLERİNDE 17 Yaşındaki genci katledilen bir takımmı efendi oluyor.
  TEBRİKLER KARDEŞLERİM.

  12
 3. Biz BURSASPORLUYUZ. farkımız bu doğru olmak ve dogrudan yana olmak Ey ezik kendini bişey zanneden eziktaslilar sizin lideriniz kimdi Hah işte onun için ALEMLERİN EFENDİSİNİ BİLMİYOR demi em kendinizi bişi sanıp EFENDİMİZİN yerine haşa kendinizi KOYMUŞSUNUZ gafiller

  6
  2
 4. Stadın olduğu caddenin adı Pablo Martin Batalla Caddesi olsun, adam sporu bıraksa bile her navigasyon aramasında adı yaşasın,

  3
  1

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu