Mahfel, Bursaspor’un olabilir

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay kulübe kalıcı gelir kazandırmak için çalıştıklarını ve her öneriye açık olduklarını belirtti.

Son dönemlerde yeşil-beyazlı taraftarların Setbaşı’nda bulunan Mahfel Çay Bahçesinin kulübe devredilmesi ile ilgili olarak istekleri bulunduğunu ifade eden Başkan Ali Ay” Taraftarımızın Mahfel’i Bursaspor işletsin diye bir isteği var. Arkadaşlarla görüşüp, Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a da konuyu anlatacağım. Bursaspor’a fayda sağlayacaksa neden olmasın.” dedi.

16 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @ercan çalış yorumuna yanıt olarak

   mahfel ile uğraşacaklarına kendi cafe ve restorantını yapsın stadın bahçesine anı duvarının karşısına hem yer parası verilmeyecek hemde deli gibi iş yapar bence maç günlerinde su stadın etrafındaki demirlerileri de biran önce kaldırsınlar yazı günah dünya para harcanmış hangi stad böyle ara geçiş yerelere tamam olabilir ama hapishane gibi dışarıdaki demirler nedir kimi koruyor neyden koruyor

   13
 1. Ozr dileyerek hemsehrilerime bisey sormak isterim…mahfel bizim olsunda aylik gelir gider vs ne kadar kalir ki… o para bizim azda olsa ferahlatir mi ..yani attigimiz tas kurbaga urkutur mu?..Saygilarimla

  25
  3
  1. @Kimsesiz.. yorumuna yanıt olarak

   Tabiki tek başına çok bir miktar getiri sağlamaz ama bunun gibi 10 15 yer olsa sadece çay bahçesi olarak bakma yani otopark benzinlik kafe vesaire yıllık gelir anlamında fazla rakamlara çok rahat ulaşılır. Bugüne kadar her yıl 1 ya 2 tane şu şekilde yatırım yapılsaydı maddi sıkıntı falan yaşamazdık.

 2. Kendini zor çevirir çorbacıların eline kalır. Belediyenin açtığı bütün işletmeler batıyor. altepe sağolsu. Çenesini kapatmasını istediği herkesi topladı oralara. Klüp futbolcu yetiştiriyor ama kazanamıyor önce buna odaklanmalı.

  17
  2
  1. @Emre16 yorumuna yanıt olarak

   Son cümleniz aslında her şeyi özetliyor.Kulübümüzün gelir gider farkı 40-60 milyon arası değişiyor. Bursasporun maddi anlamda kurtuluşu ve zarar etmeden bu çarkın dönmesi için;
   1- Olmazsa olmazların en önemlisi sportif başarı ve beraberindeki getiriler,
   2- Her yıl veyahut iki yılda bir, yetiştirdiği veya düşük bonservisle elde edip parlattığı en az 1 yada 2 futbolcuyu 10-15 milyon Euro arası bir rakama satmalı, sonrasında ise tekrar futbolcuya yatırım yapmalı.
   3- Bunu ortaya koyabilecek irade oldu mu istikrarlı bir kulüp haline geliriz. Aksi takdirde siyasilerden vergi borcunun silinmesini, falanca arsanın imar değişikliğini isteyip gebe kalırız. Bunlarda ancak günü kurtarır.

 3. Çok iyi olur tabi taraftarımız mafveli bir sosyal tesis olarak görmeyecek yediginin ictiginin parasını ödeyip takıma katkıda yapacak kısaca kar eden bir kuruluş haline getirecek ben buna yürekten inanıyorum.

  7
  7
 4. Mahfel Bursaspor’a kalsın iyi hoş da Heykel ve Setbaşında hangi nezih mekan Mahfel kadar ucuz? Oraya emeklisi de geliyor, öğrencisi de. Mekan özel işletmeye kiralanırsa işletme, hem kiralamayı karşılayıp hem de kâr edeceği için bir çay beş liraya çıkar. Bursaspor’a gelir getirecek üst düzey projeler gerek.

 5. Bir macra 150 bin 200 bin tl ceza yerken ayda 30000 tl kazandirmayan bi yere gerek yok bence .taraftar olarak maddi anlamda hicbirsey yapmayan sahislrr bari klubu zarar ettirececk ceza alacak hareket yapmayin..

  2
  1
 6. Bursaspor sevdalılarının buluşup sohbet edecekleri nezih bir yer olarak evet MAHVEL MAHVOLMADAN BURSASPORUMUZUN OLMALI

 7. MAHFEL BURSA’NIN SEMBOLÜDÜR.Burası çoook profesyonelce işletilip hem müşteri memnuniyeti sağlanmalı hemde işletmeci para kazanabilmelidir.BURSASPOR için gelir getirme değil bilakis problem olacak yerdir.Kötü işletme olursa şehir sakini BURSASPOR a cephe alır.
  STADIN ÇEVRESİNİ,NİLÜFER ÇAYIN KIYISINDA NEZİH MEKAN YAPALIM DAHA FAZLA GELİR GETİRİR.

  1
  1
 8. Havuzlu park da Bursaspor ‘umuza verilmişti ne oldu? isletemedik, kazanamadik. Stad çevresine nilüfer çayı kıyısına yeni bir yer kurulabilir, bari yürüyen tekere çomak sokmayalim

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu