Maçtan Sonra Skandal

Teknik direktör arayışı içindeki Bursaspor’da eşi benzeri görülmemiş olaylar yaşandı. Elvir Baliç’le prensip anlaşmasına varılan, hatta kamuoyuna “Elvir Baliç’le görüşmeye başlanılmıştır” diye duyuru yapılan Bursaspor’da takımın gece Bursa’ya dönüşünde otobanda garip gelişmeler birbirini izledi. Kulüp üst düzey yöneticilerinin Boşnak çalıştırıcıyla 8 maçlığına anlaşma sağlandığını açıkladığı Elvir Baliç, Başkan Erkan Körüstan ile birlikte izlediği karşılaşma sonrasında objektiflere Bursaspor’da çalışacak olmanın kendisini heyecanlandırdığını söylemişti. Bu açıklamadan yaklaşık 45 dakika sonra görülmemiş olaylar birbirini izledi.

 

ÖZEL GÖRÜŞME

Takım otobüsü Bursa’ya hareket ederken başkan Erkan Körüstan bir kez daha Baliç’le görüşmek için kafileden ayrıldı. Baş başa yapılan görüşmede Boşnak yardımcı antrenör Tomislav Piplica konusunda anlaşmazlık çıktı. Bunun üzerine Baliç’le ipler koptu. Erkan Körüstan kafileyi arayarak kendilerini beklemelerini istedi. Körüstan’ın gelişinin sonrasında antrenör İrfan Buz yardımcıları ve diğer kulüp personeli otobüsten indirildi. Futbolcularıyla baş başa kalan Erkan Körüstan yaklaşık 15 km. boyunca oyuncularıyla özel bir görüşme yaptı.

 

OYUNCULAR ‘EVET’ DEDİ

Bu sırada otobüsten indirilen İrfan Buz, yardımcıları ve diğer kulüp personeli yöneticilerin ve gazetecilerin arabasıyla seyahat etmek zorunda kaldı. Körüstan, futbolcularına “Elvir Baliç’le anlaşamadık. İrfan Buz’la devam edelim mi?”  diye sordu. Oyuncularından “Evet” yanıtını alan Körüstan, İrfan Buz ve diğer personelin otobüse binmesine izin verdi. Daha sonra da kulüp tarafından, “A takım teknik direktörlüğüne İrfan Buz getirilmiştir” açıklaması yapıldı. Otobanda takımın yeni teknik patronunu belirleyen Erkan Körüstan’ın bu hamlesinde kamuoyundan sosyal medya aracılığıyla Elvir Baliç konusunda gelen tepkilerin neden olduğu kaydedildi.  

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu