Maçın Analizi!..

Kasımpaşa deplasmanında sahada oyunun hakimiyetini eline almış bir Bursaspor vardı. İstediği zaman atak yapan, istediği pas yapan, istediği zaman oyunu yavaşlatan bir yapıya bürünen yeşil beyazlıların bu rahatlığında şüphesiz ki Kasımpaşa'nın küme düşmeyi garantilemeside etkiliydi.

 

Fakat geçtiğimiz hafta verilen cezaların etkisininde takımın üzerinde ekstra bir motivasyon sağladığı açıkça görüldü. Avrupa Ligi'ni garantilemek isteyen futbolcularımızın galibiyetten başka bir şey düşünmemeleri sonuca rahat gidilmesindeki en büyük etkendi.

 

Bekir Ozan ve Turgay Faktörü!..

 

Sahada göze çarpan oyuncular arasında Bekir Ozan ve Turgay'ın çabası gerçekten alkışı hak etti. Kaptan Bekir Ozan'ın özellikle ilk yarıdaki kusursuz oyununu maçın ilerleyen dakikalarında golle süslemesi maçın öne çıkan gelişmelerinden biriydi.

 

Maçın başında Turgay'ın ard arda 3 ofsayta yakalanması onun bu maç için ne kadar istekli olduğunun bir göstergesiydi. Nitekim ilerleyen dakikalarda beklenen gol geldi ve Turgay aradığı golü filelere gönderdi.

 

Bekir Ozan Has ve Turgay Bahadır'ın bu performansları, alkışlarla ödüllendirilemedi belki ama her Bursasporlunun ekranları başında takımını ayakta alkışladığı şüphesiz.

 

Timsah Rahat Oynadı!..

 

Bursaspor oyunun genelinde bu maça kilitlenmiş görüntüsünü sergilerken İbrahim Öztürk ve Vederson'un çabasıda gözden kaçmadı. Vederson yaptığı asistlerle, İbrahim Öztürk attığı golle maçın diğer öne çıkan isimleriydi.

 

Bursasporluyuz.Net

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu