Maça yoğun güvenlik önlemleri alındı

Bursaspor ile Beşiktaş arasında 7 Mayıs Cumartesi akşamı yapılacak karşılaşmaya bin 384 siyah-beyazlı taraftarın alınacağı ve maçta bin 50 polis, 750 özel güvenlik görevlisinin görev yapacağı açıklandı.

İl Spor Güvenlik Kurulu, Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu başkanlığında Bursaspor Özlüce Sosyal Tesisleri'nde toplandı. Müftüoğlu, toplantının ardından yaptığı açıklamada, Bursaspor ile Beşiktaş takımları arasında 7 Mayıs Cumartesi akşamı yapılacak karşılaşmaya siyah-beyazlı taraftarların alınacağını söyledi. Karşılaşmayı bin 384 siyah-beyazlı taraftarın izleyebileceğini kaydeden Müftüoğlu, bu çerçevede de yoğun güvenlik önlemlerinin alınacağını bildirdi.

Müftüoğlu, önemi nedeniyle karşılaşmada bin 50 polis memuru ve 750 özel güvenlik görevlisinin görev yapacağını vurguladı. Beşiktaş taraftarları için ayrılan bin 384 biletin yarın saat 11.00'de İstanbul'da Biletix noktalarında satışa sunulacağını belirten Müftüoğlu, ''İstanbul'dan gelecek taraftarlar Yalova girişinde oluşturulacak arama noktalarından geçirilecek. Burada bilet ve kimlik kontrolleri yapılacak. Bileti olmayan taraftarların geçişlerine izin verilmeyecek'' dedi.

Müftüoğlu, kurulun daha önce aldığı güvenlik kararlarının bu karşılaşmada da devam edeceğini sözlerine ekledi.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu