Maaşlarını indirecekler mi?

Dünyayı saran koronavirüs salgını sonrası ülkelerdeki spor faaliyetleriyle ilgili en önemli kararlardan biri FIFA'dan geldi.

Koronavirüs nedeniyle etkilenen oyuncu sözleşmeleri ve transfer sistemi ile ilgili çalışmalarını sürdüren FIFA, aldığı kararları kamuoyuyla paylaştı. FIFA Konseyi tarafından alınan karara göre, sezon sonu sona erecek futbolcu sözleşmelerinin ligler tamamlanana kadar uzatılacağı bildirildi. Gelecek sezona ilişkin sözleşmelerin de sözleşmenin başlangıç tarihi yerine liglerin başlayacağı tarihten itibaren geçerli olacağı ifade edildi. Ayrıca kulüp ve futbolcuların bir araya gelerek maaş indirimi veya ertelemesi konusunda anlaşmaları önerildi.

FIFA‘nın oyuncuların söz-leşmelerinin bitiş tarihiyle ilgili aldığı karar Bursaspor‘u da çok yakından ilgilendiriyor. Yeşil Beyazlı Kulüp‘te sözleşmesi 31 Mayıs itibariyle bitecek 4’ü ilk 11’de oynayan 6 futbolcu bulunuyor.

Bunlar Sivasspor‘dan kiralık gelen Abdou Traore, Abdullahi Shehu, Aykut Akgün, Emrullah Şalk, Alanyaspor‘dan kiralık renklere katılan Tayfur Bingöl ve Yevgen Seleznov. Bu oyuncular Türkiye Futbol Federasyonu‘nun ligin kaderi hakkındaki kararını beklemek durumunda. Yönetimin de FIFA‘nın tavsiyesi üzerine harekete geçeceği bildirildi. Yeşil-beyazlılar sözleşmeleri devam eden futbolcularla maaş indirimi konusunda masaya oturmaya hazırlanıyor.

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. KENDİ ARALARINDA PARA TOPLAYIP YARDIM EDEN BU ONURLU KİŞİLER ZATEN PARA OLMADAN OYNAYIP SORUN ETMEDEN İNDİRİM YAPACAKLARDIR

  15
  2
  1. @BURSALI RIFKI yorumuna yanıt olarak

   Kesinlikle hepsi vicdanlı karakterli insanlar zaten Bursaspor’ dan şu ana kadar 5 kuruş para almadan oynadılar sadece bir kaç kez prim aldılar ve bu takımı 3. Sıraya taşıdılar 3 puanımız silinmese şu an 2. Sıradaydık hatta kasıtlı hakem hataları olmasaydı şu an liderdik ! Hepsine çok teşekkürler !

   3
   1
 2. BURSALI RIFKI BEYE KATILIYORUM…FUTBOL YETENEKLERİ TARTIŞILSA BİLE KİŞİLİK OLARAK BİR SIKINTI YOK, HEPSİ DE İYİ NİYETLİ,ÇEVRESİNİ DÜŞÜNEN VE EKMEK YEDİĞİ YERİ PİSLEMEYEN İNSANLAR…SELÇUK,ÖZER GİBİ FUTBOLA VE PARAYA DOYMUŞ KİŞİLERİN ÖNCÜLÜK ETMELERİNİ BEKLERİM..

 3. Mecbur indirecekler dünyadaki bütün kulüpler maaşları indirmeye gittiler. Bu salgın uzarsa birçok kulüp kapanmaya gider. Lyon başkanı salgının uzaması durumunda Fransadaki kulüplerin %70 i kapanır dedi. Beinsports Türk kulüplerine para vermeyecegı söyleniyor. Yani ister indirime giderler yada paralarını alamazlar

  1. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Salgın bittiğinde hiç birşey eskisi gibi olmayacak.
   Önce ilgi azalacak. Sonra da ligin kalitesi ve değeri.
   Pahalı ve yaşlılar gidecek yerlerini gençler ve alacaklarından indirim yapanlar alacak.
   Uzun vadede kazanan gençler ve ülke futbolu olacak.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu