Liyakat

Klişe bir söz vardır; "Futbol asla sadece futbol değildir." diye. Gerçekten bazılarımız için izlediğimiz maç, tuttuğumuz takım çok ileri boyutta hisler yaşamamıza sebep oluyor.

Bursaspor camiası için bir genelleme yapacak olursak gerçekten de bizde önemli bir yeri olduğunu söyleyebiliriz. Bir çoğumuz için hayatın merkezi, bir kısmımız için ise hayatın ta kendisi.

Konuyu açacak olursak bir çoğumuz için hayatın merkezi derken; bir kere sosyal yaşantımıza ait programı Bursaspor maçının günü ve saatine göre planlıyoruz. Kimimiz ailesine, kimimiz sevgilisine, kimimiz arkadaşlarımıza, kimimiz de tüm hafta çalışmanın verdiği fiziksel yorgunluğu atmak için evde dinlenmeye harcayacağımız vakti takımımıza harcıyoruz.

Sadece vakit mi?

Emek sarf edip kazandığımız paramızı da farklı alternatiflerde değerlendirmek yerine, gücümüz oranında takımımız için feda ediyoruz. Yine kimimiz mevcut şartlarda yapacak daha iyi bir alternatifi olmadığı için iç saha, dış saha demeden bütün hayatını Bursaspor‘a göre düzenleyip hayatının tam merkezine koyuveriyor.

Doktorunun ameliyat saatini bile 16:06 ‘ya denk getirip kardeşinin başlattığı BursAnkara kardeşliğine atıfta bulunduğu Fehmizat Bayraktar, takımını desteklemek için çıktığı yol dönüşünde trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Yüksel Utgin ve araya yaz yaz bitiremeyeceğimiz daha nice isimler… Kısacası armaya adanmış hayatlar.

Son yıllarda takımımızın durumu ortada. Futbolcu kardeşlerimiz bu şehrin yukarıda bahsettiğim fedakâr çocuklarının hayalini beslediği, uğruna büyük fedakarlıklar yaptıkları armayı sahada temsil ettiklerinin farkına varıp, buna layık mücadele edebilecek isimlerden oluşmadığı müddetçe işimiz zor. Yine yönetici kadromuz bu fedakarlıklara layık bir kulüp organizasyonu oluşturmak, bu fedakâr taraftarın verdiği emanetin hakkını gözetmek ve her bir kuruşuna sahip çıkmak zorunda olduklarının farkında olmayan kişilerce oluştuğu müddetçe düzlüğe çıkamayız. Bursaspor Kulübü egoların tatmin edileceği yer değildir.

Mevcut kadro olarak, artık lütfen işinizi layıkıyla yapınız ve büyük hasarlar vermiş olsanız da gemiyi limana yanaştırınız. Bundan sonra bu armayı temsil etmeye niyetli kişiler ise kulübü taraftar gibi benimsemeyecekler, layıkıyla yönetmek için bu işe kendilerini adamayacaklar ise ne bizleri kahretsinler ne de kendilerini rezil etsinler.

Bursaspor yöneticilik makamları, bunun kibrini başı üstünde taşıyıp “En iyisini ben bilirim” diye gezenlere ağır gelir ve ezilirler. Ancak kibri ayaklarına altına alıp fikirlere değer verenler ise her daim yükselirler.

Lütfen bunları da göz önünde bulundursunlar.

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Bülent yorumuna yanıt olarak

   Ölmüşüz ağlayanımız Yok.
   Şuan ki ilk algı Karabük maçı olmalı ne seçimi ne kongresi.
   Oraya kadar daha vakit var.

   He bide ekleyeyim niye stadtta yapıldığını anlıyorum.
   Salonda yapılsa protestoları yapmak için dar alan olduğundan dolayı çok kolay organize olunabilir.
   Ama stadtta yapılırsa 5000 kişi nekadar etki sağlayabilir protesto anlamında organize olunamaz . Buda işlerine gelir tamamen dert budur.

 1. Liyakat uğrunda can verdiği forma AŞKIDIR. Liyakat içerde dışarıda menfaat gözetmeksizin BURSASPOR umun peşinde koşan büyük taraftar dır. Liyakat takımını forma aşkını canı pahasına ortaya koymaktır. Liyakat taraftar dır…Liyakat sız olan lar siz yöneticlersiniz.

  9
  6
 2. Kibiri olmayan. Kulübü için hiçbir fedakarlıktan kaçırmayan. Liyakat sahibi başkanımız sayın Ali ay beyefendinin etrafında toplanmasını. Bilmeliyiz.

  8
  51
  1. @Ati yorumuna yanıt olarak

   Eğer 2 senedir ligde kalmayı başari olarak sayarsak ali ayı yeniden seçelim ki seneye ligden düşmeyi garantilemiş oluruz.
   Bu yorumu yaparken Bursaspor’u mu düşündün yoksa bi çıkarın falan mı var anlamış değilim .

   1. @adil yorumuna yanıt olarak

    Yani bu takım siz ne yaparsanız yapın küme düşecek diyor arkadaş bu cümlesinde. Bir de niyeti anlaşılmasın diye “fenev”, “hamsi” vs. lakaplar takıyor beyefendi. Bak sen şuna, sanki anlamadık senin bu takımın düşmesini istediğini. İrlandalı adil…

    5
    1
  2. @Ati yorumuna yanıt olarak

   Atı bey eğer nazire yapıyorsanız gülmedim.Yok ciddiyseniz durum vahim.Zira camia da sizin gibi düşünen sadece tribün liderleri ve saz heyetleri kaldı.

   24
   8
 3. Helal adil iyi gidiyorsun. Hep böyle devam et .fenev de hamsi de. Ondan sonra ben BURSASPOR luyum de. Renkdaşlarım da sana inansın. Bas hemen eksiyi bas yandaşlarında bassın. Sonra ben BURSASPOR u çok seviyorum de .Bizde sana inandık. Bay Mikser.

  3
  2
 4. Bursaspora hamsi yada fenerli başkan istemezuk işkembeden sallayan baskanda istemiyoruz. Şimdiden söyliyeyim herkez kalemine yorumuna sahip çıksın onun bunun adamı olmasın

  1. @Namık kemal yorumuna yanıt olarak

   Bırakın artik kendi içimizde kavga etmeyi bırakın su kirli İstanbul un semt takımlarını bizi tek ilgilendiren bursa ve Bursaspor ne yapabiliriz ona bakalım basari başkalarının ne yaptığına bakmakla gelmez biz ne yapabiliriz le gelir arkadaslar

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu