Lima’ya PFDK şoku!

Bursasporlu Allano Lima PFDK'ya sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

Bursaspor Kulübü futbolcusu ALLANO BRENDON DE SOUZA LIMA‘nın sosyal medya hesabından yapmış olduğu “sportmenliğe aykırı açıklamaları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK‘ya sevkine karar verilmiştir.

37 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Berke1963 yorumuna yanıt olarak

   Fırat aydinus maça başlarken hep Dua eder dikkat etmisinizdir, babamla maçı izlerken bursaspor a haksızlık etmek için Dua etmez herhalde bi insan diye düşündüm, ben adaletle maç yönetmek istediği için Dua ettiğine inanıyorum fakat ona tavsiyem Bursaspor kariyerini bi gözden geçirsin derim, biz bu maç yenildik onu kabul ediyorum ama oda kötü yönetti, nizami golü yedi , insiyatif ini onlardan kullandı hep ,aynı zamanda deplasman fobisi olanda biri, rakibi kollama yoluna gidiyor bazen.

  2. @Berke1963 yorumuna yanıt olarak

   sportmenliğe aykırı açıklamaya ceza evet.
   ama,
   futbolun kurallarına aykırı yönetmeye neden ceza yok ?
   sonuçta davranışlar, davranışları doğuruyor.
   eyyamcı! maçın içine etmeseydi, lima da bu açıklamayı kesin olarak yapmayacaktı…

   26
   2
   1. @köşe vuruşu yorumuna yanıt olarak

    Aynen oyle hocam hakemler futbolculara her turlu hareketi yapiyolar posta koyuyolar adamin burnunun dibine girmis ters ters bakiyo ona ceza yok bende bunu anlamiyorum

  3. @Berke1963 yorumuna yanıt olarak

   beyler, pfdk bir bakıma mahkemedir.Siz hiçbir kimseyi ben aslanım, sen yeşilliktesin.Gel bunu bana benim yerimde yap dedi diye mahkemeye veremezsiniz, mahkeme davaya bakmaz bile..Lima salağının açıklamasında fıratın resmi var ama onun ismi vs geçmiyor.Ayrıca maça bakarsanız, futbolcunun üzerine yürüyen ve gözlerini pörtleten Fırat.Esas uyarılması gereken Fırat denen hakem müsveddesi. Ayıp bir de ekmek yiyor hakemlikten…Oyuncu o davranıştan içerlemiş bir şey yapamadığı için.Kulüpte de salaklık var, hemen ertesi günü kaldırtmadı instagramı..Bir şey çıkmaz bu meseleden.Suç yok..Kimseye hakaret yok..

   26
   3
 1. Lima’nın paylaşımını ve sizin de överek aktarmanızı eleştirirken bazı arkadaşlarımız bana sert ve hakaretvari cümleler yöneltmişti. Biz bunların olacağını öngörmüştük. Ama maalesef sağduyuyu, mantıklı düşünceyi değil kabadayılığı yüceltiyoruz. Sonu da bu oluyor. Takımın bu zor durumlarında kim sorumluluk almıyor ve üstelik camiaya zarar veriyorsa yazıklar olsun.

  13
  8
 2. Vizyoner Başkan “ diyoruz istanbulda sözü geçen geçecek Başkan derken bunu kastettik .Sosyal medya insanların özel hayatıdır ayrıyaten bu yazıda şahıs ismi bildirilmemiştir.Neye göre kime göre ceza vericeksin limanın yazdığına eminmisin lima benim instagramımı çaldılar dese ne diyeceksin .Ama verilir hemde en ağır ceza verilir çünkü sütlaç başkanımız var pısırık başkanımız var malesef .Hangi konuda bizi savunabildiki bu konuda savunsun yazık yazık Samet hocaya futbolcu grubuna taraftara yazık bu imkanlar rahmetli İbrahim başkanda olsaydı vura vura şampiyon olurduk .

 3. ŞAMPİYON OLDUK
  BİZE YETER DEDİK
  BÜYÜK OLMA ŞANSINI YAKALADIK
  İSTANBULDAN KORKTUK
  ÇÜNKÜ BİZİM MİSYONUMUZ ARTIK
  İSTANBULA BAŞKALDIRMAK DEĞİL
  HIZLA ARKA BAHÇESİ OLMAYA YOL ALMAK
  BÖLÜKBAŞI VE ALİ AY.LA HIZLA O NOKTAYA ONLARIN OYUNCAĞI
  OLMAYA GİDİYORUZ
  EĞER TARAFTAR OLARAK UYANIK OLMAZSAK
  İÇİMİZDEKİ İRLANDALILARLA BU İŞİ EN KISA SÜREDE BAŞARACAKLAR
  HEP İDDAA EDİYORUM
  ONLARA BURSANIN KOCAELİNİN SAKARYANIN TAKIMI DEĞİL PARASI LAZIM
  EĞER BU YIL VARLI LİGDE
  HERŞEYE AÇIK BU LİGDE
  İPİMİZİ ÇEKİVERİRLER HİÇ ANLAYAMAYIZ

  3
  1
 4. Bu fırat denen istanbul takımlarının koruması bize hep ters kararlar verir zaten haram zıkkım olsun yediği içtiği

 5. LİMA neden yandı.Sn.Başkan KULUPLER BİRLİĞİNİN AKILA ZİYAN ENTRİKALI AÇIKLAMASINDA OLMAMALIYDI.
  BURSASPOR YÖNETİMİDE ‘HAKEMLERDEN DOLAYI ŞU ŞU MAÇLARDA VAR’A RAĞMEN MAĞDUR EDİLDİK.HAKEMLER KİMLERDEN ENDİŞE,KORKU İLE BÖYLE ADALETİSZ KARAR VERİYOR,dememiz gerekirken o bildiriye katılması hem takımı hem de futbolcularımızı ve taraftarımızı mağdur etmiş ve ediyor.

 6. Geçmiş olsun 3 maç cezayı kitlerler adama,
  Lima paylaşım yaptıktan sonra şakşak yapanlar ne diyecek bakalım.

  2
  9
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Ne korkaksınız siz ya haklının yanında olucaksın tabi alkışlıyorum bu hareketini limanın isterse bütün sezon oynatmasınlar Zülme susarsan zulum yapanla aynı değerde olursun adam uğradığı haksızlığı dile getirdi helal olsun. Bizim yönetim daha sussun futbolcusunu korumakdan aciz olsun.
   Vizyonsuz adamlar Bursaspor u yönetiyor yazık düştüğümüz hallere

   2
   1
 7. Yönetim akıllı ol ırkçılıktan gir sen de. Fıratın yaptığı aşağılayıcı bakışlarla mobing ve düpedüz ırkçılık. Kullan bence.

 8. yönetim tepki koymuyorsa bu terbiyesizliğe taraftar olarak biz tepki koyalım sosyal medyadan türkiyeyi ayağa kaldıralım bu şereften yoksun şerefsizlerin haksızlıklarına karşı

 9. yönetim niye açıklama yapmıyor niye itiraz etmiyor görüntülerden daha bol ne var çık konuş çık hakkını savun!!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu