Ligler başlıyor mu?

Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ve TFF Başkanı Nihat Özdemir ile Kulüpler Birliği üyelerinin yaptığı telekonferansta en çok ağırlık kazanan liglere başlama tarihinin 12-14 Haziran olduğunu söyledi.

Toplantının yaklaşık iki saat sürdüğünü söyleyen Sepil, “En muhtemel senaryo hem lig hem de kupa için maçların 12, 13 ve 14 Haziran‘da tekrar başlaması ve Temmuz sonunda bitirilmesi.” dedi.

Bu ay sonunda tekrar toplantı yapılacağını belirten Sepil lig ve kupa maçlarının geleceğinin bu ay sonunda netlik kazanacağını açıkladı.

“Bu konuda sorumluluk TFF’de”

“Bu çok zorlu bir süreç. Sadece Türkiye‘de değil, Avrupa‘da ve dünyada sporun, futbolun ne zaman başlayacağı tartışılıyor.Bununla ilgili öngörüde bulunmak oldukça zor. Bu konudaki sorumluluk TFF‘ye aittir. Nihat başkanımız bize bu konuda birtakım öngörülerde bulundu ve bilgiler verdi.”

“Biz muhtemel senaryoları konuştuk”

“Burada en önemlisi karar verici olan Sağlık Bakanlığı. Onlarla tekrar istişarede bulunulacak. Bunun sonunda da futbol maçlarının devamının ne şekilde ve ne zaman olacağı yönünde karar verilecek. Biz muhtemel senaryoları konuştuk. Ay sonundaki görüşme sonrasında muhtemel futbol takvimi oluşacak. Şu anda liglerin bitirilmesi yönünde bir irade hakim.”

Liglerin tekrar başlaması halinde maçların tek bir şehirde oynanması gibi bir durumun kesinlikle olmayacağını aktaran Sepil, “Şu anda en temel senaryo, lig ve kupa maçlarının 12-13-14 Haziran’da kaldığı yerden başlayarak 26 Temmuz’da bitirilmesi. Bu gözüken senaryo ama ay sonunda Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığının vereceği bilgilerle duruma bakılacak.” diye konuştu.

Maçların seyircisiz oynanacağını da vurgulayan Mehmet Sepil, maçların tek bir şehirde oynanması ile ilgili sorulan soruya  “TFF Başkanı Nihat Özdemir, maçların tek bir şehirde oynanmasının söz konusu olmadığını ve takımların bulunduğu şehirlerde gerekli sağlık koşulları sağlandıktan sonra maçların oynanacağını bize açıkladı.”şeklinde cevap verdi.

TRT SPOR

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   aynen ve malesefki öyle bu kaçınılmaz son olacak illa bir sporcuda çıkacak birine bişey olucak hiç bişey olmasa bile işler kötü gittiği anda bu virüsü kapacak adamlar çok olur bizim ülkemizde hoppp bi bakmışsın pinokyo fatih terim misali…..

 1. Hayırlı olsun
  Biran önce gerekli plan program yapılıp
  Herkes kendi şehrinde müsabakalarda gerekli tedbirlerini alıp ligler başlayıp 3 günde bir müsabaka sonucu biran önce bitirilmelidir.
  Bursasporumuzun süperlig ayak sesleri artık
  tüm ülkede duyulmalıdır.

 2. Daha önce de bu satırlarda yazdım.
  Sorumluluk TFF de olabilir fakat TFF kendi başına UEFA ve FIFA kurullarının alacağı kararlar dışında münferiden karar alamaz uygulayamaz.
  Ulusal federasyonlarimiz olarak bağlı olduğumuz uluslararasi kurumların kararları ve uygulamaları ülkemiz adına bağlayıcıdır.
  Uymadigimiz takdirde bizi hemen Avrupa ligleri ve organizasyonları dışında bırakırlar ve bu dışlama yıllarca sürebilir.
  Bu konulara çok dikkat etmeliyiz.
  Sadece yaşanan salgının seyrine göre tarih değişikliği olabilir.
  Ligler erken veya geç başlayıp bitirilebilir.
  Bu durum da sayın yetkililerin belirttiği gibi TFF nin ve sağlık kurulunun takdirine ve sorumluluğuna girer.
  Önemli olan yaşadığımız bu zorlu günleri bir an önce sağ salim atlatabilmektir.
  Türk halkı olarak devlet büyüklerinin aldığı uyguladığı tedbirlere harfiyen hatta fazlası ile uymak da bizim en büyük görevimizdir.
  Saygılarımla……

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu