Lige olumlu yansır

Sağlam, elde ettikleri tecrübeyle Türkiye Ligi’ndeki çıkışı sürdüreceklerini söyledi.

 

ÇIKIŞIMIZ SÜRECEK

 

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, ligdeki çıkışın süreceğini söyledi. Sağlam, farklı mağlubiyetin futbolcuları üzdüğünü ancak önemli bir tecrübe olduğunu, Türkiye ligine olumlu yansıyacağını ifade ederek, Sercan ile neden başlamadığı eleştirisini de yanıtladı. Sağlam, “Takım mağlup olduktan sonra farklı düşünülür. İvankov’un yerine Yavuz denebilir. Vederson yerine Mustafa Keçeli denebilir. Bireylere takılıp kalmak fazla bir şey kazandırmaz. Şahısları konuşmaktansa takım olarak birçok şeyi yapamadığımızı konuşsak daha doğru olur” şeklinde konuştu.

 

FELAKETE SÜRÜKLERDİK

 

Sağlam, ‘farklı yabancı transfer politikası izlenseydi Şampiyonlar Ligi’nde başarı gelir miydi’ sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Biz olayı sadece bu sezonla alakalı düşünemeyiz. Bu sene Şampiyonlar Ligi oynayacağız, çok büyük paralar harcayıp büyük oyuncular alalım anlayışında değiliz. Bu takımın ekonomik gerçeklerden uzaklaşıp ekonomik felakete sürüklenmesine neden olurdu. Şampiyonlar Ligi’nde üst düzey başarı yakalayacağız diye geleceğimizi ipotek altına alamayız.”

 

DEVAMLILIK ÖNEMLİ

 

“Ama Türkiye ligiyle alakalı geçtiğimiz sezon ürettiğimiz başarıyı bu sezona da taşıyıp devamlılık sağlamak istiyoruz. Şampiyonlar Ligi’nde de başarılı olmak istiyoruz ama takımımızın ekonomik gerçekleri var. Bu seneye özgü böyle bir yatırım yapıp ekonomik anlamda kendi geleceğinizi ipotek altına alırsınız sıkıntı olur. Bu sene para kazandık. Ama şampiyon olduğumuz için kazandık. Önümüzdeki sezon da şampiyon olursak o zaman yine para gelir.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu