Lig 3.lüğünü hangi maçta garantileriz?

Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi kadar kıyasıya bir çekişme de 3.'lük için yaşanıyor. Sezona şampiyonluk parolasıyla başlamasına rağmen daha sonra düşüşe geçen Bursasporumuz ile ligin ikinci yarısında patlama yapan Gaziantepspor bitime 4 hafta kala müthiş bir yarışa girdi. Bir tarafta 52. puanla 3. sıradaki yerini korumak isteyen Bursasporumuz, diğer yanda 49 puanla 4.'lükte yer alan Gaziantepspor.  

Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam oyuncularını, ''3. olun bir ay izin yapın. 4. olursanız ise 15 gün. Seçiminizi yapın'' diyerek motive ediyor. Gaziantep'te de Tolunay Kafkas öğrencilerine, ''Artık adımızı Avrupa'da duyurmanın vakti geldi. Kupa hedefini tutturamadık. Kalan tüm maçlarımızı kazanıp, rakibimiz kaybetmesini bekleyeceğiz'' sözlerini sarfediyor.

Bursasporumuz bir adım önde

İki takım arasında ortaya çıkan averaj farkı da dikkatlerden kaçmıyor. İkili averajda 4-4'lük eşitlik olduğu için statüte genel averaja bakılıyor. Rakibinden 12 gol fazlası bulunan Bursasporumuz bir adım öne çıkıyor.

Hangisi daha avantajlı?

Fikstüre baktığımızda son Manisaspor galibiyetiyle Bursaspor bir adım önde. İki takımın da Kayseri deplamanı ve sahalarında oynayacakları Beşiktaş maçları kaderlerini belirler. Ancak Beşiktaş'ın kupaya odaklanması bir anlamda işlerini kolaylaştırabilir.  

  Ama ilk bakışta görülen; bu haftaki maçlarda iki takımın da deplasmanda alacağı sonuçlar, kalan 3 hafta için yeterli olabilir gibi geliyor. Bursasporumuzun en azından bir beraberlik kredisinin olması kendisini daha avanatjlı kılıyor.

 

Şu anki tabloda Bursasporumuz bir adım öne çıkıyor.    

Daha fazla göster
Close