Levent Kızıl “Gerekeni yaparız!”

Bursa Hakimiyet Yazarı Mustafa Tunçakın'ın bugünkü köşe yazısıdır.

Bursaspor‘da arazilerin Başkan Ali Ay‘a devredilmesi olayı bir bomba gibi düştü gündeme.
Ardından da büyük tepki geldi camiadan.
Herkes ortak bir noktada buluşuyordu: “Yangından mal kaçırır gibi. Ali Ay’dan hiç beklemezdik bunu” Bağımsız Denetleme Kurulu da, yaptığı bilgilendirme paylaşımı ile büyük takdir topluyordu. Çünkü bu işler sadece kongrelerde, “Defterler ve kararlar usule uygun işlenmiştir” sözleri ile geçiştirildiğinden, gerçekler genelde hasıraltında kalmaya mahkum ediliyordu.

Üyeler ve camia buna alıştırılmıştı.

Onun için kongrede seçimle gelen bir Bağımsız Denetleme Kurulu‘nun artık kulüpler için ne kadar gerekli olduğu, bir kez daha çıktı ortaya.
Şimdi işin idari ve hukuki boyutları nereye varacak, yönetim nasıl bir cevap verecek, bekleyip göreceğiz.

Biz gelelim işin tepki yönüne.

Denetleme Kurulu‘ndan çıkan bu bilgi paylaşımı gece saat 22.07’de sosyal medyada yer alır almaz ilk büyük tepki eski Başkan Levent Kızıl’dan geldi. Çok sert konuştu, Efsane Başkan “Eğer doğruysa, Ali Ay’a hiç yakıştıramadım. Biz ona dürüst diye destek verdik. Bu arazileri tekrar Bursaspor’a devretmezse, biz gerekeni yaparız. Derhal açıklama bekliyorum. Bölükbaşı’nı unutmasın. Ayrıca Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın da bu duruma el koymasını istiyoruz

Evet, ifadeler net ve açıktı.

Bursaspor‘un Lig’de tutunma mücadelesine girdiği böylesine kritik bir dönemde, Ali Ay ve yönetim bir cephe daha açmıştı sanki.
Bütün yaşanan olumsuzluklar yetişmiyormuş gibi.

29 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Şu olay bir BURSA ve BURSASPOR aşığı olan yüzbinleri kahretmiştir.
  3 Yıldır bu takımın borçlarına borç ekletenlerin,yüzbinlerce taraftarına her sezonda kahır ve azap çektirenlerin,MEZİYET VE MAHARETİ olarak kadrosunda 1.250.000 AVROLUK OYUNCUSUNU OYNATMAYAN bir idarecinin bu yaptığı ŞARK KURNAZLIĞI değilde nedir.

  Evet ALİ AY BAŞKANIM.SİZ 1.250.000.AVROYA ALDIĞINIZ BİR TEKSTİL MAKİNASINI KAÇ GÜN BOŞ TUTARSINIZ.DÜRÜST VE SAMİMİCE CEVAP BEKLİYORUZ.

  132
  10
  1. @Hüseyin İlhan yorumuna yanıt olarak

   değerli arkadaşım,
   1- verdiğin örnek çok saçma. ”3 armut x 5 elma = ne yazacaksın?”
   2- futbol, ne bilim dalı ne de ticaret. bu içinde insan faktörü olan bir oyun. bazen 3 e aldığınız adam banko oynarken 333 aldığınız adam, farklı nedenlerden dolayı bünyeye uymaz, kenarda bekler. bu oyunda bunlar var.
   3- ali ayın asıl suçu, futboldan zerre kadar anlamadığı halde aday olup bu kulübe başkan olmasıdır.
   4- gelelim sn. özkeskinin, ”efsane başkan!” deyimine. ilk okuduğumda, levent kızıl aday oluyor diye sevinmiştim. ama anladığım kadarıyla öyle bir şey yok. konuyla alakalı sadece görüş bildirmiş.
   5- kızıl, akıllı adam. aday olacağını sanmıyorum. takımı süper lige çıkardığı sezon bile kendisine, ve diğer EFSANE BAŞKAN YAZICIYA neler yapıldığını biliyor. kendini tekrardan kaotik ortamın içine atıp, taraftar-medya arasında sandviç olmayı göze almaz.
   6- bursasporun kurtuluşu için 2 yol var.
   a- ya taraftar ve medya baskısından uzak ticari bir şirket gibi tek elden yönetilecek. (şehir kulübü olarak bu pek mümkün değil)
   b- ya da tribünlerin, borussia dortmund taraftarı örneğinde olduğu gibi, düşmesi 8 hafta önce kesinleşen ama bu 8 haftayı 80 bin kapalı gişe oynama bilinci ve seviyesine geldiği gün kurtulur. (bu en az 20-30 yıl alacak bir süreç. yaşım gereği ben göremem de!)
   7- sonuç olarak, ağır hasta bursasporun eski günlerine dönmesi mümkün ancak, tedavisi biraz uzun (en az 3-5 yıl) ne yazık ki bu süreye sabredecek taraftarı ve medyası yok…

   10
   10
   1. @Allano Lima yorumuna yanıt olarak

    parkın ismini de Ali Ay Parkı yapsın, böylelikle şehir ali ay ın 15 milyon tl karşılığında satın aldığı araziden çocuk genç yaşlı faydalanmış olur.

    31
    2
 2. lütfen texas maraton hangi gurup okuyorsa şu adamı bir gün bile oturtmayın artık şu koltukta yeter kanser oldukya…yani bir takımın sadece küme düşmesi değil (onu başardı zaten)adının silinmesi için herşeyi yapıyor bu adam.lütfen engel olun artık..

  43
  2
  1. @mrt yorumuna yanıt olarak

   Eskiler şöyle der kim bir koltuktan kalkmıyorsa bilin ki o koltuğu kirletmiştir. Zira bu adam artık koltuğu da geçti.

   9
   1
 3. Jires Kemboya para ödeniyorsa oynatcaksın kardeşim oynamıyorsa o zaman cezanı vereceksin .1.yılı geçti para ödüyorsan cezanı keseceksin kesmiyorsan o zaman bunda ben başka şeyler ararım kembonun parasını Ali Ay ödemesi lazım

  43
  3
 4. Gereken SENSİN REYİZ.
  Mayısta aday ol da eski günlerimize dönelim.
  Geçmişe bir sünger çekelim, bu camia senin kıymetini geç de olsa anladı.

  31
  8
  1. @Maestro yorumuna yanıt olarak

   karşılığında koca kafa diye tempo tutsun büyük bursaspor taraftarı, Türkiyede eğitilmeyecek tek taraftar bursaspor taraftarıdır, ankaragücüyle maç yaparsın bizim için başkente de koy diye tezahürat yapılır, trabzonla dostluk rüzgarları eser küfür edilir, hele hele ertuğrul sağlam, ömer erdoğan ve levent kızıla edilen hakaretleri yazmaya gerek yok.

   14
   1
 5. Sezon başında destek verirken düşünecektiniz bugünleri. Tepki büyük olunca gereğini yaparıza dönmeyin. Perşembenin gelişi çarşambadan belliydi, istikrar dedin bak halimize. 2 yıldır 40 puanı bile göremiyoruz muhtemelen bu sezonda göremicez.

  19
  2
 6. Gerekn yapılıp, Ali ay ve avanesi derhal İSTİFA ettirilmelidir.
  BU süreçte şehrin ileri gelenleri Valilik, Belediye Başkanı, Btso başkanı, büyük godomanları bir araya gelip,
  Divan kurulu Başkanına geçici Kayyum olarak atayıp Derneği yönetme yetkisi vermeli,
  3 MİLYONLUK tüm şehir için önemli bir kampanya yapılmalı, 10 TL değerinde SMS sistemi,
  Büyük firmaların açılacak olan hesaplara, Bursaspor kulübü derneğine destek verip para yatırmaları,
  Destek veren tüm paydaşları kulüp resmi sitesinde belli sürelerle reklam edip teşekkür etmek gerekir.
  3 MİLYON şehirde 10 TL’den düşünürsek 30MİLYON TL toplayamazsak zaen kapatın tükkanı,
  Gelen paralar da kesinlikle futbolcu ve personel alackları için kullanılmalı.
  Mayısın 2. haftası kongre yapılıp, tüm şehir paydaşlarının da mutabık olacağı güçlü bir Başkan etrafında
  Tek vücud olunup o isme destek verilmeli, arsa ve arazi satışı yetkisi kaldırılıp, sponsor bulan, reklam alan
  Kaliteli ekip kurup kulübü profesyonelce yöneten Başkanlar gelsin artık camiamıza

  11
  2
 7. Arkadaşlar önümüzü artık net görüyoruz.
  Vizyon ve gelecek için Levent kızıl Başkan yapmak içib elimizden geleni yapalım ancak bizi bu durumdan eski günlere getirecek tek kişi o

  9
  4
 8. Bravo Levent Kızıl, sessiz kalmayın bu olayın üzerine hep birlikte gidelim. Ali Ay Bursaspor’u batırırken kendisini kurtarmış. Bu devirde kimseye güvenmeyeceksin. Bağımsız denetim şart herkes için. Suç işleyenlerden hesap sorulmalı şimdikiler ve geçmiştekiler dahil .

  7
  3
 9. Bursaspor un bu duruma düşmesinde ki tek sorumlu ” ZENGİN BAŞKAN İSTİYORUZ” diyenlerdir. Bursaspor taraftar sayısı, yayın gelirleri ve altyapıdan çıkaracağı oyuncuların satışı ile çok rahat yönetilebilir hatta kar bile edebilir. Ancak taraftarın vizyonunun değilmesi gerekir. Kimse cebinden 1 kuruş parayı karşılığı olmadan vermez hele hele işadamları ve patronlar sizin asgari maaşla yaptığınız hesaptan çok daha fazlasını yaparlar zaten bu yüzden zengin olmuşlardır.

  4
  1
 10. Hala Levent Kızıldan medet bekleyenler var.Adam her firsatta o is bitti.Baskan falan olmam diyor.Millette senden baskasi yalan diyor.Levent Kızıl gelsinde Rize gibi Fenerin arka bahcesimi olalım.Anlamadıgımda baskan olmam diyosun.Sirt reklamindan baska takima faydan yok.Ama her kriz ortaminda cikip aciklama yapiyosun.Fenerin her macinda en öndesin.Sampiyonluk kutlamalarında soyunma odasındasın.Bence Bursaspor Levent Kizil icin amac degil arac olmus artik.Bizim taraftarda hala edebiyat yapsın zamaninda kufur ettik diye.Eskiler bilir Baskan Yaziciyada kufur eden kendinibilmezler oldu.Ama rahmetli bu takımi sampiyon yapti.Levent Kizil baksin kendi davasına Fener yonetimine nasil girerim diye dusunsun.Bursasporuda senede 1 kere hatirlayip aciklama yapmasin.15 sene öncenin ekmegini yeme derdinde hala.

  4
  3
 11. Levent Bey ve aynı düzeyde ki diğer başkanlar geriye çekilip meydanı boş bıraktıkları için yıllardır çile çekiyoruz.
  Küme düşme kelimesinden nefret ettirdiler. Şampiyonluk mirasını çok çabuk tükettik.
  Üstüne hiç bir başarı ekleyemedik.
  Bir de oluşan yığınla borç cabası.
  Bakalım bu enkaz nasıl ve kim tarafından kaldırılacak.
  Levent Bey ne dersiniz sorumluluk alma zamanı gelmedi mi.

 12. söylemler doğru ama bunu söyleycek adamda biryerlerde fb cumhuriyeti şarkısını söylemeyecek bir bursasporlu sadece en büyük BURSASPOR der nokta

 13. ben kim fb li kim gs o gelsin bu gelsin bunun parası var bunun visyonu var anlamam bu adam bu işi iyi biliyor ve oraya başkan olarak geldimide yapılması gerekeni yapar çünkü önceden yaptı ha başarılı olur olmaz o nasip işi

  1
  1
 14. BEN BİLMEM FB LİMİ BJK LİMİ GS Lİ TS Lİ DİYE İŞİN BAŞINA GEÇTİĞİNDE SORUMLULUK ALACAK ADAM LAZIM ONUDA LEVENT KIZIL EN İYİSİNİ YAPAR DİYE DÜŞÜNÜYOR BAŞARILI OLURMU OLMAZMI BİLMEM DAHA İYİSİ VARSA GELSİN

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu