Levent Kızıl aday olur mu?

Bursaspor'un Lig A'da yaşadığı şampiyonluk döneminde başkanlığını üstlenen Levent Kızıl'ın yeniden bu göreve talip olup olmayacağını Basketbol AŞ'nin Başkanı Sezer Sezgin açıkladı.

Bursada Bugün‘ün Instagram sayfasında yayımlanan “‘EvdeKal’anlara Spor” programının konuğu olan Frutti Extra Bursaspor Basketbol Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Sezgin, kendisinin yeşil-beyazlı takımın futbol tarafında herhangi bir idarecilik beklentisi olmadığını kaydetti.

ULUDAĞ AİLESİNDEN BÜYÜK DESTEK

Sezer Sezgin ayrıca Uludağ İçecek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Kızıl, yönetim kurulu üyesi Levent Kızıl, CEO Mete Öz ve aynı zamanda Frutti Extra Bursaspor Basketbol Yönetim Kurulu üyesi de olan Finans Müdürü Basri Açıkgöz‘ün ciddi katkılarını gördüklerini vurguladı.

İSTANBUL’DA YAŞIYOR

Levent Kızıl’ın Bursaspor başkanlığına aday olması durumunda kendisinin yönetiminde olup olmayacağı yönündeki soruyu da yanıtlayan Sezgin, “Levent Kızıl‘ın Bursaspor başkanlığı gibi bir durumu yok. Kendisi İstanbul’da yaşıyor. Böyle bir niyeti ve hedefi yok” ifadelerini kullandı.

SÜPER LİG’E BÜYÜK YÜRÜYÜŞ

Bursaspor‘un 2004 yılında o dönemki adıyla düştüğü Lig A‘dan Süper Lig‘e çıkma sürecinde 2005 yılında başkanlık koltuğuna oturan Levent Kızıl, ‘Süper Lig‘e Büyük Yürüyüş’ sloganıyla şehrin tüm dinamiklerini harekete geçirirken, yeşil-beyazlılar 2 yıl sonra 2006’da yeniden Süper Lig‘e çıkmıştı.

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Fikrine destek veriyorum kardeşim ve ilave olarak zaten başka bir baskana gerek kalmayacağını düşündüğümü belirtmek istiyorum.
   Bu takım şampiyon olacak ve önümüzdeki yıl yeniden Avrupa ya açılacak.
   İyi akşamlar kardeşim.

  2. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Açık konuşmak gerekirse dünya genelinde böylesine kriz varken levent kızıl’ın ateşten gömlek giyip başkanlık adaylığına gireceğini hiç ama hiç düşünmüyorum.

   29
   1
 1. ADAMIN CEO SU HİÇ ÖYLE BİR NİYETİ YOK DİYOR BİZİMKİLER BURADA KENDİ KENDİNE GELİN GÜVEY OLUYOR…BASKETBOLU AYAKTA TUTTUĞU İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ…DİĞER BURSA FİRMALARI KENDİNDEN UTANSIN….

  31
 2. Başkan olsa Bursaspor’umuz için müthiş işler çıkarır. Vizyon, lobi ve para sahibi değerli bir kişi. Kendisi başkan olmaz. Kardeşi ömer kızıl bana başkan olduk anamıza avradımıza sövdüler. Hiç gerek yok dedi. Bize layık olanlar şuan bizi yönetiyor kısacası.

 3. dengeli bir medya ve taraftar profili, yani ortada bir ”SPOR ORTAMI!” olsa aday olur, kazanır ve süper lige çıkarır.
  ama bu durumda rahatını ve huzurunu bozmaz.
  zaten kulübün bir nolu sorunu, kasıtlı mı? yoksa bilinçsizce mi? yaratılan kaos-kargaşa.
  bu yüzden aklı başında donanımlı insanlar ortaya çıkmıyor.
  bu da birilerini sevindirirken, birilerini de üzüyor.
  çünkü bursasporu seveni olduğu kadar maalesef sevmeyeni de var.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu