Lemi Keskin’den 50 milyon € açıklaması

Bursaspor Kulübü Başkan Adayı Lemi Keskin'in, Contec firmasıyla 50 milyon euroluk yaptığı anlaşma tartışmalara neden olmuştu. Keskin ve firmanın yetkilileri basın toplantısı düzenledi.

Bursaspor Kulübü Başkan Adayı Lemi Keskin, basın toplantısı düzenledi. 50 milyon euroluk finansmanın sağlandığı Contec firmasının başkanı Kevin Ghadiani ve yardımcısı Farshad Nasiri Babelani‘nin de katıldığı toplantıda, önemli açıklamalar yapıldı.

Lemi Keskin, “Bursaspor’da buna inanmak istemeyen, inanmayan, inanmasına rağmen başka yerde olan insanlar var. Umarım bu toplantıdan sonra herkes bazı şeylere inanır” dedi.

Sözü daha sonra Contec Başkanı Kevin Ghadiani aldı. “El ele çalışmak zorundayız” diyen Ghadiani, şunları söyledi: “Seçim sonrası Bursaspor’la uzun vadeli işleri gireceğimizden umudum var. Benim şirketimde Türkiye’de çalışanlardan çok defa Bursaspor hakkında çok güzel şeyler duydum. Bursaspor’dan çok yakın arkadaşım, Bursa’ya da gönül vermiş birisi bize Bursaspor’un projesini sundu. O kişiye sonsuz güvenimiz var. Bu projeyi yakın incelemeye aldık. Çok yüksek potansiyelin olduğunu görüyoruz. Lemi beyin ileriye dönük projelerini aktarmasından memnuniyet duyuyoruz ve kendisine inanıyoruz. Sponsor olmak ya da yatırımcısı olmak, aynı zamanda tek taraflı değil, çift taraflı bir ilişkidir. Bursaspor yönetim kuruluna danışmanlık yapacağız. Sponsorlar için çekici olması için destek olacağız. Bu yüzden Lemi beyi başkan görmek istiyoruz. Yakın bir iş birliği olacak. Asıl iş o zaman başlayacak. Her iki tarafta el ele çalışmak zorundalar.”

Contec firmasını kamuoyuna tanıtına Ghadiani, daha sonra soruları yanıtladı.

“İlk ödemeyi Haziran ayında yapacak mısınız?”

“Bursaspor’la ilk önce sözleşme yapılması lazım. Lemi beyle hala görüşüyoruz. Benim için saygın bir kişilik. Ancak hala Başkan görevinde olmadığı için bu mümkün değil. İlk sözleşmemiz Bursaspor yönetimi ile olacak. Bu ödemenin size gelmesi için tüm bu şartların yerine gelmesi gerekiyor. Ödeme böylece hemen gerçekleşir” cevabını verdi.

“Bursaspor nasıl ilgi alanınıza girdi?”

“Çok fazla nedeni vardı. Türkiye’deki bazı firmalarla uzun yıllardır çalışıyorum. Farklı projelerimiz de var Türkiye‘de. Bursa‘ya çok gelmek istedim ancak zamanım olmadı. Benim Contec şirketim hali hazırda Türkiye’de çalışıyor. Çok ilginç projelere bakıyorlar aynı zamanda. Çok güvendiğim bir kişi, ismini vermememi istemedi. O da Bursa’da. Bu kulübe sonsuz bir bağlılığı var. Aynı zamanda çok yakın arkadaşım. Bu potansiyeli bizlere açıkladı. Bizler de teknik analizler yaptık. Çift taraflı olarak çok önemli bir konu. Başaracağımıza inanıyorum.”

“50 milyon Euro’yu nasıl vereceksiniz? Ödeme planınız nasıl? Bunun içerisinde yayın gelirleri var mı?”

“Televizyon geliri bu işin içinde değil. Ödeme planları ile ilgili olarak, bunu Bursaspor yönetimi ile iyi bir şekilde planlamamız lazım. Bu ödeme aşamalar halinde olacak.”

“Başka bir spor kulübünde benzer bir çalışma yaptınız mı?”

“Futbol kulübü olarak ilk kez”

“Stadyumda hiç teknik gezi yaptınız mı?”

“Detaylı olarak gerçekleştirmedik. Sözleşme çerçevesinde yapılacak ilk iş de bu. Genel bir açıklama yapacak olursak, Bursaspor Kulübü tarafında resmi olarak görevlendirilmedik. Bu çalışmayı ciddi anlamda yapamıyoruz. Bunu yapabilmek için sözleşmeyi beklemek zorundayız.”

“Stadyumun isim hakkı 50 milyon Euro değil de 15 milyon Euro’ya satılırsa ne olacak?”

“Böyle bir projeye yatırımda bulunduğumuzda, garantiniz olması lazım. Bursaspor‘un bütün geniş çaplı potansiyelini inceleyeceğiz bu durumda. Bu ödeme için çok makul bir ödeme garantisi olmadığını görebiliyoruz. Hala incelememiz gerekiyor ancak aynı zamanda yatırım ve sponsorlardan da alınacak bedellerin toplam geliri olacak. Bazı sponsorları hemen devreye sokacağız. Bu sponsorlar da yatırdıkları paranın gelirini alacaklardır.

Biz bunları satamayacağımıza inanmıyoruz. Yoksa burada olmazdık. Biz yönetime gerekli desteğimizi de vereceğiz. Aktif olarak yatırım yapacağız. Biz de Bursaspor‘la birlikte çalışacağız. Hedeflere ulaşılması için beraber çalışacağız.”

63 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bence başkan ya lemi ya da Hüseyin bey olmalı Bozdemir boş bi adam vaatlerinden belli ha körüstan ha Bozdemir gençler Bozdemirin yapacağı 3 transferle daha da borca girecegiz şu at gözlüklerinizi bir çıkarın Lemi keskin ne güzel ayarlamış adam gelirse Başkanlığa borçların yarısı kapanıcak belli ki Gençler lütfen şu oyuncu tuzaklarını yemeyin. Benim oyum Lemi Keskine en önemlisi bursasporumun geleceği çünkü.

  141
  25
  1. @Viking yorumuna yanıt olarak

   Lemi Keskinin bu projesi bence bursaspor açısından büyük riskler barındıran bir anlaşma. Yapılacak anlaşmanın ne kadar süreli olduğu belli değil. Eğer bursaspor anlaşmadan çıkarsa, yüklü miktarda tazminat ödemek zorunda. Aynısı cincona oldu. Adamlar bursasporun gelirlerine yüzde 10 ortak olacaklar. İyide ne karşılığında. Sadece kısa vadeli para verecekler. Anlaşmadan caymak çok maliyetli. Zaten paralarını bir sene içinde çıkaracaklar. Biz Timsah arena için yıllardır yatıp kalkıyoruz, adamlar gelip neredeyse mülkiyetine sahip olacaklar. Çünkü, istedikleri kulübe isim hakkı verebilecekler. Bizim asıl bu işi kendi prestiji ve bilgisi ile halledecek, isim haklarını pazarlayacak başkan adayı bulmamız lazım. Adamlar yönetimede adam sokacaklar. Artık geri dönüşü olmayan yol. Bursasporun çıkarları için değil bu şirketin çıkarları için atılacak adımlar gelecek ve bursaspor daha da borçlandırılacak. Akılı olmak gerek. Bu anlaşma, akıl karı değildir.

   32
   19
   1. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

    Yeşil Bursa kardeşim lemi keskinin serkan yetişmiş oğluyla ilk konuşmasını izleseydin anlaşmasının nasıl olduğunu anlardın adam bir saat anlattı ve tek projesi de bu değil bilip bilmeden sallama bu anlaşma üzün süreli değil zahmet edip izleyin bir kere

    21
    4
    1. @... yorumuna yanıt olarak

     Evet izledim, Contec ile 60-70 sayfalık bir anlaşma imzalanacağını söylüyor. 60-70 sayfa!. Çokbüyük paralarla, çok önemli bir anlaşma. Öyle kısa vadeli olacağınıda zannetmiyorum. En az 20 yıl. Yapılacak anlaşmayı deklare etsinler de, iinde ne var ne yok bilelim. Stadın pazarlamasından full yetkili olacaklar. Diyelimki bir firma talip ve 50 milyonluk biranlaşma yapılacak. Contec adamlarla kağıt üstünde 40milyona anlaşacak ve 10 milyon ceplerine kalacak, mesela, üstünede yüzde 10 alacak. Diyelimki, 5senesonra herşey yolunda gitti, yeni bir firma çıktı, stadın isihakkına senelik 20 milyon euro verecek, 10 senelik 200 milyon euro. Yüzde on’unu contec alacak. İyidebu adamlar bu stad için ne yaptılar. Tüm masrafını bursa halkı ödedi. Diyelim 10 sene sonra anlaşmayı sonlandırmak istedik. Tazminat miktarı, o 60-70 sayfada ne diye yazacak. 20 milyon euro’mu. Bu iş öyle basit değil. KArşı firma iş yapacak onları anlarım, ama bizde bursaspor olarak kendi haklarımızı korumalıyız. Lemi KEskin, ana hatlarını anlatıyor ama hiç biryerde süreden bahsedilmiyor. Adamlar iyi paraya bir defalık haklarımızı kullansınlar ve yüzde10luk kısmını alsalar, ve sonrasında anlaşma sonlansa, çok iyi anlaşma derim. Ama öyle olmadığı çok açık.

     1
     1
     1. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

      Ceplerinde kalmıyor. Eğer 50 milyon üzeri satış yaparlarsa örneğin 60 milyona satarlar 50 milyon üstü olan 10 milyondan yüzde 10 u yani 1 milyon alacak kalan 9 milyonu yine kulübe verecek.

   2. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

    Bence sen önceki yönetimler sana ve bizlere güvensizlik aşıladığı için böyle düşünüyorsun ama eski yönetimler böyle anlaşmalarla gelmedi karşımıza farkettiysen hep Ali Ay çilek transfer ve Yeni başkan adayı Bozdemir gibi transferler bilmemneler gibi geldiler hep ondan dolayı bu adama güveniyorum.

    21
    1. @Viking yorumuna yanıt olarak

     Ben Ali Ay’ı eleştirmem Adam büyük katkı yaptı ama tecrübesi yeterli gelmedi aksi halde çok başarılı olurdu. AhmetBozdemir, bence kulübü finanse edemez. Zaten borç çok. Bankalardan devamlı borç alıyoruz. Ahmet bozdemir, kulübün borç yükünü yüklenemez ve idare edemez. Transfer edeceği isimler yıldız değiller. Bize bakambular lazım, genç ve yetenekli. Lemi Keskinin açıklamaları veistekli görüntüsü ve genç ve yetenekli isismleri transfer edeceğini söylemesi bence olumlu. Ama yapacağı bu anlaşma çok riskli, kısa vade kendisi açısından finansmanı sağlar, ama bursasporumuzu zora düşürür. Hüseyin bey finansman için firmalarlagörüştüğünü söylüyor ama elde bir şey yok. Bence Ali Ay’dan farkı yok. Ali Ay, bu son dönemde biraz tecrübe elde etti ve finansman olarak kulübe yardımcı olduğu söyleniyor ama gelecek sene için ne yapabileceği hakkında hiç bir fikrim yok. Adayların, bu işi bilen , tecrübeli takım arkadaşları olması gerekiyor. Daha önceki futbolculara görev vermesi gerekiyor. Ahtapot ağı gibi, bursaspor sevdalıları birlik olmalı. En genç ve yetenekli futbolcular birinci ligden toplanmalı. Altyapı eğitimi profesyonel olmalı ve hazır yetişmiş oyuncular çıkmalı. Futboldan para kazanmalıyız. Hangi aday kazanırsa kazansın, umarım bursasporumuz için en iyisi olur.

  2. @Viking yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay,a hâlâ oy vermeyi düşünenler bakın.görün Ali Ay 2 yıl Bursaspor başkanıyken bile, bu işleri akıl edip beceremiyor,Lemi Keskin ,başkan bile değilken bu anlaşmaları nasıl beceriyor?buluyor ve akıl ediyyor?demekki Olabiliyormuş.vizyon meselesi.

   41
   5
   1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

    lemi bey önce kendi ticaret yaptığı adamlara verdiği çekleri ödesin kendi işini beceremeyip bursasporu 60-70 sayfalık bi sözleşmeyle bağlayıp ağır yükümlülükler ve uzun vadede büyük bi gelir kaybına uğratmasın

  1. @Recepp yorumuna yanıt olarak

   Eee o zaman sen müdahale etseydin kardeşim .madem gördün izlemeseydin.hep birileri fedai olucak bu taraftarda selim girsin yatsın çıksın o girsin yatsın çıksın.gazlamayin insanları.bursa taraftarının özelliği toplu değil bireysel delikanlıdır.herzaman doğruyu ve takımını savunur.demem oki teksasi artık zor duruma kimse sokmasin bu taraftar yeteri kadar bedel ödedi zaten

   9
   6
   1. @Enes.t yorumuna yanıt olarak

    Sen mevzuyu anlayamamışsın adamlar şehrin göbeği heykeldə kutladı bir tane Bursasporlu tepki bile vermedi daha önce heykel setbaşı onurjmızdur vs vs deniyordu ona üzüldüm hem adamları döviz demiyorum sadece kalabalık orada olınmalıydı

    9
    1
  2. @Recepp yorumuna yanıt olarak

   Tamam herkes Kutlasın ama bjk çarşıda Mecidiyeköy’de vs başka takım kutlamayor bursa heykelde ben de yadırgadım

   13
  3. @Recepp yorumuna yanıt olarak

   Bu projeyi üçüzlerden biri ayarlasaydı bizim taraftar oooo millet neler yapıyo derdi adam daha ne yapsın açık net

   35
   2
 2. Lemi Bey gerçek Bursasporluysa; seçilemese bile bu sponsorluğu gerçekleştirmelidir. Yoksa şovdan başka bir şey değildir benim için.

  58
  29
 3. O zaman konu Bursaspor ise kim başkan olursa olsun Bursaspor menfaatini önde tutsun. Biz de görelim kim üfürüyor kim üfürmüyor

  41
 4. Yani diyorki size 3 vereceiz sonra butun sponsorluk isim haklari rwklam gelirlerini biz alacagiz 3sene yaparsan anlasmayi 3sene kaninizi hemecez diyor

  26
  44
   1. @Murat yorumuna yanıt olarak

    neyini doğru söylemiş açıklarmısın geri dönüp son üç senede sponsorluk gelirlerin ne kadar hiç düşündün mü ? kaç tane forma satışın olmuş kaç para kar bırakmış veya sattığın biletler aldığın cezaları karşılamış mı ? Loca satışları durdu loca alan yok kapı ismi alan yok çok mantıklı bir anlaşma seçilir seçilemez ayrı proje değerlendirilmelidir bence.

    5
    1
   1. @ff yorumuna yanıt olarak

    Hayrına vermeyecek. Kar yapabileceğine inanıyor. Yapamazsa parayı geri istemeyecek güzel tarafı bu

    14
    2
   2. @ff yorumuna yanıt olarak

    burdaki proje isim haklarini toptan satip yurtdisinda bu isimleri daha fazla satabilecek bir firmaya devretmek uzerine. Turkiye nin ekonomik sartlari ve doviz kuru nedeniyle kimse bu isimleri, bu paralara satamiyor. Eger gercekse buyuk is. hayrina mi verecek bu parayi diye dusunmek yanlis adamlar da is yapacak. bu konu daha once de aciklandi 50 ye alip bu projeyi daha fazla paraya satmayi dusunen bir firma. Isi ve baglantilari o olmayan insanlar, bu paralari bulamazlar. Ben bu projeyi gercekci buluyorum. Elimizdeki tek gercekci proje de bu olarak duruyor.

    22
    2
  1. @Dusunur yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim öyle diyosun da yaklaşık 3 yıldır, bu kulübün yeni stadyumuna
   ne sponsor bulunabildi, ne doğru düzgün kullanılacak alanları kullanılabildi,
   3 yıl çok kısa bir süre çabuk gelir geçer, sen o süreçte kulüp yönetiminin
   250 MİLYON TL sponsorluk bulabileceğine inanıyosan, çık bul anlaşma
   profesyonellerle, yok beceremeyeceksen bırak adamlar işlerini yapsın.

   23
   1
  2. @Dusunur yorumuna yanıt olarak

   Yanlış anlamışsınız. Onlara verilen bazı kalemlerin pazarlama hakkı. Örneğin stad içi reklam. Ama yayın gelirleri gibi bazı gelirler içinde yok. Ancak pazarlama yapıp gelir elde ederlerse yüzde 10 komisyon payı alacaklar. Pazarlama yapmazlarsa bizden parayı geri alma sözonusu değil. Yani son derece kulüp lehine bir anlaşma .

   25
  3. @Dusunur yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor üç senede 50 milyon Euro’yu bir arada görmüş mü acaba stat isim hakkını 10 milyon liraya satamadık bu şekilde 275 milyon liralık bir gelir elde ediyoruz

   25
 5. Lemi Keskin Bey’in bu projesini çok beğendim, en azından ortada dümen yok,
  Contec firması uluslararası boyutta tanınan bir danışmanlık firması, yetkilileri de gelmiş
  her şey şeffaf ve gerçek, başarılı olunamasa da en kötü 50 değil 30-40 milyon euro gelir ama
  gelir böyle profesyonel firmalar boşuna anlaşma yapmazlar, yeter ki çok uzun süreli yapılmasın
  ben bu adama güveniyorum, kendisi organizasyonu yapıp, kenarı çekilmeli, işleri
  sadece ekipleri denetlemek olmalı, sponsorluğu bu firmayla çözdüğüne göre
  SPORTİF DİREKTÖR ve TEKNİK EKİP işini de Türkiye’den yerli isimlerle çözmeli,
  transfer konusunda dabu ekibe güvenmeli, takımı bu iismlere emanet etmeli,
  transfer bütçesi için satışı yapılacak olan futbolculardan gelecek olan kaynağı kullanmalılar,
  madem profesyonellik demişken bu süreçte artık kulübün AŞ olma zamanı da gelmiştir,
  1 yıllık çalışma neticesinde kulüp ANONİM ŞİRKET yapılıp, hisseleri halka arz edilmeli,
  futbola yatırım yapan Dünya’daki profesyoneller kulübün belli hisselerine sahip olup
  bizi de Avrupa kulübü yolunda bir adım atmammıza destek olmalı

  18
 6. Seçimden önce herkes bir çok proje ve sponsor vaad ediyor,fakat seçim kaybedildikten sonra piyasa da ne proje,ne de sponsor kalıyor,bütün yük başkan’ın sırtına bırakılıp gidiliyor,bizim camia olarak en büyük derdimiz bu bir türlü seçilen yönetimin arkasında duramıyor,hep bir şekilde başarısız olmalarını bekliyoruz ve başarısız olunca da kan kokusu almış köpek balığı gibi saldırıyoruz,kimse alınmasın bizim camia olarak gerçeğimiz bu,rahmetli İbrahim Yazıcı’ya da yapıldı,herkese yapılıyor,zaten var olan kısıtlı enerjimizi de iç çekişmelere harcayıp kendimizi istanbul’un üçüzlerine rezil ettiriyoruz,sonuç olarak kongre’den sonra başkan kim olursa olsun hakikaten arkalarında bir caima olduğunu hissettirelim,yoksa sonuç yine farklı olmayacak,ikinci şampiyonluk için bir elli yıl daha beklemek zorunda kalıp istanbul hayranı insanların gözümüzün önünde sevinmelerini seyredeceğiz.Tüm Bursaspor’lu kardeşlerime saygılarımla.

  16
 7. 34 haftalık maraton bitti. Ligde kaldık.
  Şöyle 2 yıllık verilere baktığımızda Bursaspor için çok çarpıcı sonuçlar var….!!!

  Önce deplasman :
  Son 2 yılda 17 deplasmanda ortalama 12 mağlubiyet , 2 beraberlik ve 3 galibiyet sonucu toplam 9 puan alabilmişiz.
  Ortalama 1 gol atarken 2 gol yiyoruz. Bu yılın son 10 deplasmanı tam bir kabus :
  9 mağlubiyete karşın 1 tek Karabük galibiyeti var.
  ,
  İç saha :
  Son 2 yılda 17 iç saha maçında 7,5 galibiyet , 3,5 beraberlik ve 6 mağlubiyet yani 26 puan toplayabilmişiz.

  Son 2 yılda sezon sonu ortalama toplam puanımız böylece 35 oluyor. Bu yıl geçen yıldan bir tık daha yukarıdayız.
  Türkiye’de son 12 yılın düşme hattı ortalaması 33/34 puan diye daha önce yazmıştım. Yani düşme hattının hemen üzerindeyiz.
  Analizlere baktığımızda Küme düşen son takımın alacağı puanlar bu ortalamayı yükseltiyor. Karabük galibiyetimiz olmasaydı düşecek 3. takım kesinlikle biz olacaktık. Osmanlı 33 puanla düştü. Bu yılda yine kıl payı sıyırdığımızı söyleyebilirim.

  Öte yandan ; zaten esas problemi oluşturan mevcut takım kadrosunun yarıdan fazlası ile sözleşmeler bitiyor.
  Battaja son 2 yılda attığı gollerle ortalamayı arttıran bir fonksiyon işlevi görüyordu.
  Onun olmaması bizi daha da aşağıya çekecektir.

  1- Sezonda 16/18 gol atabilecek bir forvete MUTLAKA ihtiyacımız var.
  2- Takım savunmasında level atlamak zorundayız en az 5 deplasmandan BERABERLİK çıkartmalıyız.

  Geçtiğimiz sezon lige çıkan Göztepe 6. Sivas 7.ve Malatya ligi 10. sırada tamamladı.
  Bunu şimdiden söyleyebiliriz ki ;
  önümüzde ki sezon kümeye düşecek takımların içerisinde Bursaspor en büyük adaylardan biridir.
  Ben demiyorum…Rakamlar diyor….

  Tüm Başkan adaylarına şimdiden başarılar dilerim.

  15
  2
 8. Bozdemirin paravan Rus şirketine göre çok daha somit ve gerçekçi görünüyor.Benim oyum Lemi Keskine beyler.

  14
  2
 9. Bence lemi bey bu isi beceremez uzaktan tanimisligim var kendisini ve aile cevresini cok konusur sadece icraat yapamaz diyorlar .. Ama Kim gelirse gelsin hayirlisi olsun insallah bursasporumuz icin

  12
  33
  1. @Mrt yorumuna yanıt olarak

   Yanlış tanımışlar. Ben de yakından tanıyorum. Bursaspor aşığı ve Bu işten anlayan biridir. Gayet de güzel başkanlık yapar.

   21
   2
 10. Bu yatırım ortaklığından anladığım

  Kulüp stat isim hakkını , tribün isim hakkını, stat içi reklam hakları ve kiralanabilir alanların pazarlama haklarını şirket ile beraber yönetecek.

  Şirket bu pazarlanacak alanlar için kulübe yıl sonuna kadar 50 milyon Euro parayı ön ödeme şeklinde yapacak.

  Kulüp ve yatırım şirketi yukarıda saydığım alanlari pazarlamak için birlikte hareket edecek.
  Yatırım şirketinin Avrupa da çalıştığı büyük firmalara stadyumu pazarlamak için ön ayak olacağı şeklinde.

  E bu güzel iş. Yatırım şirketi de tüm elde edilecek gelirin yüzde 10 oranında kazanacak. Her iki tarafta karlı bir iş yapacak.
  Stat açıldığından beri hiç bir şekilde pazarlayamadigin stadyuma yatırımcı gelmiş. Hem de Avrupa da güvenilen bir şirket. Daha ne istiyoruz . Bence kocaman bir alkisi hak etmiş Lemi bey ????

  12
  2
 11. Adamlar 50 milyon euro para verecekler, bu parayı stadyum isim hakkın sponsorluk gibi anlaşmalardan çıkaracaklar fakat 50 milyon euro verecekleri halde ve bu ticarette en büyük geliri stadyumdan kazanacaklarını söylemelerine rağmen stadyumu ve çevresini gezmemişler çok ilginç, bence bu işte bir iş var, bana gerçekçi gelmedi.

  11
  7
 12. Sayın lemi keskin bu takımı eğer zaman verilirse kupalara oynayan bursaspor izleriz gerçek bir bursaspor fanatiğidir çok zeki hırslı bir kişilik olarak görüyorum başarılı olacaktır kendisine güveniyorum

  10
  1
 13. Fsmyide heykelide kapatti gs taraftari bi organizasyon goremedik bizden bursaspor da ölmüş taraftarda ölmüş keşke şampiyon olmasaydik eskiden daha delikanliydik

  8
  1
 14. contec global investment ag diye araştırıyorum, dubai merkezli lüksemburgda faaliyet gösteren, kevin ghadiani ceo lu bir şirket bulamadım, enteresan.Aklıma geçmişte Nijeryadan aldığım bir email geldi, altın madeni olan bir afrikalı ölüyor ve tek mirasçısı benim,para bana kalacak eğer bana e-mail atana 100 dolar verirsem…

  8
  8
  1. @osman büyükbulut yorumuna yanıt olarak

   Şirket de kişi de gerçek merak etmeyin. Birçok kanaldan araştırılıp teyit edildi. Türkiye de başka tanıdık kişiler ve yatırımların da var. Sportif anlamda ilk yatırımları olacak bu.

  2. @osman büyükbulut yorumuna yanıt olarak

   Bende araştırdım.Lüksemburg da var böyle bir şirket.Aynı zamanda İngiltere ve Nijerya bağlantılı yine aynı isimli farklı alanlarda (telekomünikasyon, tarım,vs.) çalışan bir contec daha var.lüksemburg şirketin sermayesi oldukça düşük.. açıkçası kafam karıştı..Sn.Lemi Keskin in şirket hakkında daha açıklayıcı ve doyurucu bilgi ve belgeler sunması gerekir diye düşünüyorum.Şirket sözleşme yapmamış..Yaparsın bir ön anlaşma..şarta bağlı..Lemi Keskin başkan olmazsa yırtar atarsın..Dimyata pirince giderken, evdeki bulgurdan olmayalım..Mevzubahis Bursasporsa kusura bakmasınlar 150 kere düşünürüm..Zaten bir kulağımızın arkası kaldı…..

   13
 15. Zamanında gs de böyle bir şirketle anlaştı bir miktar para aldı ancak bu şirketten kurtulana kadar bittiler. Bu anlaşma eğer olursa bursaporun tüm gelirlerine ipotek koymak demektir. Gsyi araştırın görün. İşallah yanılırım… Adamlar belli miktar para verebiliriz araştırmasını yapacağız diyor sonra verdikleri paranın mislini alana kadar bitirecekler bursasporu. İnşallah yanılırım. Bu iş borcu katlayarak çoğaltacaktır.

  6
  4
 16. Adamların Bursaspor’a bişey verdiği yok geleceğini satın alıyolar lütfen dikkat edin kim kime 250 milyon verir

  6
  9
 17. inşallah lemi keskin seçilir adam doğruları konuşuyor ahmet bozdemir ne diyor yok 3 tane dünya yıldızıyla anlaştım adamlardan biri 3 yıl önce trabzonda oynamış bize dünya yıldızı diye kakalıcak ayrıca rus şirketle 15 milyon euro karşılığında anlaşmıştı heralde kafadan attı bu taraftar 5 yıldır 3 tane palavracı başkana katlandı bir tane daha ağır gelir artık !

 18. Stat isim hakkı.. 150bin forma 200bin ürün sattın.. Ve başka reklam gelirleri.. Hadi stadı full doldurdun bütün loca ve koltuklarında sattın.. Abim kaç yıllık Bi anlaşma bu.. Detayı ne 50milyon euro iyi para.. Buna karşılık bizden kaç yıllığına ne alacaksın..

  4
  1
  1. @Utawlee yorumuna yanıt olarak

   Açıklamada hepsi var. Stadın isim hakkı, iç ve dış mekan reklam, forma reklam pazarlama hakkını alıyor. Lig tv gelirleri yok. Gayet güzel bir anlaşma

   5
   1
 19. Bu adamdan bişey olmaz bende. Demesi boş yere kanıp atmayın buna oy ilk baş ahmet bozdemir en kötü bari ağzım gitmiyor ama ali ay bunların hepsi bence başka işler peşinde düşünün şimdi kendir yaylası var mudanya yolundaki arsa özlüce tesisleri aca hangisini napıcak arkadaşlar

  3
  11
 20. Diken alacağız onları koyunların geçtiği yerlere dikeceğiz. Yünleri dikenlere takılacak, biz yünleri toplayacağız sonra onları ip yapıp pazarda satacağız ve borcumuzu ödeyeceğiz…!

  2
  4
 21. 2015 yılında kurulmuş bir şirket. Türkiye da kimlerle çalışmış bu adamlar belli değil? Yardımcı diye ismi geçen şahış tercümanlık yapan öğrenci. Bana inandırıcı gelmedi. Adam öncelikle geçmişini anlatır, sonra referans firma ismi verir. Hiç bir bilgi vermemiş.

  2
  4
 22. Bursa.com daki full röportajını izledim 1 saat 10 dakika civarındakini beni heyecanlandırdı, projeleriyle, vizyonu ve üretkenliğiyle, çalışkanlığıyla, ayakları yere basan, gerçekçi, camiayı ayağa kaldıracak bir umut ışığı yaktı, sağlam hazırlanmış takır takır önünde metin olmadan her konuda aydınlattı Bursasporumuz için en hayırlısı Lemi Keskin gibi duruyor. Diğer adaylardan çok çok önde.. timsah figürünü camiaya entegre etmesi, eski stadyumdaki çalışmalarıyla klübümüze önemli bir meblağ kazandırması tecrübesi ve camiamızdaki yeri bambaşka içimizden biri..

 23. BURSASPOR veya başka takımlarımızın idarecileri sözleşme yaparken ‘BİN DEFA ÖLÇMELİ,BİR DEFA BİÇMELİLER.Zira bu sözleşmelerden dolayı TRANSFER YASAKLARI ALAN TAKIMLARIMIZ,PUANI DÜŞÜRÜLENLER,AVRUPA KUPALARINDAN MEN EDİLENLER kısaca hatalı sözleşme yapıldığında PROBLEMLER KATMERLEŞİYOR.

  1-ALTYAPIMIZA CİDDİ VE PLANLI DEĞER VERMELİ VE HER YIL A TAKIMA EN AZ 1-2 OYUNCU KATABİLMELİYİZ.
  2-KULÜP ŞEFFAF OLMALI,ÜYE SAYISINI ARTTIRMALI VE TARAFTAR TAKIMI HER YÖNÜ İLE SAHİPLENMELİDİR.Mesela STADDA CEZA ALACAK SÖYLEMLER OLMAMALIDIR,TAKIMA TEPKİNİN ZAMANI VE YERİ DOĞRU SEÇİLMELİDİR.
  3-Bu veya başka TİCARİ FİRMA SAHİBİ KARA KAŞIMIZA PARA YATIRMAZ.O nedenle ÇOOOK DİKKATLİ-SEÇİCİ VE ELEYİCİ OLMAMIZ ŞART.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu