Le Guen’in tazminatı ne kadar?

S Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy'un bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

Bursaspor Paul Le Guen‘le yola devam ediyor…
Kötü sonuçlar devam ederse bir yol ayrımı doğabilir…
Fransız teknik adam sözleşmesini tek taraflı feshederse Bursaspor‘a 500 bin Euro ödemek zorunda…
Ayrıca sözleşmesini kapsayan dönem için Türkiye‘den bir kulüp çalıştıramayacak…
Eğer Bursaspor Le Guen‘in sözleşmesini tek taraflı feshederse o zaman Fransız çalıştırıcıya 1 milyon Euro tazminat ödemekle yükümlü olacak.

31 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Yav saçmalamayın bu adam size gelir gelmez şampiyonluk falan vaad ettide bizim hatırlamıyoruz adam gazete net konuştu beklentiler bir kaç maç fazla kazandık diye ne çabuk yükseldi ama hemen başladığımız yeri unutuverdik biraz sabır allah aşkına bence bu hocadan daha kariyerli ve çalışanını bulamayız heleki bu dönemde. Bırakın bu işleri asıl plan ne acaba onu söyleyin…

  150
  22
  1. @Zekeriya yorumuna yanıt olarak

   Bu zekeriya incelensin bunun kafasi rahattır çünkü içi boş leguenin sorumlu olduğu takım bursaspor ve başarısız madem bu hoca başarılı hamza bu kadrodan çokdaha kötüsü varken istemediniz bu adamda başarısız hayırdır aranızda bişeymi var bilelim yani

   4
   45
  2. @Zekeriya yorumuna yanıt olarak

   Kesinlikle elde tutmalıyız. Eğer bırakırsak hocayı kapmak için birsuru takım tetikte bekliyor. Hatta le guen e elektronik kelepçe takilmalidir.

   13
   1
  3. @Zekeriya yorumuna yanıt olarak

   sevgili arkadaşım sabret de nereye kadar takım kümeye doğru gidiyor.yendiğimiz maçlarda bile mutlu değiliz.hoca çok başarılı da neden İngiltere de ispanya da almanya da hatta fransa da değil de başka yerlerde takım çalıştırıyor naçizane görüş

   14
   31
  4. @Zekeriya yorumuna yanıt olarak

   Ne şampiyonluğu küme düşürmesin yeter,bunudami istemiyelim ,siz işin farkında değilsiniz sanırım, takım küme yolunda ilerliyor.bu hafta malatyaspor u yenmeliyiz, aksi bi sonucu düşünmek bile istemiyorum.

   19
   11
   1. @Diriliş Bursa yorumuna yanıt olarak

    Vergi avantajindan dolayi avrupayi tercih etmiyorlar da ondan. ( ortalama da min 600 bin euro / yil tasarruf ediyor usta) niye avrupaya gitsin ki ? Zaten kariyerli orada da. Kendini kanitlamaya ihtiyaci yok ki ?
    Buraya gelerek kariyer degil, Parayi tercih etmis.
    O da kendince hakli.

  5. @Zekeriya yorumuna yanıt olarak

   neyin sabrı arkadaşım, benim BURSASPORUM maç kazanacak. Öyle ya da böyle rahmetli Mehmet ÖZMAN abimiizin bir sözü vardı ” Sen BURSASPORSUN, 3 atacaksın,5 atacaksın” ancak biz haftalardır galibiyet göremiyoruz. Bırakın galibiyeti futbol adına hiçbirşey göremiyoruz. Bu da ikinci yarı itibariyle tüm isteediği oyuncuların alınmasına karşılık hala daha korkak futbol oynatan Le Guen’in suçudur.

   19
   30
  6. @Zekeriya yorumuna yanıt olarak

   Zekeriya arkadaşa katılıyorum . Birde gerçekler var hocanın istediği adamların 3 altını aldık bu bir gerçek , ve takım ilk yarı çok iyiydi herkes öyle diyordu bu hoca varken 2. şampiyonluğu yakarız diyenler şimdi beğenmemeye başladı , hoca değişince her şey düzeldi mi? Ertuğrul sağlam’dan sonra kaç hoca değiştirdik , değişen bir şey yok , futbolcular maç seçiyor ( yabancılar) , adamlara denilecek bir şey de yok 2 ay geriden ödeme yapsalar size siz bulunduğunuz fabrikalarda veya iş yerlerinde çalışır mısınız? hoca değişeceğine yönetim derhal istifa edip değişmesi gerekir . hoca 2. sezon başladığından beri her maç toplantısında küme düşmeye gidiyoruz futbolcular toparlanmalı diyordu siz o günler sustunuz. şimdi hoca kötü . bana göre yönetim ve taraftar kötü . Adamlarda haklı 2-3 futbolcu alınıyor imza töreninde 30 forma satılıyor sonra 3 büyütülmüşle yarış yap . Rahmetli Erdoğan Arıca ‘nın dediği gibi şuan için (Vakıfköy ‘ün ) Özlüce’nin kedilerinin bile değişmesi gerek.

   23
   4
 2. Sayin süha bey nereden çıktı şimdi bu haber. Sizmi ödüyeceksiniz bu tazminatı. Hayır öyle ise bize ne. Gönderdiniz yani teknik direktörü. Teknik direktör gidince sorun çözülecekmi.

  58
  3
 3. Hep sizin yüzünüzden hoca durmuyor.. Aklınızca medya yolu ile kulübe ve hocaya baskı yaptınız ama maalesef çoğu zaman başarılı oldunuz da!.. Oda bizi saflığımızdan tabi ki.. Bu sefer olmayacak.. Sizin bu anlamsız (bana göre) tazminat haberinize prim vermeyeceğiz ve gazetenizi zaten çok satılmıyor, almamak üzere aklıma yazıyorum. Bursaspor düşmanları!..

  44
  4
 4. Daha sabırlı olmalıyız hocamız elinden geleni yapıyor. Futbolcular maaşlarını alamıyor olabilir, başka sebeplerden formsuz da olabilirler. Hocanın kembo üzerindeki ısrarı kembonun boş bir futbolcu olmadığı içindir. Le guen sene başlamadan zaten hedefin ilk 8-10 olduğunu söylüyordu. Kendisi avrupa patentli hocadır ve proje hocasıdır 3-5 maçlık kötü seri için ligin en iyi hocasından olmayalım. Bugün bu hocaya yapılanlar büyük takımların hocayı tehdit olarak görmesinden de kaynaklanıyor olabilir ileride güçlü bir bursasporu rakip olarak kimse istemez. Hocamızın arkasında duralım 3 sene 5 sene 10 sene yaşı da müsait hocanın İnşallah çok başarılı bir kariyere sahip olacaktır.

  36
  7
  1. @Suat yorumuna yanıt olarak

   avrupa patentliymiş yemişim avrupasını en son 15 sene önce görmüş avrupayı bildiğin umman katar patentli gsde de adamlar 4 aydır parasını alamıyor ama çıkıp çatır çatır top oynuyorlar

   11
   21
  2. @Suat yorumuna yanıt olarak

   ya vallahi yüzyüze görsem ağzınıza kürekle vurucam hala hocayı savunuyorsunuz ya ne çomar çıktınız siz ulan şu performansı herhangi bir yerli hoca verseydi yerden yere vurmuştunuz iyiki adam fransız 21 hafta geçti iyi oynadığımız maç sayısı 3 ü geçmez

   13
   26
   1. @semih16 yorumuna yanıt olarak

    Yerli hocaya bütçe veriyosun 3-5 milyon euro sana eski çalıştırdğı takımlardaki çöpleribi getiriyor. Sonra sen geliyosun 5 yıldır katarda diye bok attığın adamla hamzayı hikmet karamanı kıyaslıyosun..

    12
    8
    1. @Suat yorumuna yanıt olarak

     kıyaslamıyorum kıyaslamaya zorla itiyorsunuz şu le guene sabredelim diyorsunuz iki yüzlüsünüz sonuçtan ziyade ben oyuna bakarım oyun anlamında 4 aydır hiçbirşey veremiyor takım hep geriye gidiyor star olan kembo bugün çöp muamelesi görüyor, ve kötü maçların ardından hoca utanmadan çok iyi savaştık diyebiliyor! savaşmayın kardeşim adam gibi top oynayın hiç değilse 2-3 tane hücum organizasyonu izleyelim 5 pas üst üste izleyelim hiçbiri yok! üstelik transferlerin hepsi kendi aldırdığı adamlar!

     12
     9
 5. Admin bu sayfada neden Paul le Guen tazminat, kader maçı vs haberler bu kadar çok AMACINIZ NEDİR SİZİN? Sene başı hedefimiz ilk 5 miydi? Bölükbaşı körüstanın pislikleri daha bitmiyo hamzanın leşlerinden kurtulcaz, tam takım düzlüğe çıkacak önümüzdeki sezon, taraftarı böyle kinle doldurmak niye admin?

  21
  6
  1. @Suat yorumuna yanıt olarak

   Bursasporluyuz sürekli tarafdarda olumsuz algı oluşturacak haber yapıyor. İçerikler bilgi değil yorum içeriyor. Çekin elinizi sadece işinizi yapın.

 6. Habere bak habere. İçimizdeki hainler ortaya çıkıyor. Kardeşim sorun hocada değil sorun yönetimde. Dünyanın t. Direktörü değişti noldu? Hep aynı. Demek ki sorun değişen t. Direktörlerde ya da hocamızda değil. Bu sefer yönetimi değiştirelim hep hoca mı değişçek! Sn. Gürsoy yönetim değişikliğini kaleme alın hem sözleşme yok tazminat yok. Hocanın yakasından düşün hainler adam şampiyon olucaz demedi. Önce başkan ağlamayı bırakıcak. Ağlayan başkanın topçusu top oynar mı? Kendinizi düşünün iş veren batıyoz para yok dicek maaşınızı geç yatırcak siz ne kadar verimli çalışabilirsiniz?

  15
  5
 7. Le guen gitse yerine başka biri gelse şampiyonluğa oynayacağız. Bence Bursaspor’un asıl düşmanı sizsiniz ve sizin gibiler. Planınız nedir? Le guen gidecek ee sonra? kim gelecek yerine? Adam geçen gün kendisi söyledi ben buraya 6 aylığına gelmedim diye. Uzun vadeli planlar yapıyor. Takım vakit geçtikçe daha iyi olacaktır takviye yapılması gereken birkaç mevkii daha var sadece. Nasıl bir delüzyon içinde yaşıyorsanız artık anlamıyorum, sizi dinleyen bundan önce her sene kafaya oynuyorduk zannedecek. Köstek olacağınıza destek olun yeter.

  14
  3
 8. defolsun gitsin gram üzerine koymadı her futbolcunun performansı geriye gitti böyle rezil taktik oyun kurgusu daha önce hamzada gördük onun da elinde malzeme yoktu

  12
  31
  1. @semih16 yorumuna yanıt olarak

   Bu sezon geçiş sezonu gerek yönetim gerek hoca herkesin dilinde tüy bitti bunu söylemekten.. savunma oturmuş ortasaha ve hücuma kiralıklar gidince 3-4 kaliteli takviye yapabiliriz. Sezon sonu birçok çöpün sözleşmesi bitiyor, önümüzdeki sezon çok daha iyi olacağız ancak le guen giderse bu da hayal olur. Ligin en iyi oyuncu ağına sahip hocasıdır le guen açık ara.. kaliteli oyuncular aldık. Ekong shehu bostock bu üçlü gerçekten toplam maliyetleri 600bin euro ve gelecek vaadediyorlar. SABIR şu hocaya ya inanmayın bu şerefsiz basına bursaspor düşmanı onlar kendi ceplerine bakıyorlar.

   14
   9
   1. @Suat yorumuna yanıt olarak

    utanmadan basına inanmayın demişsin sen kimin adamısın ya??? banane basından ben sahada olan bitene bakarım bursasporu izlerken resmen karnıma ağrılar sancılar giriyor böyle geberik bir oyun anlayışı OLMAZ OLAMAZ!

    10
    4
   2. @Suat yorumuna yanıt olarak

    savunma oturmuş mu:D barış dünyanın en kötü sağ beki olabilir erdemi bile arar olduk, ekong desen bu kadar vasat bir adam görmedim ismail konuk 10 basar

    10
    7
    1. @semih16 yorumuna yanıt olarak

     Ben de barışı beğenmiyorum ama hoca giderse yerine gelcek hoca ya başarısız olacak ya da sezonu ilk 7-8 içinde kapıcaz seneye devre arasına kadar gidecek. Le guen gitsin diyosun eyvallah da yerine kim gelecek. Dünyada aynı takımda başarılar etmiş teknik direktörlere bakarsak ilk yıllarda neredeyse tamamı beklentileri karşılayamamıştır. Bursaspor için en iyisi olur umarım..

     6
     2
 9. Demek ki neymiş; Bizans veya Yerel fark etmez, Medya denilen silah her daim bunlar gibi ……………………ların elinde olacakmış. Tarafsız medya yoktur. İki iki daha dört….

  12
  2
 10. Alanya sonrası yazdıkları ile tepki çekince,
  Tek tek ulumayı bıraktı çakallar….
  Vadiye karanlık ve sis çökünce ,
  Kan kokusu iştahlarını arttırdı…

  İlk hedefleri Paul Le Gueni parçalamak,
  Önce VURacaklar , sonra kellesini ALacaklar…
  Mayıs’ta… dolunAY vakti kale düşecek.

  Parlak zırhlı şövalye ,
  Karanlıkta kalan tutsakları kurtaracak…
  Bir dönem kapanacak , yeni ÇAĞLAR açılacak.

  8
  2
 11. Bu haber başlığı ne ya. Arkadaş çorap değiştirir gibi teknik trektör mü değiştirilir. Adam 2 sezon da kötü sonuç alsa Yine Le Guen devam etmeli. Kariyeri, karakteri, vs bir çok artısı var. Real Madrid değilsen 1 sezonda hocadan başarı beklemeyin.
  Destek misiniz Köstekmisiniz belli değil.

  4
  2
 12. sü,ha gürsoy’un başından beri Le guen ile bir meselesi var. görüşlerine kesinlikle katılmıyorum. Bursaspor’a zarar vermekten başka bir işe yaramıyor. futbol bilgisinini de bu işi yapmak için yeterli olmadığını düşünüyorum. bursaspor le guen ile devam etmelidir. problem çok açık kulübün sağlıksız yapısından kaynaklanıyor.

  3
  1
 13. Bu kadar çile çekmek için FRANSADAN HOCA GETİRMEYE NE GEREK VARDI…BİRDE ÜSTÜNE PARA ÖDÜYORUZ…ADAM UTANIR BE KARDEŞİM…NE hocası..ne futbolcusu..UTANMIYOR..ADAM DA SURATTA BAK..BİZ 1-2 MAÇ SONRA CAN DERDdine düşeceğiz..adamlarda en ufak bir sıkıntı yok..o nlar bakıyor, PARAYA…ARTIK BU TRAJİ KOMİK LİĞE BİR SON VERİN..VEYA malatyamı son verecek bilmem ama..sonumuz geçen yıldan beter olmak üzere…ya şunu demek istiyorum..ortada futbol adaına bir şey yok..gelen giden üstümüzden geçiyor..hala HOCA savunucuları var..

  2
  11

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu