Le Guen’den takıma fırça!

İdman öncesi saha ortasında öğrencileriyle sohbet eden Fransız teknik adam, şunları söyledi: “Buraya çok çalışmaya ve birlikte vakit geçirmeye geldik. İdmanlar dışında sohbet edin, birbirinizi tanıyın. Yalnız, görüyorum ki, herkes elindeki telefon dışında baş bir şeyle ilgilenmiyor.

1 SAAT ALMAYIN

‘Belki gerçekten çok önemli bir haber bekliyor olabilirsiniz ama sizden beklentim en azından her hün 1 saat telefonlarınızı yanınıza almayın. Telefonlarınıza çok bağımlı olmayın. Pasaport kontrolünde bir şey dikkatimi çekti. Kontrol esnasında görevli size bakarken, siz elinizde telefonla oynuyordunuz. Göz teması çok önemlidir. Karşınızdaki insana değer verdiğinizi gösterir.’

GÖZ TEMASINDAN HOŞLANIRIM

‘Mesela şuan konuşuyoruz bazı arkadaşlar etrafı kontrol ediyor. Ben konuşurken karşımdakilerin bana bakmaları daha çok hoşuma gider. O nedenle telefona ayıracağınız zamanın bir bölümünü kendinize, birbirinizle sohbet etmeye ayırın. Ben ve ekibim, telefonlarımızı her gün belli bir zamanda bırakıp sohbet edeceğiz. Sizin de daha iyi zaman geçirmeniz adına bunu yapmanızı tavsiye ediyorum.’

MAÇLARA AĞIRLIK VERECEĞİZ

Paul Le Guen, kamp çalışmalarıyla ilgili de öğrencilerini bilgilendirerek, “Kamp dönemimizde hazırlık maçlarına ağırlık vereceğiz. Ne kadar fazla müsabaka oynarsak o kadar iyi bizim için. O nedenle bol bol maç almaya çalışacağız. Bu karşılaşmaları önemsemenizi tavsiye ediyorum. İlk etap maçlarda bir oyuncuya en fazla 45 dakika süre vermeyi planlıyorum” diye konuştu. 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu