Le Guen’den Lucescu’ya mesaj

Paul Le Guen, Mircea Lucescu’nun Ertuğrul Ersoy’la ilgili söylemleri ve Rüştü’nün son maçta oynaması ile ilgili, “Türk oyuncular da hak ederse oynuyorlar. Lucescu ile hiç görüşmedim. Canlı yayında telefonumu verebilirim. Her zaman müsaitim” dedi.

Lucescu’nun Ertuğrul Ersoy ile ilgili olumlu söylemleri var. Bununla ilgili neler söyler? Lucescu kendisini aradı mı?’ Rüştü Hanlı’yı son maçta oyuna almasında bunun etkisi var mı?’ sorusuna da tecrübeli teknik adam, “Dürüstçe söylemem gerekirse bilmiyorum bir etkisi oldu mu olmadı mı ama Türk oyuncular da hak ederlerse oynuyorlar. Ertuğrul, antrenmanlarda, hazırlık maçlarında gösterdiği performansla 11’deki yerini kazandı ve yerini hak ederek formayı kaptı. Seçimler hocalara bağlıdır. Oyunculara da bağlıdır bir anlamda teknik direktörlerin düşüncelerini değiştirmek. Ben hiçbir zaman bir oyuncu Türk mü yabancı mı ona bakmam. Bir oyuncu iyi mi, değil mi, takıma katkı verebilecek mi ona bakarım seçimlerimi yaparken.

Şu anda Ertuğrul iyi bir seri yakaladı ama her maç kendisini kanıtlamaya devam etmek zorunda. Rüştü’nün de doğru yolda olduğunu söyleyebilirim. İlk 11 oynamaya çok uzakta değil. Onun da kendisini kanıtlaması ve formayı kapması gerekecek. Lucescu çok uzun zamandır tanıdığım, uzun zamandır bildiğim bir insan futbol dünyasındaki. Kendisiyle telefonda görüşmedik ama kendisi zaten futbolu izleyerek analiz edebilecek ve kararlarını verebilecek kadar tecrübeli bir isim. Eğer beni ararsa, ben her zaman müsaitim. Hatta kameralar önünde telefon numaramı da verebilirim. Kendisi ararsa istediği zaman görüşebilirim” diye konuştu.

Yoluyla
Barış Yalım

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Basimiza gelen en guzel sey oldun sen, hayal tuccari olmadan sevgimizi kazandin… Kiymetini bilmek dilegi ile.

  98
  4
 2. Adam gibi adam örnek karakter Le Guen . Helal olsun Başkan çok büyük iş başardın Hocamızı getirmekle eminim maddi durumlar düzelir ve sen burda kalırsan az çok tecrübe de kazandın özlenen Bursasporumuzu bize kazandıracak ve bir şampiyonluk da yaşayacaksın ama çevrendeki parazitleri temizle Hocamızın da gönlünü yap istediği topçuları al sonunda ben dahil herkes sana yapılan eleştirileri olumlu yönde olacak Başarı gelince sponsorluk için sen değil birçok büyük firma senin peşinden koşacak

  30
  4
 3. Lucescu kendi kararını kendi verebiliyor olsaydı İzlanda’ya 3-0 yenilip elenmezdik. Birilerin onum adına karar verip onun ağzıyla konuşuyor, millet de ona küfür ediyor tüpçüye küfür edeceği yerde.

  12
  0
 4. Türk Milli takımlarını her zaman cezbeden bir şehir bir Bursaspor ve Vakıfköyü var inşallah bu gelenek her daim devam eder. Güzel olan kendi yetiştirdiğimiz değerlerimizin ilk elden kıymet görmesi ve bu tarz haberlerin yapılması pek bi umut verici vurduğunuz gol olsun bravo ertuğrul ve peşindekiler.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu