Le Guen “Tribünlerde neden boşluklar var anlayamıyorum”

Bursaspor Kulübü Teknik Direktörü Paul Le Guen Bursaspor TV'ye yaptığı açıklamalarla dikkat çekti.

Galatasaray maçında Timsah Arena‘nın dolu olmasını beklediğini belirten Paul Le Guen “Tribünlerin kenar bölümlerinde halen boşluklar var. O boşlukların nedenini anlayabilmiş değilim. Taraftarımıza zorluk yaşadığımız anlarda çok ihtiyacımız var. Fransa’dan çocuklarım bu hafta Bursa’ya gelerek stadımızda maçı izleyecekler. Ben onlarla konuştuğumda burada inanılmaz bir atmosfer olduğunu anlatmıştım. Hayatlarında görmedikleri, dünyanın en iyi atmosferlerinden birisi olduğunu söyledim. Umarım bunu Galatasaray maçında tam anlamıyla yaşayabilirler. Bursaspor’a gelmeden önce bana Bursaspor’un özellikle iç saha maçlarında muhteşem bir atmosfere sahip olduğu söylemişlerdi. Timsah Arena maçlarımızda belki tam dolu değildi ama taraftarımızın yaşattıkları atmosfer inanılmazdı.” dedi.

59 Yorum Onay bekleyen yorum yok

   1. @serko yorumuna yanıt olarak

    Yaşım 46 kızımda 12 yaşında. Bu sene ikimize birden kombine aldım. İnanın stada bayanlar geldikçe küfür azalıyor. İçeride oynanan 2 maçada gittik etrafımda inan küfür eden olmadı. Saygılar…

 1. İzin vermiyolar ki be hocam.. o koltukların ustü boş kalmamasını istiyorsak ya izin verin ya da boşluk olan her yeri BURSASPOR armasi ile kapatin daha iyi.

  65
  11
  1. @Earsyg yorumuna yanıt olarak

   Kim izin vermiyor? Gerçek Bursasporlu adam, şartlar ne olursa olsun kombinesini/biletini alır gider maça, tatava yapmaz senin gibi.

   83
   37
   1. @PMB_10 yorumuna yanıt olarak

    Şu ilk 3 sıra kaç taraftar kaybına sebeb oluyor bilen varmı ona keza deplasman alt bu stad hiç bir zaman 40 bin olmaz aga ?

    10
    1. @Green teamsah yorumuna yanıt olarak

     @sabri isimli kullanıcıdan alıntı: “Uyuyamadığım bir gece koyun saymak yerine passo sitesine girip stattaki koltukları saymıştım. Dendiği gibi 43.500 civarı koltuk var, kapasite doğru yani.

     İlk 3 sıralar satılmıyor yaklaşık 1.800 koltuk, deplasman tribünü altı ve yanları satılmıyor yaklaşık 1.800 koltuk . İkisi aşağı yukarı 4 bine yakın. Ayrıca locaların tamamı satılmadığı için loca kapasitesi olan 1600 koltuğun sadece 500-600′ ü doluyor, oradan da 1.000 koltuk eksik. Tüm bunları hesaplayınca ve kombinelilerden de illa gelmeyen olunca dolsa bile en fazla 37-38 bin oluyor. İlk 3 sıralar ve deplasman tribünü çevresi satış açılmalıdır. Çok saçma bir uygulama.”

   2. @PMB_10 yorumuna yanıt olarak

    İşte böyle yaparak ayrışıyoruz… burdan yorum yapan arkadaşların Bursaspor’luluğunu sorguluyoruz, yinede bir öneri sunmuş iyi veya kötü… milletçe başkalarıyla alay etmekte üstümüze yok… siz esas nemalanan sözde taraftarları sorgulayın… saygılar…

    12
    -1
 2. BTSO’ya katkıları için teşekkür ediyoruz. Ama bazı şeyler sistemli yapılmalı. Dağıttıkları kombine sahiplerine ulaşsınlar, maça gitmedikleri takdirde kombineleri alınsın gerçek Bursasporlular’a verilsin. Ayrıca ilk üç sıra için ne yapılması gerekiyor anlamış değilim. Yönetim, siyasiler vs. her ne ise bastırıp o sıraları açtırmalılar. İşte o zaman baskıyı görün!

  58
  2
  1. @Fatih yorumuna yanıt olarak

   BTSO bir daha böylesine bir yardım organizasyonu yapacaksa ,söz gelim bu sezon almış olduğu kombine karşılığı kombine almadan o parayı kulübe bağışlasa böyle sıkıntılar olmazdı.Kombine satma işi Bursaspor kulübüne kalmalı,bu şekilde kombine alıp dağıtmak çok kabul edilir birşey değil

  2. @Fatih yorumuna yanıt olarak

   BU MAÇ TALEBE GÖRE 3 SIRANIN 2 SİNİN AÇILACAĞINI ZANNEDİYORUM
   SÜHA GÜRSOY AZ ÖNCE 25,274 KOMBİNE SATILDIĞINI SÖYLEDİ
   BENDE KABACA KALAN YERLERİ PAYLAŞAYIM

   GÜNEY KALE 122,123,124,125,126 BLOKLARDA TAKRİBEN 4750 BİLET
   MARATON ALT 113, BLOK 82 ADET 119,BL, 320 ad.
   MAR. ÜST 212,BL. 400 ADET 220 BLOK. 500 ADET.
   YANİ KAPALI İLE 6000 İN BİRAZ ÜZERİ

 3. izin vermiyorlar diyen arkadaşıma sesleniyorum kapalı gişe maç oynadıkta mı boş kaldı anlamıyorum kim izin vermiyor stada gelmiyorsunuz sorun burada

  44
  3
 4. köşelerdeki tel örgüler 2 senedir değiştirilemedi,aynı eski staddaki direkler gibi görüşü engelliyor taraftarda ister istemez daha rahat seyredeceği noktalara kaçıyor,sanmayın stad dolunca o boşluklar dolacak yine insanlar daha uygun görüş açısı olan koridorlara gidecek ama oralar boş kalacak aynı şey maraton ve sosyete tribünlerindeki üst köşeler içinde geçerli adamlar maraton parası veriyor ama en boktan yerde maç seyredecek mümkün değil insanlar iner koridora ama oraya çıkmaz buda stadın ne kadar biçimsiz yapıldığını ispatlıyor.Burdan tekrar ediyorum köşelerdeki tel örgüleri kaldırın uygun bir cam koyun insanlara rahat maç izletin,boşlukları kapatmak sizin elinizde

  34
  2
  1. @ercan yorumuna yanıt olarak

   Bende katılıyorum köşelerde ki tel örgüler yorumuna şayet oraya tel örgü lazımsa bunu dikey değil zafer plaza gibi yatay üçgen olmalı. Ayrıca maraton üstteki köşeler kale arkalarına dahil edilrse rahat dolar yada oralara milli eğitimle anlaşıp talebeleri yerleştirilebilir. Özellikle dış ilçelerden çocuklar getirtilebilir

  1. @Erdem Ş. yorumuna yanıt olarak

   Maç iş miş dinlemez. Gerçek Bursasporlu atkısını takar, formasını giyer gider maçını adam gibi izler; bahane uydurmaz. Almanya’da adamlar işi kapatıp maça gidiyor, bundan hiç haberin yok herhalde.

   16
   44
    1. @duji yorumuna yanıt olarak

     Sanki yılda 1400 ₺ alıyorsun da aşırı lüks diyorsun. Sigaraya alkole yatır parayı; sonra yok efendim cebimde para yok, yok efendim aşırı lüks bir hareket. Bırakın bu çocuk numaralarını artık. Sigaraya alkole vereceğiniz parayı bir kenara koysanız her yıl bir tane kombine parası çıkartırsınız.

   1. @PMB_10 yorumuna yanıt olarak

    Bursası almanya değil koçum herkes ekmeğinde herkesin evde bakıcak ailesi var işi bırak git maça bidaha işe gidemezsin Herkes senin gibi boş beleş adam değil gidebildiğince gitmeye çalışıyoruz hafta içi erken saatte olan maçlar sıkıntı adam doğru söylemiş!

    10
   2. @PMB_10 yorumuna yanıt olarak

    Burasininda bursa ve turkiye olduğundan senin haberin yok heralde.Turkiye henuz isi kapatip maca gidicrk rahatliga ulasamadi malesef

    10
   3. @PMB_10 yorumuna yanıt olarak

    Arkadaşım sırf çatmak için mi yorum yazıyorsun merak ettim de.Burası Türkiye Almanya değil.Maç mı dinlerler sence.Maç için işe gitmeyen adamı iki günde kapının önüne koyarlar komik olma.

    10
    1
    1. @Yeşil timsah yorumuna yanıt olarak

     İşi kapatıp maça gitmek derken maç için işe gitmemeyi kastetmiyorum, bazı şeyleri doğru anlamak lazım ama belli ki sen henüz birtakım şeyleri anlayacak kapasitede değilsin ki böyle saçma bir yorum yapmışsın ve kendini yorumunda bahsettiğin üzere komik duruma düşürmüşsün.

 5. Yillardir soyluyoruz. Yanlis fiyat politikasi yuzunden kenarlar bos kaliyor. Tekrar edeyim: YANLİS FİYAT POLİTİKASİ. Kenarlar daha ucuz olmali. Maraton kenari 300, kapali kenarlari 150 yapsaniz oralari dolar. Ayni sey Bati (kapali) tribunu icin de gecerli. Orasi da cok pahali oldugundan hep bos kaliyor. Talebi olmayan malin fiyat dusurulur. Arz-talep teorisini ogrenin artik lutfen.

 6. Belki eksileyeceksiniz ama 1. Sebeb Passolig. Çünkü; gereksiz, anlamsiz. Şöyle olsa t.c.numaramızla bilet alsak. Ceza yiyecekşek yine kişisel yeriz.25 tl her sene her sene niye ödüyoruz. Düşünün sadece 1 tl olsa bile milyon yapıyor toplamda. 13 yaşındaki çocuklarıma neden passolig almak zorundayım. Bunu aciklasinlar daha da inat etmeyeceğim.
  2. Sebep; küfür. Artık kitlesel küfür pek yok tribünde ama kişisel çok küfür var. Çoluk çocuk maça geliyoruz adam arkadan yada yandan 90 dk küfür ediyor.

  7
  1
 7. Biletler ne zaman blok numarasına göre fiyatlandırılırak satılır ve herkesin yerine oturması sağlanırsa ve takımda dahada iyi konumda olursa o zaman köşeler yavaş yavaş taraftar çekmeye başlar .aksi halde benimle aynı parayı verip kale arkasından çok çok kötü görüş açısı olan köşelerden kimse maç izlemez…

 8. Adam biz stadı dolduramadığımız için teee Fransadan çoluğunu çocuğunu getiriyorsa bizim şapkayı önümüze koyup düşünmemiz lazım.

 9. Anca mazeret üretin, sakın kombine bilet falan almayın. Hoca stattaki boşlukları söylüyo millet ilk üç sırayı anlıyo. Kimisi işçi şehri hafta içine bakma hafta sonuna bak diyo. Sanki hafta sonu çok dolduruyozda. Eskiden hafta içi hafta sonumu dinliyoduk gidip tıka basa dolduruyoduk sıratı. Şampiyonluk bozdu bizi şampiyonluk. Skor taraftarı Olduk şampiyonluk taraftarı.

 10. İyi gün taraftarı çok malesef hocam ondan dolmuyo tribünler.. sen böyle devam et o iyi gün taraftarına gerek yok ama onlarda gelirler merak etme san safını bozma böyle devam et gün gelir bu taraftar seni omzundada taşır

 11. Hocam ilk 3 sırayı diyorsan,o bize tff ninkazığı.Ancak diğer boşlukları diyorsan onlara diyecek söz yok.İyi gün taraftarının ve btso daki istanbul takımı destekleyicilerinin yerleridir.

 12. Maraton köşeler kale arkası ile aynı fiyat olmalı, zaten üst üsteler. Öyle olursa dolar, sosyetenin köşelerde kale arkası ile yakın fiyat olmalı.

 13. Kombinelerin çoğu fabrikalarda çalışan semt takımı taraftarlarına gitti de o yüzden be hocam… GS maçı dolar amaaaa bir kısmı içi hain dışı yalaka insanlarla dolar anca…. Neysee yüksek bir sesleee … GÖKYÜZÜNDE BU GECE YİNE HİLALLL…

 14. Stadın da mimarisi sıkıntılı bence , o boşluk olan kenarlara ve aşşağılara oturunca insan hiç birşey göremiyor, ayriyetten arena değil de kare stad yapsalardı. İngilizlerin yaptığı stadlar gibi her maç full dolu gözükürdü

 15. Burası Fransa değil Türkiye hocam burda asgari ücretle insanların sosyal aktivite de bulunması imkansız aylık 40 lira-50 lira insanlar fazla harcasa 3 gün aç yatarlar .

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu