Le Guen: “Transferde çok geç kalmadık”

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen Avusturya kampında Olay TV’ye konuk oldu.

Paul Le Guen, Orhan Güney’in sorularını yanıtlarken dikkat çeken söylemleri ise şöyle “Avusturya’da çalışma atmosferimiz çok iyi ve oyuncularım çok rekabet ediyor. Oyuncularım beklediğim seviyede, geç gelenler hazır olmaya çalışıyor. Bir kaç maç oynadık oyuncularım iyi seviyede olduğunu söyleyebilirim.

 

KADRO YENİLENMELİ AMA…

“Kadronun tazelenmesi lazım ancak kulübün gerçekleri de ortada. Bizler mental anlamda oyuncularımızı hazırlamalıyız. Ben oyuncularımı elimden geldiğince zorluyorum. Onlar da bana olumlu yönde cevap veriyorlar.”

DENİZ KARARINI BEN ALDIM

“Deniz Yılmaz’ın takıma geri dönmesi tamamen benim kararımdı. Deniz ve kulüp arasındaki ilişki çıkmazdaydı. Ancak biz diyaloğu kurduk. Kendisi de olumlu baktı ve şimdi kadromuzda. Biz ne karar alıyorsak Bursaspor’un çıkarları için alıyoruz. Gerekirse taraftarımızla konuşup bu kararları neden aldığımı açıklayabilirim. İyi sonuçlar almak için iyi oyunculara ihtiyaç var. Deniz Yılmaz’ın da bizim en iyi oyuncularımızdan birisi olduğunu düşünüyorum.”

 

TRANSFERDE ÇOK GEÇ KALMADIK!

“Transferde çok geç kaldığımızı düşünmüyorum. Ben bu durumu defalarca yaşadım transfer imkan ve bütçe meselesi transfer yapan takımlar iyi ve mali anlamda güçlü olanlar. Hata yapmamak için bir kaç gün geç kalınabilir. Transferde önceliğimizi defans hattına verdik. Transfer konusunda çok çalışıp çok mesai harcıyoruz. Taraftarımız rahat olsun. Deniz de bir nevi bizim yeni transferimiz gibi olacak.”

 

İSTEDİĞİM OYUNCULAR VARDI AMA OLMADI!

“Martin, Sagna ve Djiku ile görüştüm. Kadromda olmasını istediğim isimlerdi. Ancak şimdi hedefimiz başka oyuncular.”

 

GERÇEKÇİ OLMALIYIZ

“Taraftarımızın endişesini ve heyecanını anlıyorum. Geçen sezon son haftada ligde kalan bir Bursaspor var. Bu sezon gerçekçi olan hedefimiz üst sıralarda yer almak. Hayal satmak bana göre değil. İlk 3-4 sıra hayalcilik olur.”

 

GENÇ OYUNCULAR BENİM İÇİN ÖNEMLİ

“Genç oyuncularla çalışmak benim için bir görev ve ben onlara şans vereceğim Ancak onlar da savaşmalı ve kapasitelerini göstermeliler. Aynı Lyon, Rennes, Umman ve Nijerya’da yaptığım gibi gençlere forma vereceğim. Akademi takımlarımızı takip edeceğiz. Lyon ile Bursaspor karşılaştırılamaz. Lyon şampiyon ve UEFA’da çeyrek finali vardı. Bursaspor’un ise durumu ortada. İki takımın da çok farklı ortamları vardı.”

 

TAKIMDAN AYRILACAKLAR BELLİ

“Kafamda ayrılmasını belirlediğim isimler var. Bazı oyunculara gitmesi gerektiğini söyledim. Ama önce iyi bir teklif almalılar. Ben kimseyi kadro dışı bırakmak istemiyorum. Ama ben gitmesi gerekenlere söyledim. Onlar kendilerini biliyorlar. Transferlerimiz tamamlanınca ligin nasıl geçeceği belli olacak. Gidecek oyuncular da var. Lige iyi başlamamız lazım. Çünkü nasıl başlarsak öyle gider. Başkan ile aramız harika tek sorun Türkçe bilmemem. Başkanımız ile bakış açılarımız aynı yönde ve Bursaspor ortak bizim paydamız”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu