Le Guen “Transfer gizli olmalı”

Paul Le Guen ilk haftayı geride bırakırken yaptığı değerlendirmede “Sezon başı çalışmaları iyi gittiğini söyleyebilirim. Gönül tam kadro olmak isterdi. Ancak sezon öncesi bütün takımlar aynı durumda bulunuyor. Oyuncular uluslararası maçlar nedeniyle tatillere geç gidiyorlar. Buna rağmen elimizdeki futbolcularla iyi çalıştık. Çoğu günlerd.e çift idman yapıyoruz. İki saat sürüyor. Oyuncularımızın da bundan zevk aldığın görüyorum. İsteklerimize cevap veriyorlar buda bizi mutlu ediyor.” dedi

KADROMUZ NETLEŞMEYE BAŞLAYACAK

“Kadromuz netleşmeye başladı. Bir haftadır gözlemliyorum düşüncelerim oluşturuyor. 16 Temmuz’da kampa gidiyoruz. Önümde biraz daha süre var. Seçmek için. 26-27 oyuncu ile kampa gitmek istiyorum. Böyle olursa faydalanırız. Oyuncu seçimi yapmak işimin bir parçası. Önümde birkaç gün süre var. Acele etmek istemiyorum. Doğru karar vermek istiyorum katıma katılacaklarla kafamdaki net şekle ulaşacağım. 3-4 gün daha gözlemlemeye devam edeceğim.”

TRANSFER GİZLİ OLMALI

“Ben transfer konusunun gizli tutulması ve yürütülmesini düşünüyorum operasyonlar gizli olmalı. Bu konuda çok konuşmak istemiyorum. Geçen sezonki maçları izledim gözlemledim takım çok kırılgandı. Savunma hattına yapılacak takviyeler ile çözüleceğini düşünmüştüm. Takımın tazelenmesi gerektiğini düşündüm. Bu yolda ilerliyoruz. Genel olarak kırılgan bir takım olmak istemiyoruz. Diğer rakiplerin yaptıklarını takip ediyoruz. Bunu yaparken bir bütçemiz olduğunu göz önünde bulundurmalıyız. Ben takımın başarısından sorumluyum. Sınırlı bütçe ile çalıştığımızın bilinmesini istiyorum. Uluslarası oyuncular alan Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi yarışta olabilmek mümkün değil. Güçlü takımla rekabete girmenin mümkün olmadığını düşünüyorum. Gerçekçi bir transfer politikası yürütmek istiyorum.”

EKONG İYİ OYUNCU

 “Ekong transferlerimizde bir tanesi ama henüz bitmedi. İmzalar atılmadı. Şu kadar bilgi verebilirim. Nijerya Milli Takımı yetkilileri ile görüştüm. Ancak bu sadece Ekong üzerine değildi. Hep negatife odaklanıyorsunuz. Ben kaliteli yönlere bakıyorum. Bu oyuncular belli kalite seviyesindeler. Bursaspor’un felsefesi gençlerin yanına tecrübelileri katmak. Akademiden gelenlerle takımı harman yapabilmek önemli. Diğer ülkelerdeki birkaç genci takıma kazandırdım. Bu zamanki antrenmanları çok dikkatli izliyorum. Kimin hangi yönünü geliştireceğimi gözlemliyorum 3-5 genç potansiyelli arkadaşı kadroya katmak, tecrübelilerle iyi bir harman yaratmak istiyorum.”

GİDECEK OYUNCULAR OLACAK

“Kulüp olarak hergün çalışıyoruz mesafe kat ediyoruz insanlar tutkulu transfer görmek istiyor. Ben hata yapmak istemiyorum. İnsanlar bekliyor diye Barış ve Titi’iyi açıkladık. Çok yakın zamanda resmiyet kazanacak. başkaları da gelecek. Bu durumun bu süreç, adım adım gidilmeli. İdeal olan bu kulübün tam takın olarak çalışmasıdır. 30 yıldır futbolun içindeyim bir kez bile kötü bir durum yaşanmadı. Mutlaka birileri gidip birileri gelir. Tabiki transfer yapacağız. Elimizdeki oyunculardan da gidecekler olacak. Eğer oyuncu göndermeden transfer yaparsak 35 kişilik bir kadro olur. Bu da sağlıklı olmaz. Fayda alacak ortam yaratmak için sayı azaltılmalı. Yer açmadan oyuncu alınmasına karşıyım. İki taraflı hangi şartlarda gideceğini görmeliyiz.”

“Pozisyon takımın durumuna bağlı. Ama ben birbirini tamamlayan oyunculardan kurulu bir denge yaratmaya çalışacağım. Oyuncularımızda tecrübe güç ve zihinsel olarak iyi olmalarını bekleyeceğiz. Ben şunu da eklemek istiyorum bir transfer gerçekleştirirken katkı gelecek oyuncuların gelmesini düşünüyorum gelen mutlaka katkı verip ortaya bir şey koymalı. Kulüp olarak bu yönde ilerliyoruz.

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu