Le Guen “Savunma, orta saha ve forvete oyuncu istiyorum”

Le Guen, konuk olduğu AS Tv' deki Markaj programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Paul Le Guen “Öncelikle ilk 11’imizi korumak istiyoruz. Sonra her bölgeye bir oyuncu almayı planlıyoruz. Her bölge derken yani savunma, orta saha ve forvet hattından bahsediyorum. Ancak transfer planımız daha çok gidecek oyunculara bağlı diyebiliriz. Eğer süre alamayan isimlerin birçoğu aramızdan ayrılırsa transfer sayımız 4’e çıkabilir. Ayrıca şu an kadromuz çok şişkin durumda. Bu durum takımın formunu da etkiliyor. Mesela bazı oyuncular henüz haftanın ilk antrenmanında oynamayacağını bilerek sahaya çıkıyor. Bu da takım için hiç sağlıklı olmuyor. Ben bu yüzden kadronun en fazla 24 ya da 25 kişi olmasını istiyorum. Takımda rekabet ortamı yaratmalıyım. Hiç kimsenin forması garanti olmamalı ve hafta başında tüm oyuncularım formayı almak için antrenmanlarda savaşmalı.” dedi.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Devre arasını bilmem ama kaan ayhanın sene sonu sözlesmesi bitiyor keşke şimdiden görüşmelere başlansa, bizim takımda joker olur her tarafta oynar ve yeteneklide çocuk ilaç olur ilaç!

  38
 2. Sene sonu(haziranda) sözleşmesi biten oyuncular var onları alabiliriz…..kaan ayhan , güray vural ,Adis Jahovic bu adamların sözleşmesi bitiyor bunları alırsak çok iyi olur güray(kanatta etkili) , kaan ayhan(joker oyuncu her yerde oynar) , jahovic ise(santraforda bize ilaç olur) hem yedek olarak hem de ilk 11 de oynatabileceğin oyuncular

  11
 3. Bazı yüzsüzler dövsek de sövsek de gitmez, boş yere kendimizi günaha sokmuş oluruz. Gidecekler bir gitse, takımın ve kulübün üstünden çok büyük yük kalkacak, maddi ve manevi rahatlayacak.

  10
 4. Merhaba ,
  Evet, Bursaspor yenildiği haftaya moralim bozuk başlıyorum. İçim buruk kalıyor.
  Ancak umudum var. Şöyle ki, benim gözlemlediğim kadarıyla Le Guen takımı sahaya iyi yerleştiriyor. Oyun disiplini ve yardımlaşma geçen senelerden iyi. Ancak elimizde ne bir Belluschi ne de bir Fernandao var. Biraz İBB’nin ilk senelerini andırıyoruz. Hatırlarsanız herkes Abdullah Hoca’ya sıkıcı futbol oynattığı için olumsuz eleştiri getiriyordu. Ne zaman ki kendi sisteminde ısrar ettiler ve oyuncularını daha kaliteli olanlarla yenilediler ortaya Avrupa klasında bir takım çıkardılar. Para kaynağı ve iyi oyuncu buluruz ancak kulüp organizayonumuzun kalitesini yukarı nasıl taşırız, emin olamıyorum. Kulüpte yönetim sürekliliği sağlanamadığı sürece her sene Avrupa kupalarına katılma hedefi boşa çıkar. Sadece Bizans’a karşı arada bir alacağımız galibiyetlerle tatmin olmaya devam ederiz.

 5. Orta sahadan Jourqera,Merter,Bilal,Furkan gidici,gelecek oyuncu belki bir ! Forvette Deniz,Sinan,Sercan,John belki Kofi gidici,gelecek oyuncu bir !!! Valla,sakatliklarin bol oldugu bir kulupte ikinci yari sahaya adam yoklugundan malzemecileri,top toplayici cocuklari surersek sasirmam !!!

  4
  2

Bir cevap yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı