Le Guen o isimleri araştırıyor

Yakından tanıdığını ve takıma ciddi katkı vereceğini belirtmiş yönetime.Djiku’nun 1 milyon 500 bin Euro istediğine dair bilgiler dün internet sitelerine düştü.Kulubü Bastia’yla temasa geçilmiş.Bonservis olarak 1 milyon 500 bin Euro istemişler.Ayrıca savunmanın sağı demişken; Gaziantepspor’dan alınan Barış Yardımcı antrenmanlarda bana tutuk geldi. Paul Le Guen’de yönetime bu tarz ifadeler kullanmış.Sorumlular, tecrübeli futbolcunun adaptasyon sıkıntısı çektiğini söylediler.Geçtiğimiz günlerde altyapının başına getirilen Faruk Korkmaz’la da konuştum. Geçen sezon beraber çalıştığı Barış için aynen şunu dedi; “Bursaspor’un yeni bir Şener Özbayraklı kazandığını söyleyebilirim.”

DAVİD ACCAM’DAKİ SORU İŞARETİ Hocanın çevresi çok olduğu için dünyanın her yerine rahat bir şekilde ulaşabiliyor.Oyuncu söylendiği vakit bilgilerine anında ulaşıyormuş.David Accam diye bir oyuncu düşmüştü gündeme. 27 yaşında ve şuan Amerika’da oynuyor.Her iki kanatta da görev yapan Accam’ın sözleşmesi aralık ayı itibariyle bitiyor.Hoca sormuş, soruşturmuş iyi referanslar gelmiş.Fakat kasığındaki problemden bahsetmişler ve bu durum kafalarda bir soru işareti bırakmış.

ROTMAN İÇİN NE DEDİ?Başakşehir’den Rajko Rotman için Teknik Direktör Paul Le Guen’in bir karar vereceğini daha önce ifade etmiştik.Şuanda rapor olumsuz yönde.‘Ayakları iyi değil’ şeklinde bir ifade kullanmış Fransız teknik adam.Beklemeye alınmış.Pas konusuna büyük önem veren tecrübeli teknik adam, büyük ihtimalle savunmaya değil, hücuma daha fazla destek veren bir oyuncu bakıyor burası için.

GENT PARA İSTİYOR William Troost-Ekong sözleşmeyi imzaladı.Nedir, ne değildir zamanla göreceğiz.Fakat topu oyuna sokmada oldukça iyi olduğunu duyduk. Dünkü antrenmanda da takip ettiğim kadarıyla hakikaten öyle.Şöyle bir detayda verelim bu transferle ilgili.Gent Kulübü Bursaspor’dan hemen 200 bin Euro civarında bir peşinat istemiş.

FERNANDEZ NE OLACAK?Arjantinli Fernandez’i merak edenler olabilir.Cristobal Jorquera’da işler karışınca Paul Le Guen ‘durdurun transferi‘ mesajı vermiş.Jorquera’da bugün yarın döner.Gönüllü geldiğini falan zannetmiyorum. Çünkü Bursa’da çok mutlu değil.Soru şu; Fernandez bekler mi, beklemez mi?Siz ne dersiniz?

ZORLA İKNA OLDU Antrenmanlarda yenileri, gençleri ve eskileri takip ederken, bir gözümüz Mustafa Er’in üzerinde.Bugüne kadar getirdiğimiz teknik adamların yanına artık ismini unuttuğum Bursalı antrenörler verdik.Birçoğu da kenarda süs gibi durdu.Ancak Paul Le Guen’in Mustafa Er’e sorumluluk verdiği görüyoruz. Diğer yardımcılarından ayırmaması bizi sevindirdi.Marka olmalarına rağmen Fransız teknik adamın kendisinde ve yardımcılarında bir gram ego yok.Düşünün, bambaşka bir ülkeye, bambaşka bir şehre gelmişler ve ‘Biz tesiste kalırız’ diyorlar.Şöyle şehrin en güzel yerinden harika bir villa istemiyorlar.Başkan girmiş araya ve ‘Olmaz hocam, Özlüce’de evini tutuyoruz’ deyince zorla ikna olmuş Paul Le Guen.

Beytullah Süat

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu