Le Guen “Kubilay çok büyük bir potansiyele sahip”

Teknik Direktörümüz Paul Le Guen Antalya Belek kampımızda basın toplantısı gerçekleştirdi

Takımda performansı nedeniyle eleştirilen genç oyuncu Kubilay Kanatsızkuş hakkında konuşan Paul Le Guen oyuncu ile ilgili beklentilerini açıkladı.

Fransız hoca “Kubilay Kanatsızkuş gerçekten çok büyük bir potansiyele sahip bir oyuncu. Belli problemler yaşadı, bir tanesi de taraflar ile arasında geçenlerdi. Kendi sahamızda oynadığımız ilk maça ilk 11’de başladı ama zorlandı. Zor bir etaptan geçti, sakatlıklar da bahsettiğim bu problemi de. Kubilay iyi bir adam, ama mental anlamda çok güçlü değil. Üst seviyede bir  forvet olmak istiyorsanız, bunların üstesinden gelmelisiniz. İyi bir insan olsa da hala üzerinden gelebilmiş değil, iç bacak kaslarında sıkıntı yaşıyor. Kubilay için yazık oluyor çünkü Kubilay’ın neler yapabileceği ile yaptıkları arasında büyük fark var. Bu beni çok üzüyor ama biliyorum ki onun gelişimini sağlamak da benim görevim. Ben onunla alakalı elimden geleni yapmaya çalışıyorum.” dedi.

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Boş şişirmemek lazım bu cocugu. onun yaşındakiler neler yapıyor. m bappeler enesler rasfordlar dembeleler. hepsi aynı zorluktan geçiyor hocam

  33
  5
 2. Herkes M.babbe Dembele olamayabilir. Bize yeni bir Okan Yılmaz da yeter. O.Yılmaz 25’inden sonra verimli oldu. Biraz sabır, biraz insaf. Leguen’in maharetini, eğiticiliğini gençlere katkısında görececeğiz.

  26
  9
 3. Tamam Hocam sen elinden geleni yapıyorsun ama o çocuk elinden geleni yapıyor mu milli takım düzeyinde oyuncu Benfica izlemeye geldi adamı ama arkadaş 1 m TL yıllık garanti para 5 yıl imza atınca Sercan Yıldırım abisine özendi yattığı yerde para kazanma moduna geçti Halı saha turnuvalarinda boy gösterdi inşallah hocanın desteğine saygı gösterir birşeyler olur yoksa bu kafayla işi çok zor saygılar

  25
  3
 4. le guen’in açıklaması Bursaspor taraftarı için önemlidir. bugüne kadar pek çok genç oyuncunun gelişimini izleyen ve katkıda bulunan le guen bu değerlendirmeyi yapıyorsa artık bize Kubilay’a destek vermek düşer. kubilay sahaya her çıktığında üzerinde büyük bir baskı oluyor. artık sağduyulu davranıp bunu sürdürmemeliyiz. genç bir oyuncunun kazanılmasının kulübümüze ne kadar fayda sağlayacığı hepimiz biliyoruz.

  9
  4
 5. Yaşı genç elbet hata yapacaktır inişleri çıkışlarıda olacaktır ama benim katılmadığım daha doğrusu karşı olduğum iki konu var, birincisi bu arkadaşa o kadar maaş neden verildi ? Elden mi kaçıyordu, çok mu vazgeçilmezdi? İkincisi ise hiç bir şekilde hırslı olmaması, yeteneği vardır yoktur hocamız bunu daha iyi analiz eder ama ben o gözlerde lakayştlikten başka bir şey göremedim maalesef..

 6. Hocamızın bir genci kazanmak adına SAĞDUYULU VE BİR BÜYÜK OLARAK GERÇEKÇİ AÇIKLAMALAR YAPMIŞ.
  BACAK KASLARINDA SIKINTI var diyor ve bunun nasıl giderileceğini bizden iyi biliyordur.Zira rakibe baskı için KUVVETLİKASA SAHİP OLMAK ŞARTTIR.Ayrıca hocamız MENTAL ANLAMDA SIKINTISINDAN BAHSETTİ.Maalesef bu genelde genç evlatlarımızda var.
  Bunun için ise oyuncuya değer kazandıracak EĞİTİM KOÇU ŞARTTIR.

  2
  1
 7. Bazı oyuncular vardır yeteneğinin farkındadır,ne yapması gerektiğini bilir kimsenin söylemesine gerek kalmadan gerekeni yapar,bazı oyuncularda kendisinin bile farkında değildir ona ne yapması gerektiğini illa birileri söylemesi lazım aslında yeteneklidir fakat ortaya çıkaracak bir madenci lazımdır,kubilaya bende çok kızıyorum eleştiriyorum ama bu çocuk geçen sene kupa maçlarında gol attığında havasını tamda yakaladığında deniz yılmaz sakatlıktan döner dönmez formayı kaptırdı hemde hiç haketmediği hâlde deniz şerefsizini kazanma pahasına bu çocuğu harcayan başta hamza hamzaogludur.Hocaya güvenelim mösyö boş laf etmez,hayal satmaz,denize verilen şansın yarısını en azından hakediyor.

  1
  3
 8. Toplara mermi gibi vuruyor.havaya 3mt yukseliyor.huseyin bolt gibi suratli.cok guclu omuzla kalcayla vurdugu rakibi deviriyor.inanilmaz cabuk ve zeki.ayak ici harika.rakibi eksiltme ve oyundan dusurmesi cok iyi.hirsli yenilgiyo asla kabul etmiyor hocam bundan gari eksigi varsa ozel calisma programiyla eksigini bizzati sen giderebilirsin kal saglicakla.

  1
  2
 9. Evet yetenek varda hırz yok hırz içinde exra idman lazım erturul barış furkan bunlar içinde aynı düşünüyorum sinanda var bu beşli hergün 2 saat extra idman yapması lazım eğer ben topçu oldum bu takıma katkı koymak istiyorum diyosalar

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu