Le Guen “Çok çalışmamız gerekiyor”

Bursaspor Kulübü Teknik Direktörü Paul Le Guen sabah idmanı öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Akhisar maçı ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Le Guen şöyle dedi “Aldığımız sonuç beni gerçekten çok mutlu etti. Şimdi önümüzde yeni bir adım var ve o da devamlılığımızı sağlamak olacak. Özellikle evimizde oynadığımız karşılaşmalarda rahat olmak istiyoruz. Bizi memnun edecek sonuçları sahamızda yakalamayı amaçlıyoruz. Dışarıda alacağımız sonuçları da fırsata çevirmek istiyoruz.

BATALLA’NIN NE HİSSETTİĞİ ÖNEMLİ

“Batalla’nın sakatlığı devam ediyor. Yeni Malatyaspor maçında forma giyecek mi; ona bugün ya da yarın karar vereceğiz. Onunla alakalı henüz vaktimiz var, bu sabah son durumunun ne olduğunu görmek için antrenmana çıkacak. Onun nasıl hissettiği, bizim kararımız için çok önemli, ona göre bir karar vereceğiz.”

TAKIM BÜTÜNLÜĞÜNÜ SAĞLAMALIYIZ

“Son maçtaki performansımızın tamamen beklentilerimi karşıladığını söyleyemem, takımdan memnunum performans olarak ama hala gelişmemiz gereken konular var. Devamlılığı sağlamak adına hala çok fazla çalışmamız gerekiyor. Akhisarspor maçını ele aldığımızda 7 yeni oyuncunun sahada olduğunu görebiliriz, dolayısıyla takım içerisinde bir bütünlük sağlamak adına çok çalışmamız gerekiyor. Bu zor iş belki ancak bunun içerisinde güzellikler de var, takımın potansiyele sahip olduğunu görmek ve o potansiyele ulaşmasını sağlamak benim için çok zevkli.”

DİKKATLİ OLMALIYIZ

Takıma yapılan övgüler hakkında konuşan Le Guen “ Ben biraz daha bekleme taraftarıyım iddialı laflar etmeden önce, hala çok erken. İyi bir şeyler yapmak istiyorsak, her maç bizim için çok zor olacak. Bu hafta oynayacağımız Malatyaspor maçı da onlardan birisi. Malatyaspor’un oyuncularını bende iyi tanıyorum çünkü Khalid Bautaip ve Issiar Dia daha önce Fransa’da oynadılar. Dikkatli olmamız gerekiyor, mütevazi bir şekilde hazırlanmalıyız ki şansımız olsun. Geçen sezon çok zordu bu kulüp için, bizde onun üzerine yeni bir şeyler kurmaya çalışıyoruz bunun zaman alacağını hesaba katmamız gerekiyor.

TRANSFERLERİMİZ KATKI SAĞLIYOR

“Transferlerden dolayı mutluyum, başkanla da konuştuk, başardığımız şeylerden çok mutlu olduğumu söyledim. Yeni oyuncuların hepsinden memnunum, çoğu ilk 11’de sahaya çıkıyor. Transfer politikamızı belirlerken hedefim buydu, direkt katkı sağlayacak ilk 11’de oynayacak oyuncuları istiyordum. Takımdan gönderilecek oyuncular konusunda daha iyi hamleler yapabilirdik, şu an kadromuzda 30 kişiden fazla oyuncu var. Bunun belli sebepleri var, çok fazla kontratlı oyuncularımız var. Buna rağmen kadromuzu tazelemek istedim. Tek isteğim kadronun daha aza indirilmesi olabilirdi ancak oyuncuların kontratlarına saygım var.”

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. adam herşeyin farkında çabuk gaza gelmeyin sonra sövmeyin takım akhisar maçında müthiş falan oynamadı ilk yarı azizin kaptırdığı toplarla akhisar dakikalarca top çevirdi ve bu top çevirmeler bir şekilde kalemize orta pozisyon olarak geri döndü, o yüzden skorculuk yapmayın akhisar maçı çok zor geçti gol gelene kadar, aynı şekilde malatya maçı da tam bir sınav niteliğinde zor maç olacak

    62
  2. Bize fazlasın Hoca. Bakalım biz mi sana benzeyeceğiz sen mi bize benzeyeceksin. Umarım Bursa seninle eski ve hak ettiği saygınlık ve asaleti topyekün kazanır.

    51
  3. “takımdan memnunum performans olarak ama hala gelişmemiz gereken konular var” Adamsın sen ADAM. Bir de şu fazlalık oyuncular var demen beni bitiriyor. Gönderin gereksizleri hocam…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu