Le Guen “Belki bir iki iyi oyuncu transfer edebiliriz”

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, Alanyaspor maçı sonrası şu açıklamayı yaptı:

“Şu an itibariyle kötü sonuçlar serisinin içinde bulunuyoruz. Bu da takımımızdaki belli zafiyetlerin sonucu. İlk yarı iyi sonuçlar aldık. Çünkü doğru ruh haliyle herkes elinden gelenin en iyisini yapmıştı. Yine aynısını yapmak için o ruh halini hatırlamak lazım.

Çok kırılgan bir takımız. Sahada en ufak bir negatif durum oluştuğunda kırılganlığımız ortaya çıkıyor. Bu olunca da futbol bizi cezalandırıyor. Şu andaki durum ciddiye alınması gereken bir durum. Hep birlikte bu durumdan çıkmalıyız.

Belki bir iki iyi oyuncu transfer edebiliriz. Ama zaten şu anda önemli olan bu değil. Kimi getirirsek getirelim, iyi bir temel sunabilmek önemli. Shehu ve Grozav iyi oyuncular. İyi bir temel hazırlamak lazım onlara. İçine girdikleri takım onların performans vermesini desteklesin. Biz bu ruh halini öne oturtmalı. Önemli olan bu.

Futbolda her şey birbiriyle bağlantılıdır. En eksik olduğumuz konu ruh hali ve özgüven. Herkes kendini sorgulamalı. En başta ben. Kendimi sorgulamalıyım. Her gün tekrar tekrar herkes sorgulamalı. Durumumuz bu. Herkes her şeyin farkında. İlk yarı çok iyi konsantre olmamız iyi sonuç almamızı sağladı. Rakiplerimiz için zor bir takımdık. Şimdi tersine döndü

KADRO DIŞI DÜŞÜNMÜYORUM

Kadro dışı düşünüyor musunuz‘ sorusuna Le Guen şu cevabı verdi: “Hayır kesinlikle düşünmüyorum. Kimseyi cezalandırmayı düşünmüyorum. Ben istiyorum ki herkes kendini sorgulasın. Oyuncularımız yüzde yüz katkı verecek oyunculara ihtiyacımız var. Bizim yapmamız gereken birliktelik. Zor bir zamandan geçiyoruz ama tek çıkış yolumuz bu.

111 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Le Guen’i uzun bir süre bende destekledim, fakat gelinen noktada herkes şapkasını önüne koyup düşünmeli. Takım kadrosunda oyun zekası ve yaratıcılık kabiliyeti yüksek sadece iki isim var. Bunlarda ilki iki gözümüzün çiçeği Batalla ve bir diğeri Kembo. Batalla’nın sakat olduğu bir haftada şayet ayağı kopmadıysa takım kadrosuna ilk yazmanız gereken isim Kembo’dur. İyi oynar yahut kötü oynar bilemezsiniz lakin hücumdaki neredeyse tek silahınızı yedek başlatamazsınız. Bir futbol takımı 90 dakika boyunca hücum bölgesinde aklı başında tek bir aksiyon dahi üretemiyorsa bunun en büyük sorumlusu teknik adamdır. Bir diğer husus, özellikle ilk 8 içerisinde yer alan takımlara karşı Le Guen’in takındığı akıl almaz tutum. Verdiği demeçler ve oyun içersindeki taktik anlayışı göz önünde bulundurulduğunda maça çıkmadan bir puanın çok büyük başarı olduğuna kendisini inandırmış durumda. Bunun adı öğrenilmiş çaresizliktir. Her şeyden önce büyük bir kulüp kültürüne sahip, şampiyonluk yaşamış bir şehirde bu denli aciz ve teslimiyetçi bir görüntü sergilemek asla kabul edilemez

  161
  19
  1. @fatihc. yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşlar hepinizin yorumlarına saygım sonsuz.Ancak biz kendi içimizde kavga ederken takım aşağılara doğru kayıyor.Bence takımı ligde tutup ondan sonra birbirimizle kavga etmeliyiz.Eger ligde tutamazsak uğruna kavga edeceğimiz bir takımımız dahi kalmayabilir.Gaziantep’e kilit vurdular.Samsunspor’u kayyum yönetiyor.Eskisehirin hali ortada.Kocaeli,karşıyaka vs…Bakin ders almak isterseniz tek örnek yeter ama istemezsen iz ve kavga etmeye devam edersek artık Bursaspor kalmayacak!

   17
   1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

    Geçen sene aynı şeyleri söylüyorduk ama ders çıkaran yok aynı tas aynı hamam biz Trabzon’da yönetim istifa dedik aleme bizleri rezil ettiniz dedik istifa etmediler bı sessizlik hakim oldu sonra ortaya çıktı biz ders çıkardık şimdi ustalık zamanı dedi ama ne ustaymis ve busene başarı ak herhalde

  2. @fatihc. yorumuna yanıt olarak

   ağlama skör taraftarı !

   höööö hööööö. le guenci ve aliçocu admin de mesajlarımı yayınlamıyordu …

   noldu la sizin zenci futbol makinası pazarda görüntülenmiş ?

   alın daha zenci ile doldurun takımı !

   zenci oyuncu olan takımlarda disiplin ve teknik olmaz!

   anca araya 1 – 3 tane bakambu ayarında efendi olanından koyacaksın

   kembo badu agu bunlar ortam çocuğu … babasını bile satar 3 kuruşa. bursayı mı düşünecek ? adamın aklı gidiyor sakatlanıp da bursada kalacak diye.

   10 defa yazdım!

   BU TAKIMA BELLUSCHİ AYARINDA 8 NUMARA , BATALLA AYARINADA 10 NUMARA ÖZELLİKLE ARJANTİNDEN EKOLÜNDEN GELME FUTBOLCULAR GEREK DİYE !

   TABİ AİLE SAHİBİ OLACAK !

   ZENCİ DE GETİR ARAYA TABİ! SOW GİBİ AİLESİ OLAN VEYA BAKAMBU GİBİ AİLE TERBİYESİ ALMIŞ YETENEKLİ ZENCİ FUBTOLCULAR BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE !

   bu arada ağla derken mesaj sahibini kasıt etmedim.
   ağlak olanlar hani hala ertöğrğö şampöyön yapö hocö diye ağlayanlar. ulan ertuğrul futboldan anlamıyor! gittiği kulüplere bak! ertuğrul bizi şampiyon yapmadı! bizi İbrahim başkan şampiyon yaptı! aliço da ne boka 10 milyon euro cebinden harcamış anlamadım! ayrı palavracı.

   29
   32
   1. @ridvan cimen yorumuna yanıt olarak

    ayrıca bu kadar afrikalının bu klüpte ne işi var alayı cahil.. ulan afrikalı adamların yüzde 90 ı cahil zaten ne baarısı gelecek bir defa kafa çalımıyor.

    2
    1
   2. @ridvan cimen yorumuna yanıt olarak

    Seni uzun süredir takip ediyoruz burada Şampiyon Ertuğrul Hoca düşmanlığı sende, taraftarı aşağılama kendini büyük görme sende, sen hakikaten bu egoyla niye İstanbul takımı tutmuyorsun ki, söylemlerin onların taraftarına çok benziyor, yabancılık çekmezsin.

    1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

     Haklısın bilader bunlar gündeme göre konuşan şarlatanlar 10 milyon euro adam cebinden koymuş sor bakalım neden? Kulüp batmış borç batağında hala burda atıp tutuyor hesap soracaksan ali başkandan değil hoca dan değil bunun hesabını Erkan körüstan ve recep bölük başından gidip sor ayrıca bu takımın şampiyonluk yolundaki taşları döşeyen kişi ertuğrul değil rahmetli yazıcı ve samet aybaba bunları bilmeden yönetime konuşma hakları yok güzel demişsin istanbul kulüplerine git diye bende diyorum ki Başak şehir şampiyonluğa oynuyor git o takımı tut biz Bursa’mızın yanındayız düşsede kalsada

   3. @ridvan cimen yorumuna yanıt olarak

    Sen ne sallıyorsun. Skor taraftarıymışmış. adam sapına kadar haklı. dünyanın parasını alıyorlar oynayıp kazanacaklar tabi göz mü yumalım. skor da önemli yoksa herkes kopardığını götürür

    5
    5
   4. @ridvan cimen yorumuna yanıt olarak

    KARDEŞİM HERKEZ HOCAYA SALLIYOR AMA LEGUENİN HİÇ SUÇU YOK TAKIMI ÇALIŞTIRAN YARDIMICI HOCA TAKTİK VEREN YARDIMCI HOCA KADROYU KURAN YARDIMCI HOCA OYUNCU DEĞİŞİMİNİ YAPAN YARDIMCISI LEGUEN GİBİ HOCA BİDAHA GELMEZ BİDAHA LEGUENİ ELEŞTİREN OLURSA KULAKLARINI ÇEKERİM

    16
    19
  3. @fatihc. yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay,,ın yaptığı en büyük yanlış,geçen sezon Hamza hocadan boşalan t.direktörlük görevine Samet Aybabayla anlaştıktan sonra yan çizip,Mutlu hocayı göreve getirmekti.neden Samet Aybaba.???çünkü şuan takımda iskelet yok, omurga yok,alt yapıdan gençler kadroyu zorlamıyor.sistem yok.Samet Aybaba bu işleri beceren en iyi Türk t.direktördür.hatırlayın.rahmetli Ibrahim yazıcı samet aybabayı göreve getirdi.ve alttan serdar azizler,volkan Şenler,Sercan Yıldırımlar,ozan ipekler çıkmaya başladı.bir iskelet ve omurga oluştu.sistem vardı Turgay bahadırla,Hüseyin cimşirle 3 sene sonra şampiyon olduk.taraftarın eziktaşlı baskısı yüzünden samet hoca istifa etmek zorunda kaldı.ve yerine gelen Ertuğrul Sağlam 2 sezon sonra takımı şampiyon yaptı.çünkü takımda bir işleyiş,bir oturmuşluk.bir sistem ve omurga vardı.şu an ise takım darmadağın.yazık çok yazık.

   33
   3
  4. @fatihc. yorumuna yanıt olarak

   Hoca… 2 haftadır dilinin altında bir bakla var , çıkarmıyorsun…

   Demişsin ki :
   -Çok kırılganız…Saha içinde en ufak bir olumsuzluk olduğunda bu durum ortaya çıkıyor…
   Bende diyorum ki : Yuuhh…
   Çıkmışın 13. dk da sol bek topu kaptırmış hızlıca gelip maçı 1-0 yapmışın.
   Sonra dakikalar akıp gidiyor… Biz tv’den , sen sahada maçı izliyorsun
   Takım golden hemen sonra geriye yaslanmaya başlıyor , biz Tv başında isyan ediyoruz ,
   zira olacakları anlamak için kahin olmaya gerek yok… Ama sen analiz edemiyor musun…?

   Vakit kaybetmeyelim… Ne diyeceksen çık de…

   37
  5. @fatihc. yorumuna yanıt olarak

   Sen defolup gitmezsen kim gelirse gelsin bu takım düşer korkak herif.Hamza çok daha kötü bi kadroyla daha iyisini yaptı korkak dedik gönderdik yine şampiyon yapan ertuğrul u korkak diye gönderdik ki oyleydiler ,son onlardan çok daha betersin, sende yönetimde bi an önce defolun.

   43
   63
    1. @tdk yorumuna yanıt olarak

     Doğrusunu yaz bakalım. Bir gramerci daha ,yok bende merak ediyorum o yüzden aynilarini toparlayıp sende yazarsan bende kafamda bi model olustururum .

   1. @Diriliş Bursa yorumuna yanıt olarak

    Dayı ne içtiysen fena çarpmış seni ? o bıraksın bu bıraksın da kim gelsin birader takımı batırmışlar iflas etmiş bir kurumdan daha ne bekliyorsunuz akıllı olun ve takıma zarar vermeyin hoşuna gitmiyorsa istanbul takımları orda hatta Başakşehir taraftar transfer etmek istiyor hem şampiyonluğa oynuyor

    10
    3
    1. @Kacakload16 yorumuna yanıt olarak

     Kuş beyinsiz seni .senin gibi takımı be yenen ahmaklar yüzünden bu haldeyiz.he bu arada ben ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIM öyle çarpacak şeyler içmem ve tüm zamanların en fanatik Bursasporlusuyum.

     1
     3
   1. @Fs yorumuna yanıt olarak

    Futbol kaliteli topçularla oynanır; Adamdan kamıştan düdük çıkarmasını beklemeyelim;kim olursa olsun Teknik Direktörün takıma katkısı %15-20’yi geçmez.. Antalyanın, ilçe takımı Alanyanın,Göztepenin, Yıllarca dalga geçip Semt takımı dediğimiz FB-GS-Eziktaşı geçtik adına Başakşehir dedikleri çoğumuzun adını yerini bile yeni öğrendiği bu semt takımının kadrosundaki Forvet Hattı bizim nerdeyse takımın %70 değerine yakımin malasef.. Futbol yalnızca futbol değildir, Futbol günümüzde eşittir Para ve profesyonel yönetimdir beyler.. Ne kadar Köfte o kadar Ekmek.. Vesselam

    5
    3
   2. @Fs yorumuna yanıt olarak

    Ben bi kulüpte hoca olcam istediğim oyuncuları başkan almıyacak ve ben hâla hocaliğa devam edicem öylemi adama sormazlarmi hoca sen necisin diye şenol güneş nedemişti kadroyu koruyun yoksa ben yokum dedi korumadin adam gitti karakter meselesi takim yerlerde kondüsyon sıfır takım futboldan bi haber legueni eleştirince eksi takım kötü oynuyosa koşmuyosa pas yapamiyosa FATİH TERİMİMİ RIZA ÇALIMBAYIMI AYKUT KOCAMANIMI ELEŞTİRELİM TAKIM KAMP YAPTI 1GRAM İLERLEME YOK TAMAM ELEŞTİRMEYELİM TAKIMIN DURUMUNDAN LEGUENCİLER MUTLUYSA İNŞALLAH BU İSTİKRARLI TABLO BOZULMADAN DEVAM EDER BENDE LEGUENCİLERİN YANIMDAYIM BUDURUMDAN MADEM MEMNUNSUNUZ BENDE MEMNUNUM LEGUENCİLER MUTLU OLMASI İÇİN İSTİKRARI BOZMADAN BU ŞEKİLDE DEVAM EDER İNŞALLAH LEGUENCİLERE DESTEK VERECEĞİM AKLIMA GELMEZDİ AMA HADİ İYİSİNİZ GENE LEGUENE VE LEGUENCİLERE BENDEN TAM DESTEK LİGİN SON MAÇINA KADAR BU İSTİKRAR DEVAM ETSİN TAKIM GELİP GEÇER KALICI VE ÖNEMLİ OLAN LEGUENDİR YAŞASIN LEGUEN LEGUENCİLER BU YORUMA EKSİ VERİRSE AYIP EDERLER BENDE ARTIK LEGUEN SPORLUYUM

    10
    2
  6. @fatihc. yorumuna yanıt olarak

   Kembomun tek yaptığı seyirciye oynamak. Takımın iyi olduğu zamanlatda bir iki artistik hareket yapıyor , kendini taraftara yutturuyor. Delarge bile gözümde futbolcu değilken , kembo ondan bile kötü.

   47
   36
  7. @fatihc. yorumuna yanıt olarak

   Kembo ayağına top alıp dikine koşsun bir iki çalım görelim kaptırınca da sadece beklesin diye mi 90 dk oynatcak hoca.Oyuna girdikten sonra kaç kere başarılı pas yaptı kaç adam geçti ya da kaç kez ayağına top değdi görebildiniz mi ? Kumaşı iyidir eyvallah da faydası olmadıktan sonra neye yarar ?

   81
   9
   1. @Bursasporummmmm yorumuna yanıt olarak

    ayağına top deymesi kembonun iyi olmasıyla yetmez kardeş. kembo yetenekli adam ama kemboya topu kim atacak. agu mu ? 😀 adamın 5 pasın 4 ü stopere. sağ stoperden topu alıyor soldakine veriyor. bi arakdana bak ulan bi dön git bişi yap. sorun uçtakilerde ya da kanattakilerde değildi. yusuf ve kembo bugun çabaladılar çocuklar. ortasaha yok. oyunu kuracak adam yok ve en kötüsü bunu farkedecek hocamız yok

    7
    2
    1. @Yeşil yorumuna yanıt olarak

     Batalla’ya laf edenler futboldan anlamıyor net anlaşıldı. Bence artık futbol bile izlemesinler, diğer sporlarda şanslarını denesinler.

     28
     2
 2. 2 değil 12 transfer yapsak ne olur? Gelenler yine aynı ayarda oyuncular olacak yine bize saç baş yolduracak. Adam gibi kaliteli transfer bu yönetim oldukça hayal.

  Sow u izliyorum adam bile sıkıldı bugün. Topu ileri taşıyan oyuncumuz yok. Yusuf çabalıyor ama sonuç yok. Kembo neden yedek anlamadım. Böyle silik bir futbol kabul edilemez. Futbolcularda ruh yok.

  69
  2
  1. @LoyalCity yorumuna yanıt olarak

   Alanya bu işi biliyor. Adamlar vagner için hiç üzülmesinler. Junior fernandes ondan da iyi. Heleki biz de 2 senedir Efecan ve Emre Akbaba gibi adam ne geldi ne de yetişti.

   27
   1
  2. @LoyalCity yorumuna yanıt olarak

   Futbolu bilmeyen başkan ve yönetim var maalesef.takıma çöpleri doldurunca iskelet,omurga hiçbirşey kalmadı.ortasahada top yapacak,top tutacak,pas yapacak adam yok takımda,(batalla hariç)değil musa sow,u lemandovskiyi alsan bu takımda iş yapmaz.

   29
   1
 3. Abi bence bu takıma transfer çok da şart değil bu noktada bana karşı çıkanlar olacak ama bence GERÇEKTEN iyi oyunculara sahibiz (birkaçı dışında) SADECE BUNLARI BİRBİRLERİNE KENETLEMEMİZ LAZIM O KADAR tabi bu nasıl olur en ufak bir fikrim yok orası hocada

  42
  6
  1. @BSSK yorumuna yanıt olarak

   Bu takımın takım olmaya ihtiyacı var. Sahadaki görüntü sanki birbirini hiç tanımayan 11 adamı alıp hadi çıkın oynayın demişsin gibi. Biri ayağına topu alıyor kimse boşa kaçmıyor yardıma gitmiyor herkes eli belinde ne yapacak diye seyrediyor. Bunu çözecek olanda teknik direktördür. Açık ara ligin en kötü top oynayan daha doğrusu oynayamayan takımıyız. Bence de futbolcular çok kötü değil. Beğenmediğimiz Şamil Kayseri’de banko oynuyor. Göztepe Sabri’yle Selçuk’la zirveyi zorluyor. Ama bu takımlar takım olmuş durumda. Sorun bizi takım yapamayan Le guen de.

   19
   3
   1. @Tjx yorumuna yanıt olarak

    Çok doğru bir yorum.hocanın suçu çok,onu göreve getiren yönetiminde.Ali Ay futboldan anlıyormuş gibi.tutturduyabancı hoca.al sana yabancı hoca.yabancı hoca getirmen için,kulübün mali yapısı iyi olmalı.adamın istedikleri futbolcuyu almalısın.bunun Ayranı yok içmeye,atla gider ……….ben yönetimin yerine olsam getirirdim Samet Aybabayı yeniden altyapı ve takım iskeleti yapılanmasına giderdim.rahmetli yazıcı bunu yaptı.ve 3 sezon sonra şampiyonluk geldi.Hüseyin Cimşirle,Turgay Bahadırla şampiyon olduk.ama bir iskelet vardı.omurga vardı.sistem vardı.Ali Ayın nesi var Tabancası var ama Tabanca çalışmıyor.

    3
    1
 4. Hoca bu taraftarın bu tarz profesyonel açıklamalara karnı tok! Çık deki parayı veren düdüğü çalar, para yoksa aşkta yok bu arkadaşlar bu sebepten oynamıyor bende aynı düşünüyorum bu kadar net! Bin dereden biz su çekeli baraj çoktan doldu da taştı!!

  32
  3
 5. 19 hafta geçti ve hala oturmuş bir takım taktiği, düzen yok. Kadroda her hafta değişiklik görüyoruz. 19haftada hala bir iskelet oturtmayıp bi oyun anlayışı empoze etmezsen sonuç bu olur. Topu ayağına alan benden gitsin de nereye giderse gitsin mantığında! Savunmada titi ve ekong sürekli uzun top deniyor sonuç hüsran. Ortasahada Agu aldığı her pası geri dönüyor, 8numara mevkisinde yani takımı hücuma çıkaracak mevki de kimin oynadığı belli değil. 90 dakika kanatlardan kaleye gitmeye çalışan ama başaramayan bir Bursaspor var! Bu takıma kesinlikle kaliteli oyun kurucu biri gerekiyor. Örnek vermek gerekirse Emre Belözoğlu tarzında. Yoksa gerçekten geçen senenin aynısını yaşayacağız. Hocanın adı Ali Veli Ahmet Mehmet olsaydı şimdiye kader çoktan kovulmuştu bunu kabul etmek gerek. Acilen hocanın birşeyleri değiştirmesi şart!

  27
  1
 6. Önüne şapka mi koyuyon artık ne koyarsan koy ama takım felç ruh yok yönetimle el ele verin biseyler yapın son mac trabzonsporla değil

  26
  3
 7. Beluşiden sonra bu takımda 8 numara yok. Aradan geçen onca zamandır kaç hoca geldi bu takımın 8 numara eksiği olduğunu binlerce seyirci ve onlarca spor yazarı anladı ama yönetim ve hocalar anlamadı .
  Daha bir hafta geçmedi üstünden oyuncu istemiyorum diyen Leguen şimdi ise bir iki iyi oyuncu alabiliriz diyor. Hocam takım yabancı çöplüğüne döndü kaç yabancı alacağız ben merak ediyorum. yeni oyuncu alacaksak yerli olmalı diyorum ama devre arasında arada bulasın.
  Sene başında Adem castro ,lig arasında Andre Poko gibi oyuncuları alamayan yönetim şimdi oyuncu arıyor bu tamamen Takımı organize edecek futbol aklının olmamasından kaynaklanıyor bu takımın başına derhal hiç vakit kaybetmeden önümüzdeki sene yapılanması için (ister düşelim ister kalalım)Önder Özen gelmeli

  22
  5
 8. 3 Gün önce burada ben Alanya maçından yenilgi alırsak sonuçları kötü olur demiştim bazıları 90 kişi yorumuma dislike atmıştı nerede o başkanı destekleyen arkadaşlar sesiniz çıkmıyor. Ama Bursaspor küme düşünce yazarsınız bekleyin bekleyin küme düşmeyi bekleyin siz!

  20
  12
 9. Burada en fazla suçlu taraftardir. Siz bu takımın neyine guveniyorsunuzda olmadık sorumluluklar yukluyorsinuz. İşiniz gücünüz istanbul takımları ile boy olcusmek. Elimizdeki kadro ancak ligde kalmaya yetecek kalitede. Bunu paşa paşa kabullenecek. Bizim olcegimizdeki takımların ilk 5 e oynaması zor.

  20
  1
 10. İlk yarı nerde iyi sonuçlar aldık? İlk yarıyı 9. bitirdik. Bu mu iyi sonuç? Üzerimizdeki 8 takımdan sadece 2 puan aldık. 3 gol attık, 12 gol yedik. Bu mu iyi sonuç?
  Hala ”İlk yarı çok iyi konsantre olmamız iyi sonuç almamızı sağladı.” diyor. O geçen sezondu Sayın Hoca.
  Herkes kendini sorgulasın da, sorgulamıyorlar işte.
  Şimdi çıkarlar Özür dilerler. Her zaman yaptıkları gibi.

  19
  2
 11. Önce Bursaspor için parası olan ve Bursaspor için harcıyacak başkan transfer etmeliyiz.Poko Twumasi ayarında oyuncuları dahi transfer edemeyen biri Bursaspor n Başkanı olamaz.HOCA sende seyirci gibi izleme yerine oyunu okumayı öğrenmelisin

  17
  5
 12. ikinci devre zordur biz ligde kalmaya oynarız dediğimde bastınız eksiyi. gençlere elendik önemli değiş kupa atv nin para kazanma aracı dediniz bastınız eksiyi.. poko ne oldu twumasi ne oldu david accam adgbendro ne oldu aldığınız bu işte delarj grozav tepe tepe kullanın. bu taraftara bu tabanca takım çok uygundur. hadi basın eksiyi

  14
  7
 13. Hocam insan olarak sana saygı duyuyorum ama taktik ve oyunu okuyamadigini düşünüyorum 1 0 öndesin rakip deli gibi geliyor sen bir önlem almıyorsan sıkıntı sende 2 yi bulsan rakibin gardi düşecek ama siz seyrediyorsunuz sene başından beri aynı şeyi söylüyorum top sende kalacak pas yapacaksın biz napiyoruz ver rakibe seyret kusura bakma hocam bu takım sıradan bir takım değil BURSASPOR.bunun farkına var artik

  14
  2
 14. 10 numara mevkinden oyuncu bakın brezilyalı olur arjantinli olur sol ayaklı bir 10 numara bizim ihtiyacımızı karsılar

  11
  1
 15. Daha geçen dedin ki, transfer istemiyorum, şimdi diyorsun ki bir iki iyi transfer yapabiliriz. Sen de iyice tutarsız biri oldun çıktın Le Guen. Yazık. Sana çok güveniyorduk ama maalesef o güven iyice zedelendi artık. Üst üste hata yapmaya devam edersen bu şekilde, sayılı günlerin kaldı bu kulüpte, haberin olsun mösyö.

  11
  2
 16. Kembo’ya, Barış’a vs methiye düzenler şimdi laf yapıyor. Özellikle taraftarın sosyal medyadaki görüşü, tamamen hakim olan görüşün rüzgarına doğru esiyor. Fikirler çok değişken. Burada duygu durumunda sorun var çoğu kişinin. Tutarlı fikri olan kişi sayısı bir elin parmağını geçmez. Burada birkaç hafta önce mösyö diye diye dolananlar vardı şimdi Le Guen’e sallıyor. Agu, Badu vs. alındığında şakşak yapan, başkan ders aldı diyen adam şimdi basıyor yaygarayı. Kimseyi savunmuyorum. Taraftarın tutarsızlığını dile getiriyorum. Bu ortamda başarılı olunamaz.

  10
 17. takımda özgüvensiz olan oyuncular agu ve ekong ve bunlar takımın en kritik yerlerinde oynuyorlar ekongun bugün yaptığı hataları shehu kapattı dua etsin shehu sürekli kadamesini kolladı yoksa geçen maç gibi yine gole sebebiyet verecekti bu takıma iki tane çok iyi ortasaha lazım çünkü agu ve badu takımı el freni gibi durduruyorlar sürekli geri pas yapıyorlar topu ileri taşımıyorlar takım bunun sonucunda geride kalıp baskı yiyor ve sonunda gol geliyor ilk yarı iyi olmamızın sebebi batalla ve jorquera ile top yapan adamlarımız vardı ortasahada şimdi ikisi de yok ve takım dökülüyor bize iki tane ortasaha lazım acilll

 18. Bu heriflerin paralarını geç öderseniz umurlarında olmaz ruh biz çıktık oynadık bu kadar derler idare ederler.
  Profesyonellik böyle birşey derler sonrasında olan biz taraftara olur.

  7
  2
 19. Takım yıllardır çektiği sıkıntı iskelet kadro maalesef bunu başaramıyoruz, vasat oyuncular ile sonuca gitmeye çalışıyoruz, isim yazmaya gerek yok bazı oyuncularımız yetenek bakımından 2 lig oyuncusu ama maddi sıkıntılardan dolayı transfer edilen oyuncularda vasat seviyesinde. Benim düşüncem mali tabloyu düzeltme den iyi kadro beklemenin hayal olduğu yönünde .
  Bir gerçek var ki bizim bu oyuncu grubu ve hocaya da sahip çıkmamız yoksa hep sıkıntı hep sıkıntı.

  7
  1
 20. Kimi alıcaksanız alın. Mum gibi eriyoruz farkında değil mi siniz. Yalnız az kaldı sabrımızda mum gibi eriyor. Daha doğrusu bu takım ve bu taraftar çok büyük sizler küçük geldiniz. Sizler uyumaya devam edin taraftar lar uyumuyor. Beyler kendinize gelin. Yetti artık YETTİ.

 21. Le guen akıllı hoca başkana sallarsınız eyvallah derim ama hocaya sallamayın. Gerçi şu açıklamayı anlayacak zaten bir kaç kişi var.

  7
  9
 22. Ya tamada neden biz çok iyi şeyler bekliyoruz ???? Kardeşim bu adam geldi demedimi bizim hedefimiz orta sırada tamamlamak diye yani hedef bu ayrıca taraftar 4 büyük maç dışında hiç bir zaman stati doldurmamış stordan atki bile almamış adamlar var ne yazikki burda yorum yapıyor kusura bakmayın bu kadro ile bu kadar

  7
  4
 23. Maçın son dakikasına kadar savaşmayan futbolcular alınmasın artık.Futbolcu sayısı değil niteliği önemlidir. Maçları izleyemiyorum artık. Bir takım bu kadar mı küçültülür pes yani. Ayrıca, Batalla dan iş yapacak futbolcu isimleri alınsın Arjantin den filan ve o futbolcular da takıma transfer edilsin,.Sizden şimdiye kadar bir fayda olmadı bari kaptan bizi sağ salim kıyıya yanaştırsın.

 24. Valla 85.dk 3-1 ken bile 3-3- umudum vardı takım kötü olsa da.Orta sahaya 8 10 gibi iyi takviye edin ilk 5 e girelim, umut fakirin ekmeği..Umutluyum arkadaş..

  6
  5
 25. Bursaspor taraftarını futbol bilmez cahil veya aptal mı zannediyorlar. Görünen köy kılavuz istemez. Ne ciddiyet var ne de ruh futbolcularda. Teknik direktör desen her hafta aynı masalı anlatıp duruyor. Gerçekler apaçık ortada 3 senedir bu maçı rahat alırız dediğim bir hafta yok. Yani takımın hali bitmeyen stadın hali gibi…

  5
  1
 26. istersen bütün kadroyu yeniden al bundan sonra bitti le guen sen git barcelona çalışıtır bizim takımımızı değill sen düşük bütçeli bir takımı yönetemiyosun !!!!!!!

  5
  3
 27. ya arkadaş sende kendini sapıttım. Daha dün transfere ihtiyaç duymuyorum diyodun şimdi 1-2 transfer diyosun. Batallanın olmadığı yerde Kemboyu 11 de başlatmaman zaten senin mantığını çözmemize yardımcı oluyor. Allah aşkına şu barışıda oynatma artık çek yeni transferi sağ beke daha fazlasını verir

  5
  5
 28. Kaç keredir söylüyorum 8 numaraya Veli kavlak ve sağ bek için zeki yavruyu alalım diye ama dinleyen kim. Siz gidin güney kibrisin köy takımından saatçi alın.

  5
  10
 29. Öncelikle herkese merhabalar diliyorum, haftalarca savunduğum konunun yine arkasındayım kaçıncı haftaya geldik halen bir taktik ve oyun sistemimiz bulunmamaktadır. Bana göre Le Guen TEKNİK DİREKTÖR DEĞİL SPORTİF DİREKTÖRDÜR. O yüzden en kısa zamanda güzel bir hocayla yolumuza devam etmeliyiz. Yoksa geçen seneki bir durumu yaşayacağız .

  5
  3
 30. Oyuncu alsak ne olucak. Bu ay ve saz arkadaşları türkiyedeki çöpleri gecen yıl kullandı bu yıl Afrikalı ve romanyalı çöplerden medet umuyor. Kaç tane oyuncu gelirse gelsin başka çöpler gelecektir. Yönetim İSTİFA!!!

  5
  2
 31. Ulan şu takımı hücum oynat artık hücum.tek orta sahayı çıkartıp yerine kanat alıyorsun ama takım hala 6 kişi defans yapıyor.şu ödlek sistemden vazgeçin biran önce.defansla libero arasını 7-8 metreye çıkar adamlar 2 metre aralıkla oynuyor seken top rakip takımda.şenol hoca gibi delikanlı oynat ya yenil ama zevk alalım futboldan .2 0 öne geçtiğimiz maçlarda acaba yenilirmiyiz demekten bıktı bu taraftar.Şenolda gol yesek bile her takımdan çeviririz diyorduk ve öylede yapıyorduk…yeter artık birileri şu hocaya BURSASPOR da olduğunu hatırlatsın

  5
  2
 32. Raheem Lawal hem badu’dan hem Agu’dan daha iyi bi ön libero birde ligimizi iyi taniyan bir oyuncu
  Hani bide Güray Vural bizde oynamak istiyordu onuda alabilsek iyi olurdu

 33. Arkadaşlar siz hala palavracı bu antrenöre ve bu ruhsuz futbolculara ne oynadığını bilmeyen bu takıma hala güveniyor musunuz. En kötü Türk hoca bile bu takımı daha iyi oynatır.

  5
  2
 34. Bursaspor taraftarının çoğu tutarsızlığın dibine vuruyor. Haftayı bırak gün içinde yorumları değişiyor. Birileri sürekli sosyal medya üzerinden taraftarı manipüle ediyor. Doğrular yanlışlar birbirlerine karışıyor, mevcut olan kargaşa artıyor ve zaten olan kaos iyice büyüyor.

  5
  1
 35. 3 aydır söylüyorum ! Le Guenle bu iş olmaz,takıma kattığı en ufak birşey yok ! Onunla devam edersek DÜ-ŞE-RİZ !!! Çok net !

  5
  2
 36. takımda hala kanat oyuncusu yok topu ileriye taşıyamıyoruz yönetim hep uzuz alternatif adamları aldı bize tvumasi gibi adamlar lazımdı ama başkan ve yanındaki futbol cahilleri yaktı bizi bu sefer hocayı gönderelimde sıyırırız diyemeyeceksiniz

 37. ne utanmaz adam bu sen başka takım başındamısın saba transfer yeterli akşam oyuncu al senin bu ligte yenebilecek takımın yok barıyoruz kupada bitiksin diye kaybedip tanıyamadım takımı deyip durdun küme düşüyorsun yazık o cepten verdiğniz paralrı da almıyacaksınız kovun bunu

  4
  1
 38. ya hocam daha ne saçmalıyorsun golü karambole attık ve ilk yarı biterken bir türlü topu uzaklaştıramayan defans golü getirdi ve ikinci yarı oyunu okuyamadın orta saha iki pas dahi yapamadı bunu gören hikmet hoca değişiklikle senin ipini fişini çekti ve bitirdi zaten orta saha daki şapşallar ordusu yeteneksiz çöpler bundan sonra şaşırdı ve alanya aldı sazı eline kendi çaldı kendi oynadı sende seyrettin kaç haftadan beri seyrettiğin gibi pas yok koşmak yok pres yok paylaşım yok kim se kimsenin ne yaptığını bilmiyor sahada sen de bilmiyorsun hele bu gün bariz bir şekilde orta saha eksiği varken oyuna aldığın adamlara bak hoca biz salak değiliz görevini yapmayanı kes eğer sen yapmayacaksan daha fazla bizi üzme bırak git.zaten yönetim ağlamaktan sızlanmaktan başka bir işi yok yalnış üstüne yalnış yapılmaya devam ediliyor hayırlısı bu sene yi atlıtır ve başkan dan kurtulursak iyi olacak kimsenin bu taraftarı üzmeye hakkı yok.

  4
  2
 39. Transfer yapmaya gerek Yok, Yılmaz Vural gelsin kafi, ligi ilk 6’da bitiririz. Takıma, taraftara yeni heyecan renk gelir, kadromuz kötü değil Yılmaz hoca ateşler.

  4
  5
 40. Badu yetersiz kaldığı için battalla daha fazla sorumluluk alıyordu. İdare ediyorduk. Şimdi ikisi de yok. Alanya korkacak bir şey olmadığını görünce maç bitti. 1 aydır ilk eksikliğimiz iyi bir sekiz nıumara diyoruz gelenler sheehu, groznov, sow. Le guen kendine çok güvendi ama gerçekler farklı

  4
  1
 41. Bu son iki haftadır yaşananları basit birkaç futbol terimiyle anlatmak zor. Burada başka şeyler dönüyor. Takım koşmuyor, ruhsuz cansız kırılgan yani başka şeyler var.Muhtemelen sabotaj var; Ya takıma ya şehre ya hocaya yada yönetime sabotaj var. Kimse işini iyi yapmıyor. Sırayla gidersek
  1. BASKAN: Para yok para yok deyip ağlayıp duruyorsun o zaman bırak. Yapamıyorum de ve git.Futboldan anlayan ama parasız biri bile bundan daha kötü tercihler yapamadı…
  2. YÖNETİM: Size bir şey söylemek bile istemiyorum benim için hicsiniz…
  3. TEKNİK EKIP: Sadece izliyorsunuz müdahele yok oyun okuma yok hamle yok ve her hafta saçma sapan tercihler. Mesela bugün Shehu ile 3 lu savunma yapmak yerine onu orta sahada oynatip Grozawı çıkarabilirsiniz. Ne kadar yetersiz de olsa orta sahada Furkan oynayabilirdi…
  4. MEDYA: Reklam dahil hiç bir desteğiniz yok. Anca ortalık karistirmaca. Patronlariniza söyleyin de biraz destek olsunlar..
  5.BÜYÜK BURSASPOR TARAFTARI: Maalesef çok biliyoruz kimseyi begenmiyoruz.Sabri Sarıoğlu deniliyor eksi alıyor. Yasin Öztekin bile begenilmiyor. Musa Çağıran nerdeyse kovuldu. Şamil itilip kakildi şimdi Kayseri’de banko. Umut Bulutu istemedik. Poko dedik eksilendik. Otobüs baskını yaptık takıma gerekli desteği veremedik…
  6.ŞEHİR: Bir sürü yabancı var artık şehrin çok azı Bursasporlu herkeste bir ist takımları sevdası. 3 milyonluk şehir herkes 1 tl kampanya yapsak (söz gelimi) takımın borcu kalmaz.

  4
  1
 42. Öncelikle agu badu gereksiz transfer şamil ve faty bu performansı veriyordu.!Boşa harcanan para giden emekler ki bu günki maçta 3-1 yeniliyoruz neden orta sahaya furkan alınmıyor bu çocuk ne yaptı johon mu girer hoca bence halen arayış içinde elimizde olanlardan kimi oynatacağına karar verememiş.

  3
  1
 43. Mesele transfer meselesi değil sayın Guen. Siz bugün o Grozawa nasıl 60 dk sabrettiniz. Barış ile 3 -5 -2 olmuyor olmuyor… Takım futbol oynamıyor ama müdahele etmiyorsunuz. Bu gün orta sahada Furkan olabilirdi. Rakibin hatta bana göre Turkiyenin en iyi 10 numaralarindan biri olan Emre Akbaba vardı. Önlem almak istediniz mi? 4lu savunma ile başlayıp Shehuyu orta sahada kullansaydik. Sow bu onu tarzında kaç gol atabilir ki?

  3
  2
 44. BENCE TRANSFERE İHTİYAÇ YOK TAKIM RUHUNA TEKMEYE KAFASINA SOKACAK BATTAJA GİBİ ONBİR ADAMA İHTİYAÇ VAR MALZEME İYİ BENCE KONDİKSİYON ÖZ GÜVEN TAKIM RUHU EKSİK KAYSERİDEKİ ADAMLAR BİZDE OLCAK BİZİM PUANIMIZ ON YADA ONBEŞTİ ADAMLAR NASIL ÇOŞKULU OYNUYOR

 45. Ali Ay’a o kadar hatalısın ki. Adam akıllı kısa ve öz öz transfer yapsan böyle olmucaktı. Paradan kaça kaça ne hale geldik. ucuz mal alacak kadar zengiz değilim lafını ali ay’a hatırlatmak gerekir

 46. Sezon başından beri gelenler
  Ekong Titi Barış Agu Badu Delaraj Ekoko Yusuf Shehu Grazov sow paskal kofi rüştü muhammet
  11 yeni transfer 4 altyapı 15 kisi
  Daha ne tansferi anlamadık gitti be yazık bursaspor un parasına boşa giden paralar ali baba istifa teknik heyet istifa

  2
  2
 47. Acilen bizi bilen bu ligi bilen takımı derleyip toparlayıp ateşleyecek bir hocaya ihtiyaç var. Yönetimin de öncelikli olarak ödenmediyse futbolcu alacaklarını ödemesi. Yoksa işimiz çok zor…

  2
  1
 48. Bu takıma barışın olduğu yere kaliteli oyuncu almadınız,tusuwasiyi,poko yu alamadınız….Kembo top ayağına gelirse iş yapıyor, delarje desen var mı yok mu belli değil.GİTMESİ GEREKEN OYUNCULAR HALA VAR.Hedef yok iki senedir başkan ligde kalayım günü kurtarayım mücadelesi yapıp taraftarı kandırma…Okyanusta canavarlarla , köpek balıklarıyla mücadele etmek istiyosan sende güçlü olacaksın…Kaliteli futbol kaliteli oyuncularla oynanır…Niye alırsın sinanları ,merterleri ismailler e vereceğin paraları al kardeşim alt yapıdan çıkar.3 -4 tanede kaliteli oyuncular alırsın verirsin paraları…yazık…menejerle iş yapılmaz yok mu scatt ekibin ya da git bir sürü eski futbolcular var git fikir alın bir sürü futbolcu önerirler.

 49. Bu maçtada gördük ki Yusuftan hariç kimse mücadele edip sorululuk almıyor…Yine gördük ki Batalla olmadan bu takım yerlerde sürünür…

 50. Oyuncularımızın çoğunluğu yabancı yerli oyuncu olsa maaşlarını geçiktirebilirsin ki oyuncularımız bunu anlarlar, yabancıya bunu yapmak kolay değil hemen saha içindeki performansını düşürür.bence bir önemli mesele var ki o da şudur , futbolcularımız kendini bursasporun bir parçası olarak görüyor mu ?

 51. Koskoca bursa su ali ay dan kurtulamadik ya ona yanarim bu leguen de buyutuldugu kadar hoca deil mis zaten 18 takimda iki yabanci hoxa var biri bizde anasiji sattiminin

 52. Mösyö Le Guen son haftalarda büyük hatalar yapıyor.
  Oyun kurgusu yanlış.
  Sahaya sürdüğü onbirler çok değişik.
  Böyle olunca oyuncularında kafası karışıyor.
  Bir sonraki maçta nerede oynayacağız diye düşünüyorlar.
  Böyle giderse Harun bile kendini golcü olarak görebilir.
  Senin orta saha oyuncuların sakat yerlerine aziz den barış tan ortasaha da verim bekliyorsun.
  Yeni transfer shehu belliki orta sahayi toparlayacak kapasitede alıyorsun onu sağbek oynatiyorsun.
  Skor 3 olmuş birşeyler yapmaya çalışan Stancu yu yusuf u cikarip kurtarıcı olarak john u oyuna alıyorsun.
  Bu kötü gidişin en büyük sorumlusu olarak seni görmeye başladı herkes.
  Sayın hocam belliki kafan karışık. Bir an önce kendini sorgulamayı bitirip lige dönmen lazım.
  Belliki oyuncuların ödemeleri bayağı geriden geliyor. Konsantre olamıyorlar. Iyi niyetlerinden şüphemiz yok. Onların işi para kazanmak.
  Yönetime düşen is işten geçmeden ne yapıp edip bu durumu ortadan kaldirmali.
  Başkan ve yönetim hoca futbolcular ve biz taraftarlar üzerimize düşen ne varsa yapıp kazasız belasız bu günleri atlatmalıyız.
  Felaket tellalliginada hiç gerek yok.
  Bjk maçı ile beraber yükselişe geçmenin yollarına bakalım beyler.

 53. bu saatten sonra kimi alacagiz? kim ne Kadar katki verebilir?
  Sowa 15 macligina o Kadar para verilmez diye yazdigimda sag olsun arkadaslar Eksi yagmuruna tuttular.
  Kalan maclarda birlik olmazsak bizi küme düsürürler. Düsersekde BUrsaspor diye bir sey kalmaz bu borclarla.
  Bursasporu seven bundan sonra takimini sadece pozitif yolda desteklemeli.
  Mayis ayindada Bursaspor kongresi parasi olmasada isini bilen ,kisiyi baskan secmeli.
  Biktik artik futboldan anlamayan Baskanlardan……….

  1
  1
 54. Merkez ortasaha oynayan 2 oyununun yaptığı pas istatistiklerine bakın. Biz gözle görüyoruz siz 20 maçtır göremiyorsunuz. Takım pas yapamıyor oyun kuramiyor dikine gidemiyor. 8 numara şart ki şart! ! ! le guen ve başkan da sene sonu bırakmalı burasi deneme tahtası değil. Yeter artık çocuk oyuncağı mi aklı selim başkan ve bilgili teknik ekip çok mu zor.

 55. Başakşehir maçı sonrası yazmıştım , beşiktaş malubiyeti hiç birşeye benzemez. yer yerinden oynar.
  Herkes kemerlerini bağlasın.

 56. Sow’u topla buluşturacak adam lazım bize, bir takım oyun kurmada sadece Batalla’ya bakıyor, onun eksikliğinde bugün atak yapamadık, doğal olarak da kaybettik, Gol atamıyoruz, forvet aldınız da forveti besleyecek adam eksiliği yaşıyoruz. Taraftar elinden geleni yapıyor. Futbolcu adamakıllı top oynamazsa taraftar işe yaramıyor. Takım biraz top oynayacak ki, taraftara o zaman sıra gelecek. Paul hocaya saygım sonsuz, kendisi işini biliyor fakat Türk ligini bilmiyor. Bizde gaz yoksa eğer hiç bir işe yaramaz. Bugün galatasaray maç kazabiliyor, ilk yarı aynı kadroyla maç kazanamıyorlardı. Sözün kısası Bursa’ya Türk ve deneyimli ve futbolcuları artı yönde oynamaya teşvik edecek teknik direktör lazım. Paul le Guen’nin futbol bilgisine inancım olsa da Türkiye’de işler her zaman öyle yürümüyor. Yetenekli oyuncularımız var, onları kullanmazsak bu sene de kümeye oynarız. Tek ihtiyacımız biraz inanç ve motive olmak. Haftaya besiktaş, maçında taraftar gelir ama yine rezil ve isteksiz futbolu gördüklerinde, sonuç ne olursa olsun ben dahil başka maça isteyerek gitmem.

 57. Pep Guardiola gelse bile bu taraftara yaranamaz. Seviye sıfır. Bursaskor taraftarları sizi. 3 maçta sattınız herşeyi. Biz Bursasporlular sonuna kadar takımımızın yanındayız.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu