Latovlevici “Gelecek için umutluyum”

Yeşil Beyazlıların başarılı sol kanat oyuncusu Iasmin Latovlevici, "Bu sezon ilk idmana çıktığımda karanlık bir dönem vardı. Sorunların çözülmesi lazımdı. Ancak Yalçın hocayı görüp, yapmaya çalıştıklarını anlayınca gelecek için umutlandım" dedi.

2 sezondur sol tarafta formayı kimseye kaptırmayan Bursaspor‘un Rumen futbolcusundan önemli demeçler…

Bursaspor’un başarılı sol kanat oyuncusu Iasmin Latovlevici’den önemli açıklamalar geldi. Sezon başında takımı görünce çok bir umudunun olmadığının ama daha sonraki açıklamalarında takıma daha çok inandığının hatırlatılması üzerine Lato, “Sezon başında takımla antrenmana çıktığımda karanlık bir dönem vardı. Sorunların olduğunu biliyordum ve bu sorunların çözülmesi gerekiyordu. Ayrıca kulüpte biraz da bilinmemezlik vardı. Ancak daha sonra Yalçın hocayı tanıyınca, onun yapmaya çalıştıklarını görünce bana bu umut verdi. Son olarak da gençlerimiz inanılmaz potansiyelli. Onların katkısını görünce de gelecek için çok daha fazla umutlandım” diye konuştu.

Timsah’ın küme düştüğü sezon ile bu sezon yer aldığı 1. Lig’deki durumunun farkına değinen Lato, “Süper Lig’den düştüğümüz geçen sezon ile bu sezon arasında çok derin bir kıyaslama yapamam. Çünkü benim bildiğim sadace sahada, spor salonunda ve statta ne olduğu ile ilgilidir. Onun haricinde fazla bir kıyaslama yapamam. Bu tarz değerlendirmelerin cevapları aslında Başkan ve Sportif Direktörümüz Selçuk Erdoğan‘dan alabilirsiniz. Sahaya dönecek olursak bu sezon çok daha genç bir takıma sahibiz. Çok koşup, çok mücadele ediyoruz. Ben de mücadeleyi seven bir oyuncuyum. Oynadığımız oyundan şu anda zevk alı-yoruz. Dış sahada biraz sıkıntı yaşıyoruz ancak onu da aştığımız zaman hedef-lediğimiz yere döneceğimize sonuna kadar inanıyorum” dedi.

GENÇLERE YARDIM EDİYOR

Takımda birçok genç oyuncunun olmasının hatırlatılması üzerine Latovlevici, “Bütün gençlere yardım etmeye çalışıyorum. Hepsine bir şeyler göstermeye, bir şeyler öğretmek için uğraşıyorum. Çünkü ben de onların durumundaydım. O yaşlarda ben de maalesef her şeyi bildiğimi zannediyordum. Ama o iş öyle değildi. Bazıları dinliyor, bazıları ise pek dinlemiyor. Günün sonunda karar onlara kalıyor. Hangileri daha çok iyi futbolcu olmak isterse, hangileri daha çok çalışırsa onlar diğerlerinden çok daha iyi olacak” diye cevap verdi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu