Kupayla döneceğiz

Nike Premier Cup’ta Türkiye şampiyonu olan U 15 takımı, Polonya’da düzenlenecek turnuvada başarılı olacaklarını ve Dünya Şampiyonası’na gitmek istediklerini söylediler.

 

Coca Cola Akademi Ligi’nin finalinde Fenerbahçe’ye yenildikten bir hafta sonra bu kez rakiplerini yenerek Nike Premier Cup’ta şampiyon olan Bursaspor U 15 takımı, yarın başlayıp 6 Mayıs’a kadar devam edecek ve 20 önemli takımın katılacağı Avrupa Şampiyonası için bugün Polonya’ya gidiyor. Genç Timsahların deneyimli antrenörleri ve kaptanı tarihi turnuva öncesi BH Spor’a önemli açıklamalarda bulundu. BU GURUR ONLARIN Bursaspor’un Gençlik Geliştirme Programı Sorumlusu Faruk Korkmaz futbolcuların önemli bir başarı yakaladığını söyledi. Korkmaz; "Zor takımların arasından sıyrılmak önemli. Bu gurur takımın ve kulübün… 4 yıldır yaptığımız yatırımların karşılığını şampiyonluklarla almak çok güzel. Bu çocuklar ağabeylerinden önce Avrupa’nın kapısını aralayarak yolu açtılar. Çok kaliteli bir ekip kurduk bu takımdaki çocuklarımız birkaç seneye kadar A takımımızda yer bulacak seviyedeler" dedi. HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONASI U15 takımının deneyimli hocası Yılmaz Burul üç senedir bu takımla beraber çalıştığını söyleyerek, "Biz daha önce de yurtdışında birçok şampiyonluk kazandık. Sene başında hedefimiz bu kupada şampiyon olup Avrupa’ya gitmekti. Bundan sonraki tek amacımız Polonya’da yapılacak turnuvada şampiyon olmak ve Manchester’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda Bursa’yı, ülkemizi temsil etmek" diye konuştu.   

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu