Kupa öncesi dostluk mesajları…

Bursaspor ile Galatasaray arasında 3 Haziran Çarşamba günü oynanacak Ziraat Türkiye Kupası Finali öncesi teknik direktörler ve kaptanların ortak basın toplantısı yapıldı.

 

 

Ziraat Türkiye Kupası final müsabakası öncesi düzenlenen ortak basın toplantısında her iki takımın teknik direktörü ve kaptanları bir araya geldi.

 

Ozan İpek: “Taraftarlarımıza Kupayı Hediye Etmek İstiyoruz”

Takım kaptanlarından Ozan İpek düzenlenen basın toplantısında Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutlayarak sözlerine başladı, İpek şöyle devam etti; “Öncellikle Hamza hocaya ve Selçuk İnan’ı şampiyonluklarından dolayı kutluyorum. Bizim için yarınki maçın önemi çok farklı, kendi sahamızda oynayacağız. Biz bunun için sezon başından beri çok uğraştık, çok çalıştık. Bu maç camiamız için çok önemli. Kendi sahamızda oynayacağımız için herkes bu maça farklı bir açıdan bakıyor. Biz karşılaşmayı yeni stadımızda oynamak istedik, fakat yetişmedi. Bu sezonun en iyi futbolunu oynayan bir takımız. İzleyen herkese zevk verdik. Yarın iyi bir takıma karşı oynayacağız, fakat bizde iyi bir takımız şampiyonluk gördük. Yarınki maç için tek dileğimiz tüm taraftarlarımıza kupayı hediye etmek istiyoruz.”

 

Şenol Güneş: “Müsabakanın Fair-Play Çerçevesinde Geçmesini Diliyorum”

Teknik Direktör Şenol Güneş, final müsabakasının öncelikle Fair – Play çerçevesinde geçmesini diledi ve sözlerini şöyle sürdürdü; “Öncelikle Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutluyorum. Her oyuncunun her antrenörün hedefinde şampiyonlar ligi vardır. Onlar buna ulaştılar. Biz Bursaspor olarak Galatasaray resmi maçı ile sezona başladık, son olarak Galatasaray maçıyla sezonu kapatıyoruz. Önümüzdeki sezonda Galatasaray ile süper kupa maçı oynayacağız, yine sezona Galatasaray ile başlayacağız. Ben öncelikle sporun barış kardeşlik, sevgi, saygı kurallarını koyarak oyunun önceliğinin bu olmasını istiyoruz. Sezon başından beri ben oyuncularıma bunu söyledim. Çok emek verdik. Ligdeki hedefimizin altında kaldık. Çok iyi oyunlar çıkardık, keyif aldık, keyif verdik. İki takımda kupayı çok istiyor. Dolayısıyla sahamızda olan maçın güzel olmasını diliyorum. İyi bir takımla oynayacağız. İyi bir kadroları var. Bursaspor’da şampiyonluk görmüş, futbolu seven bir şehir. Güzel bir maç olacağını düşünüyorum. Fair – Play çerçevesinde bir maç olmasını diliyorum. Galatasaray kulübü sezon başından beri emek verdi şampiyonluğunun karşılığını 1 kupayla aldı. Biz emeklerimizin karşılığını henüz alamadık bizde kupayı kaldırarak bu emeklerimizi taçlandırmak istiyoruz.”

Oyuncu sözleşmelerinin 31 Mayıs’ta bitmesi ile ilgili sorulan soruya Güneş şu yanıtı verdi; “31 Mayıs’ta bitmesi veya Haziran’a kalması çok önemli değil. Futbol oynanmalı. Bunlar birkaç yazışma ile düzeltilebilir. Futbol bir meslek gibi görünüyor fakat en büyük yanı keyfidir. Futbol oynamak keyif almak ister. Futbolcu benim sözleşmem bitti transferim var dememeli. Öncelikle keyif almalı tarihe bakmamalı. Siz işinizi güzel yapıyorsanız zaten bir değer ediyorsunuz ve bu değer paraya dönüşür. Bence para kazanılır ama oyundan zevk almak her şeyden değerlidir. Öncelikte bu olmalı.”

Teknik Direktör Şenol Güneş, Defansta nasıl bir oyun anlayışı sergileyeceği ile ilgili sorulan soruya ise şu yanıtı verdi; “Bizim defans bloğumuzda sezon başından beri sıkıntılar oldu. Serdar cezalı, Civelli’de antrenmanlara çıkıyor fakat fiziksel ve zihinsel olarak bu maça hazır değil. Orada kimin oynayacağına henüz karar veremedik. Bu akşam yapacağımız antrenmanda karar vereceğim. Henüz 18’i veya 11’i oluşturmadım.”

Şenol Güneş son olarak yarın müsabakada takımımızı destekleyecek olan taraftarlarımıza seslendi; “Ben buradan taraftarlarımıza sesleniyorum, yarınki müsabakada biz ev sahibiyiz, fair-play örneğini oyuncularda, teknik adamlarda, yöneticilerde ve en önemlisi taraftarlarımız da  vermeli. Biz ev sahibi olarak, örnek bir davranış sergileyerek Fair – Play örneğini tüm Türkiye’ye gösterelim. Herkesin eğlenebileceği güzel bir ortam sağlayalım, herkes oynanan oyundan keyif alsın güzel hareketleri alkışlasın, maç bittiğinde de hak edenin kazanacağı bir müsabaka olmasını diliyorum” dedi.

 

Bursa.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu