Küme düşen Ali Ay olmaz!

Sosyal medyanın ortamı gerdiği konusunda birleşen taraftar gruplarının temsilcileri Enes Aydın, Tansel Işıkkent, Özcan Sönmez ve Ceyhun Yıldırım, tüm camiayı desteğe davet etti. Yönetici Görkem Akbaş ise yaşanan sıkıntılardan bahsetti. 

OLAY TV‘nin ekran klasiklerinden SPOR EXTRA‘da bu hafta söz Bursasporlu taraftarlarda… Bursaspor’un son durumunu, yaklaşan kongre sürecini masaya yatırdığımız programda çok çaprıcı tespitler ortaya çıktı.

İlk olarak söz aynı zamanda ÜNİTİMSAH‘ın kurucularından olan, Bursaspor yönetim kurulu üyesi Görkem Akbaş‘da… Bu sezonu değerlendirerek sözlerine başlayan Akbaş ‘Sezon istediğimiz gibi gitmedi.

Taraftarın desteğiyle Konya maçını almamız gerekiyor. Alırsak başka şeyleri konuşabiliriz. Onları aşağıda bırakmak adına önemli bir karşılaşma. Taraftarın desteği futbolcularımızın gayretiyle maçı alacağımızı düşünüyorum‘ dedi.

PANİK VE ÖZGÜVEN KAYBI

Yaşanan başarısızlıklara rağmen camianın yine de iyi bir destek gösterdiğini belirten Akbaş, ‘Herkes aynı masa etrafından oturuyor ama kalkınca ayrışmalar oluyor. Bir olamıyoruz.

Birliktelik olunca başarı oluyor. Ben taraftarın başarısızlığa rağmen iyi destek gösterdiğini, sahip çıktığını düşünüyorum. Aslında hepimizin aynı tarafta olduğunu bazen unutuyoruz.

2 yıldır kötü giden bir süreç var ve olumsuz bir hava var. Her kaybedilen maçtan sonra bir panik, özgüven kaybı var. Yabancı oyuncu etkilenmez diyorsun onlar bile en ufak tepkiden etkileniyorlar. Olumlu destek çok önemli‘ diye konuştu.

DÜŞEN ALİ AY OLMAZ

Teksas tribün liderlerinden Enes Aydın da çarpıcı tespitler yaptı. Aydın, ‘Başkan iyi insan ama elle tutulur 2-3 tane yönetici var. Yönetilemiyoruz. Eleştiri yapılır, protesto olabilir ama 20 dakika su şişesi atmak yakışmaz.

Taraftarın da kendine çeki düzen vermesi gerekiyor. Görevimiz takıma ve futbolcuya sahip çıkmaksa bunları yapmalıyız. Şehrin dinamikleri Trabzon’a geldiler ve gösterisini yaptılar.

18 saatlik Trabzon deplasmanına 3 bin kişi gittik. Protestolar maç sonunda olmalı. Düşen Ali Ay olmaz arkadaşlar. Düşen takım olacak koca bir camia olacak. Bunun farkına varmak lazım.  Kim aday olur kim başkan olur bilemem. Seçilecek başkanın iyi yönetimi olmalı. Ali Ay adaysa yönetim kurulunu değiştirmeli‘ diye konuştu.

Gerçeklerle yüzleşmeliyiz

Ünitimsah grubundan Tansel Işıkkent, kent dinamiklerini eleştirdi. Işıkkent, şöyle konuştu: ‘2010 yılında zirveyi gören Bursaspor varken taraftarın beklentisi ve bakış açısı değişikliğe uğradı.

Beklentiler yüksek tutulunca hayal kırıklığı oluyor. Herkes gerçeklerle yüzleşmeli. Basın taraftar futbolcu yönetici herkes işini yapmalı. Bunları yapmayınca kaos ortamı oluşuyor.

Cumartesi günü Karabük’te zorlu bir maça çıktık. Taraftar kendine ayrılan yeri doldurdu. Mesela Karabük’te dinamiklerden kim vardı? Trabzon’da herkes ordaydı. Sanayi odaları diğer illerde oyuncu transfer ediyor. Burada birçok sanayi odaları var ama elini taşın altına sokmuyorlar. 

**

Sosyal medya ortamı bozuyor

Maraton Platformu Özcan Sönmez, ‘Taraftar aslında sahada mücadale iyi futbol oynayan takım ister. Yönetimsel hatalardan belki bunları göremedik. Sahadaki oyuncunun moralini bozacak hareketler içinde bulunmamak lazım. Ligde kalsın sonra gitcek mi kalcak mı ona bakılır.

Adam son maçlarda oynamasa ne yapacaksın?. Taraftar da kendine çeki düzen vermeli, futbolcular da. Sanal ve sosyal klavyaden sallayanlar ortamı bozuyor.

Bizler zaten birlikte hareket ediyoruz. Diğer takım tribünlerinde deplasman biletleri çıkar ve gruplar alır. Taraftarı bilen yönetim, nasıl bir teknik adam nasıl bir futbolcu getireceğini bilmeli‘ ifadelerini kullandı.

***

Başkan destek alamıyor

Radikal Tribünü’nden Ceyhun Yıldırım ise sosyal medyada sürekli kaos ortamı yaratıldığını ve bunun da büyük sıkıntılara neden olduğunu söyledi. Başkan Ay’a saygılarının sonsuz olduğunu ifade eden Yıldırım, ‘Ali Başkan iyi insan. Problemim yok ama ekibinden destek alamadığını düşünüyorum.

Başkan herşeyi bilmek zorunda değil. Burada bir eksik var. 2009-2010’da sosyal medya bu kadar aktif olsa şampiyon olamazdık. Algı operasyonu oluşturuluyor.

Etkilenen çok. Algı olunca enerjisi düşüyor insanın. Taraftarların sosyal medyaya çok fazla takılmamalarını istiyorum. Başkan adayları listelerine aldıkları kişileri kulübe katkı koyacaklardan seçmeli. Adaylar seçici olmalı. Başkalarının önerdiklerinden çok Bursaspor’a ne kadar fayda sağlarlar onları düşünmeli‘ dedi.

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Txsle yorumuna yanıt olarak

   Çorbacı dedikleri bunlar mı yoksa ? Neymiş ali Ay yönetim kurulunu değiştirirse başarılı olabilirmiş !!! Ayaklarınız biraz yere bassın .

   7
   3
  2. @Txsle yorumuna yanıt olarak

   Şimdiye kadar nerdeydiniz şimdi konuşuyorsunuz, gerçek taraftar çoktan delegeleri toplar küme düşmeyen Ali ay’ı görevden alır bursayı bu kadar borç batagına sürüklemesine izin vermezdi.

   14
   3
 1. Önümüzde büyük ölçüde Bursaspor’un son viraj seçimi varken mevcut başarısızlığını Afrika’dan bile duyabileceğimiz Bursaspor yönetiminden bir yönetici ile arkadaşlarımızın beraber böyle açıklama yapmaları ne kadar doğru? Sanki son maç Konyaspor maçı ve almazsak düşeceğiz? Sanki taraftae hiç destek olmamış gibi şimdiye kadar? Sanki taraftarını istanbul medyası önünde terörist gibi gösteren başka bir yönetim gibi? Sanki sosyal medyada kendilerini doğruya sevk etmeye çalışanları ortalığı karıştırmaya çalışıyorlae diye suçlayanlar bu yönetim değilmiş gibi? Yazık böyle gidersek biz asla birleşemeyiz!

  37
  3
 2. Yönetimle beraber bu arkadaşlarında değişmesi gerekli. Bu durumda olmamızın bir sebebi de taraftar olarak tepkisizliğimizdir. İşte görüyorsunuz! Anlatmaya gerek yok…

  36
  6
 3. Ya siz ne diyorsunuz kardeşim. İşte bu takım bu yüzden düzelmez. Sizden taraftar lideri olursa bu takımdan bir şey olmaz. Herkesin gördüğü ve bildiği bir durumu yani yönetimin rezaletliğini söylemeyip sosyal medyaya sallayan taraftar temsilcileri. Siz nasıl Bursaspor’lusunuz. Bursaspor u düşünen, başarısını isteyen ve taraftarı olan bir kişi bunları söylemez. Ne yazık ki çoğu taraftar da sizin gibilerin sözünden çıkmadığı için böyle kötüye gidiyor takım

  22
  4
 4. Ee, açıklamalardan da anlaşılacağı gibi ayaklar baş olmuş; sosyal medya tü kaka, yönetim sütten çıkma! Geçiniz beyler, güneş balçıkla sıvanmaz. Kapasiteniz belli ve kesinlikle ama kesinlikle taraftarın(en azından sosyal medyada gerçekten durum ve teknik analiz yapabilen arkadaşların) çıkarımlarını yabana atıp suçlamak ve kafayı toprağa gömmek sizler gibi basiretsizlerin yapabileceği işler olarak normal karşılanmalı! Bu çıkarımlar ne diyor bizlere ne anlatıyor diye anlayabilseniz zaten Bursasporum da Barça olma yolunda ilk adımlarını atmış olacak.

  19
  5
 5. Cevdet Ali Ay başkanlığa aday olursa seni asbaşkan yardımcısı yapsın diğerlerinide yönetimine alsın. İyi şak şak yapıyorsunuz.

  9
  3
 6. Röportajın asıl anlamı şu bBizim dümenimiz Ali ayla sağlam aynen kalsın. Hepimiz çorbamızdayız. Ali Baba kalsın. Bunu demişler aslında. Türbün amigoları beceremiyorlar bu işi bıraksınlar ayrıca bu arkadaşları tanımıyorum Selim nerde, Kolsuz nerde ? Bunlar kim ?

  7
  2
 7. Röportajı iyi inceleyin. Ali Ay aleyhine bir cümle yok. Genç arkadaşlar dikkat edin. Reklama ve manipülasyona gelmeyin.

  4
  1
 8. Cevdet Altınel git gide inandırıcılığını kaybediyorsun. Gazeteci uyanıklığı ile gençleri manipüle ediyorsun.

  1
  1
 9. Avrupa kupalarına oynayan Trabzonspor sezon sonunu beklemeden yönetimi değiştirdi . Ali Ay maç sonuçlarına endekslendi. Bu yönetim çoktan gönderilmeliydi ki ; iyi bir teknik direktör ve sportif direktörle yerli futbolcuların ağırlıklı olduğu bir kadro için çalışmalar yapılmalıydı . Bu yönetimin kaldığı her saat zarar yazıyor .

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı