Kulüpten Açıklama

Göreve geldiğimiz günden bu yana, eksik ya da yanlış bilgiden kaynaklı sorunlar yaşamamak adına, başta transfer olmak üzere, özellikle ekonomik konulardaki her gelişmeyi şeffaflık prensibinden hareketle camiamızla paylaşmaya özen gösterdik.

Bu doğrultuda, profesyonel futbolcumuz Mustafa Batuhan Altıntaş'la, menajeri vasıtasıyla sözleşme uzatmaya ilişkin olarak bir süre önce yaptığımız görüşmelerin ardından, bugün gelinen noktayı Bursaspor kamuoyunun dikkatine sunmak istiyoruz.

Oyuncunun menajerini görüşmeye davet ettiğimiz halde, uzunca bir süre bu görüşmenin gerçekleşmemesi, aslında bugün yaşadıklarımızın da habercisiydi.

Mustafa Batuhan Altıntaş, Bursaspor'un yıllardır emek verdiği ve takımımızda sürekli oynama şansı bulamamış olmasına rağmen, geleceği olduğunu düşündüğümüz bir oyuncumuzdur. Bu bağlamda, kendisiyle sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini uzatmak ve daha uzun yıllar Bursaspor'a hizmet etmesini sağlamak için yaptığımız görüşme, maalesef menajerinin, kadromuzda sürekli oynayan bir futbolcu kadar ekonomik şartlar önümüze koyması nedeniyle olumlu sonuçlanmadı.

Sözleşme şartlarının iyileştirilmesi hususundaki teklifimiz, teknik parametreler dikkate alındığında son derece makul olmasına rağmen kabul edilmeyince, kulüp olarak oyuncu üzerindeki tasarruf hakkımızı kullandık ve A Takım dışında çalışmalarına devam etmesini istedik.

Ancak bu aşamadan sonra oyuncunun iki kez sakat olduğuna ilişkin rapor alıp çalışmalara katılmaması, bu esnada U-19 Genç Milli Takım kamplarına katılıp, maç kadrolarında yer alması ve hatta oynaması, iyi niyetli bir yaklaşım içinde olmadığını da göstermektedir.

Söz konusu raporların, kamp ya da maç tarihlerinden hemen önce ve sonra düzenlenmiş olması da durumu özetlemektedir.

Gerek oyuncuyla yapılan sözleşme ve gerekse disiplin talimatı uyarınca, sakatlık durumunda futbolcunun tedavisini kulüp gözetiminde sürdürme mecburiyetine rağmen, kulübümüz doktorlarına muayene bile olmaması, başlı başına bir ihlaldir.

Bursaspor Kulübü olarak bütün oyuncularımıza karşı sorumluluklarımızı eksiksiz yerine getirmeye gayret ederken, her oyuncudan da aynı hassasiyeti beklemekteyiz.

Sonuç olarak Mustafa Batuhan Altıntaş'ın neden olduğu ihlalin hukuki sürecinin devam ettiğini camiamızla paylaşmak isteriz.

 

Bursaspor Kulübü

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu