Kulüpler Birliği beni bağlamaz!

Son zamanlarda yaşanan 'VAR' ve 'Hakem' problemlerine Samet Aybaba'nın yorumu net oldu.

Türk futbolunun son günlerde gündemi haline gelen Hüseyin Göçek ve Halis Özkahya’ya süresiz olarak maç verilmemesi hakkında gelen bir soru üzerine görüşlerini paylaşan Aybaba, şunları söyledi:

“Hakemlere, futbola bakışımız çok net. Bunu her yerde açıklıyoruz. Ama çoğu insanın net değil. Bu bence doğru alınmış bir karar değil. Hakemler hata yapıyor. Siz hatayı hangi formaya göre, hangi renge göre, hangi kulübün yöneticisinin ağırlığına göre planlarsanız haksız bir durum ortaya çıkar. O zaman bizde çıkarız, bizim maçımızda da şu olmuştu, niye böyle olmadı, öbürü de der bir karmaşa olur. Hakemlerimiz futbolun içerisindeki çok iyi insanlar. Sahadaki performansına bakalım. 3-5 sene izleyip de bundan hakem olmayacak dediğimiz çok hakem var. Kadro dışı dediğiniz şeyi normalde hakem olmayacaklara uygulamak lazım. Başka hakemlere şans vermek lazım. Bunlar süre gelen şeyler, hatalar. Böyle sorunlar devam ettiği sürece bunlar yaşanacak. İki tane hakem arkadaşımızın bir maçta yanlış yapmalarından dolayı bu şekilde cezalandırmalarını doğru bulmuyorum. Bu süreklilik isteyen bir şeydir. Hakem iyidir, kötüdür, formsuzdur başka, iyi hakem değildir başka. İyi hakem değilse bir kere karar verelim. Ben çok maçlar izliyorum. Alt ligden maçları izliyorum. Çok iyi hakemler var. O kadar genç oyuncu oynatıyoruz. Onlarda genç hakemler çıkartsınlar. Yapılan şeyin doğru olmadığına inanıyorum. Ben futbol adına konuşuyorum. Kulüpler Birliği’nin açıklaması beni bağlayıcı bir şey değil. Ben bir teknik adamım. Ama futbol adına yapılan şeyin doğru olmadığına inanıyorum.”

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sanane be adam. Sen işine baksana. Ne demek cezalandırılmalarını doğru bulmuyorum. Halis denen karaktersiz Eskişehir’de Ozan İpek’e haksız kırmızı kart verdi, Ertuğrul Hoca’yı tribüne gönderdi, Serdar Özbayraktar kendini attı penaltı uydurdu, o hafta lider oluyorduk, 2. Şampiyonluğumuzu çaldı. Hüseyin Köçek zaten Bursasporumuz’un baş belası. Bırakın işte hak ettiklerini buldular. İnşallah bir daha maç alamazlar. Ali Ay siyaseten orada olduğu için bunları bilmez, o bir kukla, belki Bursasporlu bile değil. Onun saçmalaması artık normal. Ama sen işine bak. 1 galibiyetten sonra abuk sabuk herşeye atlama.

  5
  3
 2. KULÜPLER BİRLİĞİ adına açıklama yapanların hakemlerden şikayetçi olmayanı kaç yönetici ve kulüptür.HİİİİÇ
  GS.Yönetimi derby mücadelesinden sonra birde böyle fahiş hata olunca fazla ses çıkarmış olabilir.GS-BURSASPOR maçında da yapılan yanlışlara reaksiyon vermiş olsalardı bugün daha fazla destek görürlerdi.
  K.Birliğinin bu açıklamasından sonra ben özellikle bizim BURSASPOR yönetimimizin hakem hatalarının sonucunda takınacağı tavrı merak ediyorum.
  Futbolcu,teknik adam,yönetici,taraftar hatasının bedelini ödüyorda HAKEM,TFF ve KURULLARI NEDEN ÖDEMİYOOOOR.
  Bu düpedüz ADALETSİZLİKTİR.

  VAR nedeni ile en çok mağdur olan BURSASPORUMUZ DEĞİLMİ.
  Neden VAR hakemlerine ve özellikle GÖÇEK ile AYDINUS un bizim maçlardaki fahiş hatalarını unutuyoruz.

  Şahsi kanatim bu hakemlerin mesleği son bulmalıdııır.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu