Kulüp çalışanları icralık oldu!

Line TV Spor Müdür Volkan Tezcan’ın köşe yazısıdır.

Bir kaç sezondur Bursaspor Kulübü Başkanlarının alışkanlık haline getirdiği kulüp çalışanlarının maaşını ödememe sıkıntısı çığ gibi büyümeye devam ediyor. Biliyoruz ki birçoğu çocuğuna harçlık veremiyor,evine ekmek götüremiyor. Parasızlık yüzünden son damlasına kadar kullandıkları kredi kartlarından dolayı icralık oldular.

Eski personeller 8 aydır maaş alamazken, işe yeni girmiş olarak sayılan diğer personellerde 5 aydır maaşlarını alamadılar. Bu emektar insanlar bu şekilde hem ramazan bayramını hemde kurban bayramını geçirdi.

Böyle bir ortamda çalışmanın ne kadar zor olduğu ve ne kadar yıpratıcı olduğunu anlamak çokta zor değil. Buna rağmen canlarını dişine takıp hiçbir yerde bu konuyla ilgili konuşmuyorlar lakin görünen köyde kılavuz istemiyor.

Futbolcularda 8 aydır maaş almadı ve görevlerini yapmaya çalıştılar diyebilirsiniz lakin onların geçmişten gelen büyük birikimleriyle personelin ay sonunu zor getirdiği hayatları aynı değil.

Dili lal olmuş bu değerli personel  kongre sürecinde camiaya zarar vermemek adına her türlü fedakarlığı yapmaya devam ediyor

Eşine-dostuna ve bankalara olan borçlardan dolayı başı öne eğilen bu değerli arkadaşlarımız için yeni gelecek olan yönetimin ilk icraatlardan biri de personelin alacaklarını ödeyip onları rahatlatmak olmalı.

Daha öncede bu konuyu kaleme alan değerli arkadaşlarım, abilerim, kardeşlerim oldu lakin Bursasporumuzda gündem çok  çabuk değişiyor. Yeniden hatırlatıp, yeni yönetimin bu konuda dikkatini çekmeye çalışmak bizimde görevimiz.

Hiçbir personel arkadaşla konuşmadım,görüşmedim. Sadece yaşanan süreci yakından biliyorum ve bu durum benim içimi sızlatıyor.

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @yucel yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay’a oy veren kongre üyelerinden biri de bendim. Tüm adayları tek tek inceledim. İçlerinde en iyisi Ali Ay idi. Diğerleri gelseydi daha o gün icra memurları kapıda sıraya girer, kulübün anahtarlarını kayyuma teslim eder, 6 ay içinde de Bursaspor tarihin tozlu sayfalarında yerini alırdı. Ali Ay başarılı mı ? Asla. Hatta Bursaspor tarihinin en başarısız başkanı.

   7
   18
   1. @Tulipan yorumuna yanıt olarak

    Ahmet Bozdemir ilk adaylığını açıklayan adaydi zaten. Lemi keskin gelince oylar bölündü Ali ay kazanmış oldu. Lemi keskin burada asıl suçludur. Arkasında hangi güç olduğu araştırın Ali ayın arkasındaki güç çıkacaktır.

   2. @Tulipan yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim oy veren, takib edecek ve sonraki seçimde sorgulayacak. Futbolu mafya yapanlara fırsat vermeyelim. İşini doğru yapmayanı seçmeyelim. Başarılar…

 1. Yazık günah abi ya varsın transfer vs yapmayalım yeterki şu garibanların maaşlarını verin belki bu yüzden bu haldeyizdir futbolcu insanda bunlar insan değil mi

  70
 2. Alın teri kutsaldır. .. EMEK de EMEK çide bambaşka dır. .. Çalmayı çırpmayı bilmezler bilmezler. Ne yazık ki günümüz de emeği de emekçi yide sömürüyorlar. .. Beyzadeler son model araba ları ile gezerken. . Sofralarında hiç bir şey eksik değilken. . Emeği sömürenler gün gelecek bunun hesabını verecek. . Ama bu dünyada ama öbür dünyada. . Kendileri iyi yemişler. .. KİMLER EMEĞİN EMEKÇİ NİN HAKKINI YEMİŞ SE HARAM ZEHİR ZIKKIM OLSUN. ..

  55
  1
 3. Selim kurtalanın kongre de üstüne yürüyenler şimdi oturup çayını yudumlayıp bu haberi okuyordur. İçiniz rahat mı büyük başkan diye bağıranlar yüreğiniz ferah mı?

  48
  1
  1. @Pepula yorumuna yanıt olarak

   Olayın canlı taníğiyım. Hala içim sızlıyor. İlhan Parseker Selim kurtulanı susturmaya çalışırken arkadaşları küfür ediyordu. O dakikalar Bursaspor’un bitiriliş dakikalariydı.
   Selim Kurtulan kesinlikle konuşmasını tamamlamalı idi.

   28
   2
   1. @obursali yorumuna yanıt olarak

    Halk adamı olduğu ve doğruları savunduğu için susturuldu. Cebi şişkin, arkası sağlam biri olsaydı konuşmasını tamamlatırlardı.

 4. Bir ara kampanya yapılacaktı izin alınamadı sanırım
  Sadece personel için Valilik gözetiminde bir hesap
  Açılıp gelen bagışlar tamamen personelin alacakları icon
  Kullanılabilirse çok güzel bir hareket olmuş olur.

 5. Bence bu sezonun ilk yarısı için hazır tahta kapalı iken actirmayip transfer yapmayalım.
  Ya da bir veya iki iyi oyuncu getirerek transferi kapatalım.
  Mevcut durumda en iyi transfer en başarılı icraat öncelikle personelin sekiz ay geriden gelen maaşlarını guncellemektir.
  Ardından da yapılan açıklamaya binaen uçan kuşa olan borçları ödemektir.
  Varsın iki transfer noksan olsun kardeşim.
  Erkan Bey.
  Sizden ricam olsun.
  Secildiginiz de ilk olarak başkanlık makamına oturmadan kulüp emekcilerine olan ödemeleri gerceklestirin.
  Daha da açık söylemek gerekirse çok zor durumda ki personelin ödemelerini gerçekleştirmeden o koltuğa geçmeyin.
  Bizler sekiz aydan bu yana maaşlarını almadıkları halde emeğini esirgemeyen bu kardeşlerimize çok üzülüyoruz.
  Yapacağınız en hayırlı iş onların bankalara olan borçlarını kapatmak olacaktır.

  3
  1
 6. VOLKAN TEZCAN BUNLARI YAZMA ZAMANI DEGİL KINIYORUM SENİ SENİN GİBİLERİ işim geregi FB .GS.BJK.TRABZON.10-11 aydır hic bir personel para almıyor liglerin baslanması bekleniyor federasyondan alınacak havansla ödenecek.ama hic bir istanbul basınında trabzon basınında buna benzer haber yok yazılmaz sen ne ayaksın volkan tezcan daha neler yazarımda deymez sizin gibilere

  1
  9
 7. Ve hala maaş veremeyecek olan erkan kamat destekleniyor ve bu adam aday oluyor kendi hirslari icin yazik defilmi bu insanlara bu yonetim maas veremez görürsünüz

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu