Kulübün borcunun düştüğü açıklandı!

Bursaspor Kulübü’nün olağan Divan Kurulu toplantısı, Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadı’nda toplantı salonunda yapıldı.

Denetleme Kurulu adına Başkan Serdar Güllülü bilgilendirme yaptı. Güllülü, “En büyük sıkıntı borçlarımız. 23 Haziran 2019’da borç 483 milyon 200 TL civarındaydı. Şu anda durum, eski futbolcuların birçoğu ile yollar ayrıldı. Tahta açılınca yeni oyuncular katıldı. Geldiler ve gittileri topladığımızda borcumuz vergiler, faizlerle birlikte 447 milyon TL seviyelerine düştüğü görüldü. Gelir ve giderler 129 milyon gelir, aynı tarihlerde 135 milyonluk gider var. Bu rakamlar 23 haziranda 76 gelir, 79 giderdeydi. Bu zararın olağanüstü giderlerle ilgiliydi. FIFA ve diğer kurallardan gelen ödemelerdi. Ondan ötürü 3 milyonluk zararda artış oldu. Faaliyetle ilgili değil bu konu. Faaliyette başa baş gelmiş, zarara dur demişiz.

BTSO DESTEK VERMELİ
“Sanayicilerimiz maalesef sınıfta kaldılar. Burada İbrahim Burkay’a büyük görev düşüyor. BTSO Başkanının taşın altına eline sokmasını rica ediyoruz. Birinci aşama zarara dur deyip; kademe kademe artıya geçmek. Bu tarih itibariyle sağlandı. Büyük çalışma var. Neticeler alınıyor. Ama yetmez. Daha büyük çaba harcanıyor. Borca girmenin en büyük nedeni transfer gelir ve giderleri. 1 milyar civarında gelir, 1,8 milyar gider var. En büyük zarar ettiğimiz yer naklen yayın gelirleri 2018 2019’dan 100 milyon civarına düştü. Kulübü zorlayan nokta bu.”

17 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Hep sanayici taraftar esnaf destek versin yönetim ve başgan paraları iç etsin insanlar yönetime başkana güvenseler bu paranin 10 katı toplanir güven yok camiaya bu yazıcı doneminden beri böyle geçen bu sitede bir haberde nekadar borclanilmis istatislik vardi onu gören 5 lira bile vermez

  14
  2
 2. Koca bursa,hepiniz yalandan seviyorsunuz Bursaspor.Tüm yükü Mesut Mestana bırakıp gittiniz,adam zor günde neler yapıyor acı çekiyor divanda belli.Bursasporluyum diyip şehrin zengini olanlar nerdesiniz,btso nerdesin.Ayıp

  7
  2
  1. @Kemal botçi yorumuna yanıt olarak

   zengine ayıpta taraftara ayıp değilmi? stad ne zaman dolacak. herkes klübe 1 milyon tl bağışlayamaz ama herkes klüp mağzasından 20, 30, 50 ,100 tl yani gelirine göre alış veriş yapabilir. ama kimsede tık yok herkes başını diğer tarafa çevirsin, zenginlerde elini taşın altına soksun.

 3. Taraftarın gözünü boyamak için 12-13 tane topçu alırsan olacağı bu. He birde Yalçın’ nın aldırdığı bu adamları oynatmak uğruna formayı hak edene vermezsen bu rezalet futbolu izlemeye ve izlettirmeye mahkumsun morinho Yalçın ! eee sonunda da 5000 kişiye oynamakta bonusu oluyor tabiki…

  4
  1
 4. Bu yönetime destek olalım ben mesut Mestan in samimi sözlerine güveniyorum birlik olup maçlara gidelim formamizi alalım topcuya destek olalım bir kez olsun isliklamayalim sene sonuna kadar

  3
  1
 5. Bir yere Not Edin bu gün kur ile $77,324,213 Dolar yani $77 Milyon Dolar Geriye Bakarsak Başkan Yazıcı $19 Dan Alıp $72 Milyon Dolara Çıkarmıştı sonrası Erkan Körustan, Recep Bölükbaşı $112 Milyon Dolara çıkarmışlar Ali Ay döneminde En iyi Futbolcularımızı kaybettik ve Süperlig’den Düştük borç masraflar şimdi Mestan döneminde $77 milyon dolara düştü ama kasa boş satacak bir kaç gelecek vaad eden Burak Ali Akman vs dışında birşey kalmadı kamburu vurmuşlar kimisi arabadan helikoptere binmiş holding olmuş vs Bursaspor ise bomboş kalmış ha birde $77 Milyon Dolar Borç!.

 6. ŞEFFAF olduğumuzda sorunların % 50 si çözülür.Geriye kalan kısmı da güven ve samimiyete binaen harekete geçilen desteklerle hal olur.ÖNCE ŞEFFAFLIK VE GÜVEN İLE SAMİMİYET.

 7. Anlaşılan -6 puan gelir gider arasında ki 6 milyon negatif yönlü fark olduğu için dile getirilmiş.
  Açıklama da TL mi döviz mi belli değil.
  Büyük ihtimal TL bazında ki bir negatif farktan bahsediliyor.
  Böyle ise eğer kimse endişeye kapilmasin.
  Çünkü bir şekilde kapanır ve ceza ihtimali ortadan kalkar.
  Yeterki UEFA ve FIFA dan oyuncu ve TD odaklı borçlardan ceza gelmesin.
  Açıklamanın diğer kısmında da söylenen toplam borcun artmadığı ve hatta küçülme yöntemiyle yaklaşık elli milyon azaldığı belirtiliyor.
  Bu durum kulüp borçlarının sürdürülebilirliği açısından çok önemli.
  Finansal fairplay normları çerçevesinde bizden istenen de budur.
  Başkan ve yönetim kısa zamanda bunu başarabildi ise tebrik etmek gerekiyor.
  Hesap kitaptan anlamayan taraftar ha bire saydiriyor fakat şunu unutmamak gerekir.
  Borcun büyüğü küçüğü olmaz.
  Borç borctur.
  Önemli olan borcun sürdürülebilir olmasıdır.
  Örnek vermek gerekirse hepmizde en az bir kredi kartı mevcut ve biz asgari ödemenin bir tık üstünde ve zamanında ödeme yaptığımız sürece kartı kullanabiliyoruz.
  Aksi halde limitine bakılmadan kartımız bloke oluyor.
  Evet demek ki yönetim de borçları bloke olmadan yönetebilecek aşamaya getirmiş ki devam edebiliyoruz.
  Aksi halde UEFA ve FIFA vereceği cezalarla finansal fairplay çerçevesinde bizi bloke eder.
  Saygılarımla.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu