Krizi onlar yönetiyor

Olay Medya Spor Yazarı Beytullah Süat'ın bugünkü köşe yazısıdır.

Özlüce’deki sıkıntılardan bahsettik, yönetimin bugüne kadar ki hatalarını yüzlerce defa söyledik de, kısa vadede ne yapılması gerekir şuan onu konuşmak lazım.

Başkan Ali Ay, her ne kadar arkasında olduklarını söylese de Paul Le Guen’le bu iş gitmez artık.

Çünkü bu takımın bir şoka ihtiyacı var. Yoksa aynı tas aynı hamam devam eder.

Biz Başkanın Özlüce’nin içindeki puslu havayı dağıtmasını beklersek daha çok bekleriz.

Hiç değilse yeni bir heyecan 3-4 maç kazandırır ve bu takım ligde kalır.

Şimdi diyenler olacaktır, ‘Geçen sezon çok hoca değiştirdik de ne oldu?’

O zaman yapılan tercihlerin hepsi hataydı.

Bana göre beklemek çok yarar getirmez Bursaspor’a.

Yarın öbür gün Konyaspor, Osmanlıspor dibimize daha fazla yaklaşırsa bu kriz yönetmeyi bilmeyen acemi yönetim telaştan ne yapacağını şaşırır.

Şu tabloda  suçun büyüğü  kesinlikle hoca da değildir ancak bir an önce hamle yapmakta yarar görüyorum.

 

YOK MU PROBLEMLERİ?

Hep para, para para diyorlar.

Para tabii ki önemli. Bu konuda ne tür sıkıntılar yaşandığını az çok biliyoruz.

Ancak…

Sadece bir örnek vereceğim.

Bursaspor’un Basketbol Takımı yüzümüzü güldüren ender gruplardan birtanesi.

Bu adamların da 3-4 aydır cebine bir şey girmiyor, binbir sıkıntıları var.

Öyle büyük paralar falan almıyorlar zaten.

Bir futbolcu aldığı aylıkla 4-5 ay götürebilir.

Fakat basketbolcu öyle değil. Zaten aldığı belli, bir de ödeme yapılmazsa eyvah eyvah…

Bursaspor Durmazlar da bu aksaklıklar uzun zamandır var.

 

CEVABI ÇOK BASİT

Ancak gidin maçlarına da inanmak, istemek nasıl olurmuş görün.

Zannedersiniz hiçbir problemleri yok. Aslanlar gibi savaşıyorlar, yüreklerini ortaya koyuyorlar.

Peki bu iş nasıl oluyor?

Cevap basit; işi bilenler yönetiyor.

Yönetici Sezer Sezgin, Genel Menajer Nedim Yücel ve Başantrenör Şemsettin Baş bütün olayı götürüyor.

Araya başka kimseyi sokmuyorlar. Her kafadan başka ses çıkmıyor.

Nedim’den bahsedeyim biraz.

Bir kere basketbolun, basketbolcunun ruhunu biliyor.  Sahanın içinden gelmiş, neyin ne olduğunun farkında.

 

KRİZİ YÖNETİYORLAR

Bu 3’lü krizi iyi yönetiyor ve bugün başarılılar.

Görüldüğü gibi başarılı olmak hiç ama hiç zor değil aslında.

Basketbol takımında da para pul yok ama huzur varmutluluk var, birbirine saygı ve sevgi var.

Futbol takımında olmayan herşey daha kötü şartlarda ayakta durmaya çalışan basketbolcularda mevcut.

İşi, bilenler yönetince başarı nasıl da geliyor değil mi?

Bilmem anlatabildim mi sayın Başkanım.

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Büyük taraftarımız; futboldan ve kulüp yönetiminden anladığı gibi basketboldan da anlasa buradaki iyi niyet ve karakter de bozulur. Zira geçen sezon neredeyse üst lige çıkılabilecekken büyük taraftarımızın kendi topuğuna sıkar gibi ceza alması ile basketbolcular destekten mahrum kalmıştır ve belki üst lige çıkılabilecekken hüsran yaşanmıştır. Büyük taraftarımızın da aslında futbol takımımıza stadta maç kazandırdğını çok uzun zamandır hatırlamıyorum. Özellikle şampiyonluk sonrası büyük taraftarımızın durumu ülke insanımız gibi oldu; her şeyden anlıyorsun, her şeyin uzmanısın, her şeyi biliyorsun ama hiçbir halta yaramıyorsun. Sadece kuru gürültü; tıpkı İstanbul ağızına özense de kalibresi hep düşük kalan, gelişmeyen ve kendi çapsızlığında boğulan yerel basınımız gibi.

  34
  1
 2. Geçen sezon getirilen teknik direktörler iyi isimler değilmiş. Bu sene Le Guenden sonra iyi birini getireceklermi sanıyorsunuz?

  18
  2
  1. @Semih yorumuna yanıt olarak

   Hocamız tecrübeli ve karıyerli olabilir ancak Le Guen de motivasyon ve hırs eksikliği var.Kenar da kollarını baülayıp öylece seyrediyor.Malatya maçında oyuncuların sakatlık numarası ile kaç kere oyun durdu.Bir keresinde de futbolculardan bir kaçını çağırıp taktik verip konuştuğunu görmedim.BHocanın karakteri futbolcularada yansıyor.

   3
   1
 3. Bence futbol takımını da bu üçlüye emanet etsinler.Ali ay ve yanindakilerden futbolu bilmeden bile daha iyi yonetecekleri kesin.Ali Ayla küme duseriz.Demedi demeyin.

  15
  3
 4. Hem yönetim kriz yönetmeyi bilmiyor diyorsun, hem geçen seneki sıkıntılı hoca tercihlerine rağmen, bu sene “şok” için doğru bir tercih yapabileceklerine mi inanıyorsun? Hem de ligler şu haftadayken.

  15
  2
 5. Beytullah Süat demişsinki ” Paul Le Guen’le bu iş gitmez artık. ” sen nasıl bu fikri belirtiyon hayattaki sportif başarıların ne ?
  Gören Rıdvan dilmen sanar. Herkes Müdahale ediyor.
  İşiniz gücünüz hızlı aceleci acemice başarı istemek. 5 yılda kaç teknik trektör değişti sayın.
  Bursa Sporun başarısızlığının tek sebebi her dönemde olumsuz 3-5 sonuç alınca gitsin gitsin diyenlerdir.
  Bak gine Yazıyom İ S T İ K R A R.

  14
  2
  1. @Forever BursaSpor yorumuna yanıt olarak

   aynen imza atarım yorumuna. Abdullah Avcı niye başarılı görünüyor çok mükemmel hocamı.Hayır senelerdir basın karışmaz.taraftarı.yok karışsin.dir.dir eden yok kafasına göre takildigindan.

 6. arkadaşlar sabır sabır istikrar şart ne olursa olsun hocayla devam etmeliyiz kümeyede düşmeyiz bu malzemeyle kümeye düşersek adama gülerler takımı destekleyelim sabredelim iyi günler yakın bence

 7. Saçmalığın daniskası le guenin oynattığı oyundan bende memnun değilim fakat şu kriz döneminde gonderilirse dibe vururuz bu durumdan çıkabilecek tek kişi kendisi çünkü takım üzerinde bir sürü deneme yaptı takımı tanıyor şu an kimi getirseniz bu takım çöker Beytullah bey yine futboldan anlamadığını hepimize ispat etmiş

 8. Sorun hoca değil yönetim. Le guen’i gönderdin kim gelecek takımın başına. Gelen futbolcuların bir çoğu Le guen burada olduğu için geldi yeni teknik direktör gelse onu hiç sallamayacaklar. Takımın durumu geçen yılki gibi değil. Geçen yıl gelen giden 5-6 atıyordu. Akhisar 12 hafta kazanamayan Okan Buruk’u göndermedi. Sabredip takımın arkasında durmak lazım. Gidecekse yönetim gitmeli.

 9. Bu yazarları futbolun başına getirelim ne görürüz.Mesela TV’lerde yorum yaparken sallayan hocaları işbaşında nasıl görüyoruz dersek Ör.Y.VURAL A.Ç.GİRESUNDA.M.DİYADİNin mirasını yiyip bitirmede.G.Bulak B.B.KESİR de CAN hocanın mirasını tüketmekte.
  YÖN.TEKNİK HEYET VE FUTBOLCULAR bir puan tablosuna,birde oynadıkları müsabakadan sonra OYUNLARINA B AKSINLAR ve BASİRETLİ DEĞERLENDİRME YAPSINLAR.
  A.WENGER içinde taraftar isyan ediyor amma adamlar hocaya güveniyor ve ARSENAL milyarderlerin cirit attığı P.Ligde nasıl top oynuyor.
  Bu krizden çıkmak için YÖN.TEKNİK HEYET-BASIN-TARAFTAR HEPİMİZ BİRLEŞMELİ,YEKVÜCUT OLMALIYIZ.

 10. Beytullah Süat çok net ve doğru yazmış. Futbol takımında kimse kimseyi sevmiyor profesyonellerle ilgili. Mesela Menejer Hüseyini seven ve ciddiye alan bir tek oyuncu yok diyorlar. Hasan Parlakay’ın iş bilmez ama yüksek egolu tavırlarından başta Paul Le Guen çok rahatsız diyorlar. Sezer Sezgin bence Hasan Parlakay’la görev değişikliği yapıp futbol takımının başına gelmeli. En azından daha sempatik bir insan. Vücut dili çok iyi. Kazmanın teki değil. Bunlar önemli tercihler.

  5
  3
 11. Çok merak ediyorum Sezer Sezgin hangi krizi yönetmiş. Cebinden bir lira para mi vermiş 4 aydır maaş alamayan çocuklara ya da çocuklar paralarını alamayıp antrenmana çıkmama kararı aldıklarında yanlarında mi durmuş. Aynı şekilde Nedim ne yapmis ya da yapıyor? Sezer Sezginin sayesinde o koltukta oturduğu için ona karşı sporcuların tarafından herhangi bir laf söyleyebiliyor mu?
  Bu haberin Sezer Sezgin’in agzindan yapildigini gormemek icin aptal olmak gerek. Komik olmayin, dogru durust haber yapın

 12. Son günlerde gerçek iflas eden Bursa’daki spor basını oldu. Ne kadar yetersiz ve bilgisiz oldukları bir kez daha gün yüzüne çıktı. Bursaspor bu günleri aşar ve yoluna devam eder. Ancak aklı başında düzeyli bir yerel basına büyük ihtiyaç olduğu ortada

 13. Arkadaşlarlarımın dediklerinin çoğuna katılıyorum. Kim gelecek hoca gittiği zaman. Genel de basının öne çıkardığı insan lar..Bence hoca kalsın en azından sezon sonuna kadar. Ya bu takım çok hoca değiştirdi. Arkadaşlar içimizden hoca getirdik olmadı.Türkiye içinden getirdik olmadı. Yabancı hoca getirdik gene olmadı. Peki Nerede hata yapıyoruz. Bence yönetimde ve başkan seçiminde büyük hatalar yapıyoruz. Garip olan durum hala akılanmıyoruz.

 14. Bence, başkan Cavit ÇAGLAR, TD Orhan GÜNEY, Sportif D. S uha GÜRSOY, Baş yardimci Beytullah SUAT olsun. Ne dersiniz olmaz mi? Nasil bir kafayi yasiyorsun kardesim, hocanin biletini kestin hemen. Asil sorun bence siz ve sizin gibi gazetecilersiniz. Hicbir yonetime ve hocaya rahat bir calisma sansi vermezsiniz. Enselerinde boza pisirirsiniz. Basit bir basari varken ovguler duzer, kucuk bir basarisizlikla hocanin biletini kesersiniz. Zira hicbir sorumlulugunuz olmadigindan, bol keseden atar, yoneticilere rahat vermezsiniz. Sanilmasin ki ben bu yoneticilerin tarafindayim. Ancak sunu biliyorum ki bizim camiada eger ki , basindan etkilenmeyecek , kulubu layikiyle yonetecek bir yonetim basta olmadigi surece Guardiola gelse dahi sira takimligindan bir sira atlayamayiz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu