Kritik tarih 4 Nisan!

Bursaspor’un borcu camianın canını sıkıyor ama Ali Ay yönetiminin bu konudaki çabası da şehirde bahar havası estiriyor. Son olarak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin, “İşini bilen parayı yönetebilen bir yönetim işbaşına geldi. Başarılı bir teknik adamla takım çok iyi yola girdi” sözleri de bunu kanıtlıyor.

Parayı yönetebilmek ayrı bir meziyet işi. İnsani ilişkileriniz iyi olabilir, futbolu, futbolcuyu iyi tanıyabilirsiniz, hukuk, matematik bilginiz de üst seviyede olabilir ama kulüp yönetmek ayrı bir durum. Hesap kitap bilmezseniz, elinizde, avucunuzda ne varsa kaybedersiniz. Mesele; kulübün her kuruşunu cebinizden çıkıyormuşçasına harcamak. Bu felsefe ile yönetilmez ise kulüplerin ne hale geldiğini hep birlikte görüyoruz. Neredeyse tamamı borç batağının içinde. Artık çıkmasını beklediğimiz kulüpler yasasına, “ilgili takımın yönetimi görev süresinde yapılan borcun % 50’sinden sorumludur” diye bir madde konulsa o zaman göreceğiz milyon Euro’ları hoyratça harcayan bonkörleri…

Bursa Fan Club’ün yemeğinde Başkan Ali Ay’ın kulübün kötü yönetimi ile ilgili sözlerine kulak vermekte de fayda var. Özetle “Eğer sizin 60 milyon liralık geliriz var ise bunun karşılığında 150-200 milyon lira harcıyorsanız bu yönetmek değildir. Bu tamamıyla çok sevdiğimiz Bursaspor’umuzu batırmak demektir. Bu sadece Recep Bölükbaşı’ndan kaynaklanan sorun değil daha önceden de geliyor ancak Recep başkanımız işi biraz fazla abartmış” diyor başkan.

4 Nisan Pazartesi günü Bursaspor’un Mali Genel Kurulu var. Kritik bir tarih… Kulübün tüm hesapları masaya dökülecek. Geliri gideri borcu hepsini ayrıntıları ile öğreneceğiz. Aynı gün Bursa’daki dedikoduları sonlandıracak bir şey daha öğreneceğimizi umuyorum. Bir önceki yönetimin genel kurulda ibra edilmemesinin ardından Ay yönetiminin göreve gelir gelmez anlaştığı bağımsız denetleme kuruluşu 6 kişilik ekiple harıl harıl çalışıyor. Artık hazırladıkları raporların son rötuşları yapılıyor. Sportif Finans ve Sportif İlişkiler konusunda uzman olan denetleme kuruluşu en son Trabzonspor’un hesaplarını didik didik etmişti. Bu denetleme kuruluşundan kamuoyunun beklentileri ortada.

-Menajerlere ödenen rakamlar

-Oyuncuların sözleşme şartları

-Transfer maliyetleri

-Oyuncu satış gelirleri vs…

Açıklanacak rapor ile birlikte net bilgilere ulaşılacağını ve bu şekilde dedikoduların da gerçek mi yalan mı olduğu şefaflık politikası gereği ortaya çıkacak diye düşünüyorum. Sular durulacak mı? yoksa daha da mı çalkanacak hep birlikte göreceğiz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu