Kredi ve karar anı!

Olay Medya Spor Yazarı Cevdet Altınel'in bugünkü köşe yazısıdır.

Paul Le Guen’in devam edip etmeme durumu tam bıçak sırtı bir durum. Gitse bir türlü kalsa bir türlü. Puan tablosunda durum iyi olsa “bırak devam etsin” diyeceğim. Ki şu anda da diyorum. Çünkü yeni gelecek teknik adamın kim olacağı, şapkadan ne çıkacağı da belli değil. Ama sıkıntı da aşikar. Fransız teknik adam bir kere dersini iyi çalışmıyor. Malatya karşısında sergilenen futbola “oyuncularım savaştı ama karşığını alamadı” sözleri  bizim aklımızla alay etmek gibi bir şey. Ne savaşı? Biz niye o savaşı göremedik. Biraz yana biraz arkaya top atmak, soldan aynı şeyleri deneyerek farklı sonuçlar alacağınızı düşünmek, koca 90 dakikayı heba etmenin adı ne zamandan beri savaş oldu. Savaşan takım, rakibi bezdirir, sürklase eder, sağlı sollu ataklar geliştirir. Olmadı savunmayı ortadan delmeye çalışır. Şutlarla rakip kaleyi döver. Ben buna savaş derim. Le Guen’in ‘savaş’ kelimesine yüklediği anlamlarla bizimkiler farklı. Takımın savaştığı tek maç vardı o da Beşiktaş maçıydı. O da komutanın cephede olup biteni tam idrak edememesi yüzünden zaferle sonuçlanmadı. Diyeceksiniz ki -Eee o zaman neden Le Guen gönderilmesin.

Ben her şeye rağmen Fransız teknik adamın bilgi ve birikimine güveniyorum. Kompleksli bir teknik adam değil. Yanlışlarından ders çıkarıp, bunu sahaya yansıtabilir. Yeter ki durumun vehametine varsın. Varmıyor/varamıyorsa da çok beklemenin bir anlamı olmaz. Şimdiden B planınızı hazırlar,  en fazla 2-3 maçlık krediden sonra faturayı kesersiniz. Ama oyuncuların mehteran takımı gibi 2 ileri 1 geri performansları devam ederse Pep Guardiola da gelse boş.. Divan başkanlık kurulunun yönetimden talep ettiği “acil eylem planı”nın ne olabileceğine de açıklık getirdim…

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ali Dede içinnoolcak ki be ya. Kendi başarısızlığını örtmek için kalan haftalar içinde 3 hoca dahadeğiştirir. Bunugönderir, 2 haft Mustafa Er’le çalışır. O arada başka kulüplerde istifalar olursa oralardan boşa çıkacak hocaları getirir, 3 hafta onla gider falan filan. Sözün özü Ali Ay gitmedikçe Bursaspor un tek hedefi kümede kalmaktır. Ve ne yazıkki bu sene o hedefe bile ulaşamıycaz gibi gözüküyor.

  18
 2. BJK maçında savaştılar, doğru ama niçin savaştılar? Daha önce yazdım. Mesele reklam ve piyasa değerlerini yükseltme meselesidir. Bu hafta GS maçinda da savaşacaklar. Miyonlarca futbolsever maçı naklen izleyecektir. Kulüp yöneticileri, teknik adamlar, menajerler dahil. Oyuncular iyi niyetli değil. Maça göre savaşıyorlar.
  3 yıllık bir planla takımı tamamen yenilemek gerekir. Kulübün başına da eski bir futbolcu getirilmelidir.

  8
  1
 3. Bayern nasil savasiyor gor hoca guya ulkemizin en iyi top oynayan takimi yazik memleketimizi rezil ettiler birdaha avrupaya falan gjtmeyin

  1. @Gillikten ad yorumuna yanıt olarak

   Bayern futbol takımı değil, Makine adeta. Dün Skordan çok, sağlı sollu atakları falan ufff . Bizim ülkemizde milli takım oynasa hatta geçtim milli takım bütün takımların en iyi futbolcularını koysan, yine skor 5:0 gibi olurdu. Onlar futbol oynuyor, biz futbolcuk oynuyoruz.

 4. asıl sorun le guen kendisi fener maçında sezonu bitirdi maç öncesi maç sonrası açıklamaları ve ardından alınan sonuçlar oynanan futbol bunun en büyük kanıtıdır

  3
  8
 5. YETER CEVDET POMPA YAPICAM DİYE BÖYLE MÜTEVAZİ YORUM YAPIYORMUŞ YAPMA. BIRAK BU AYAKLARI KOKTU ARTIK . OYNAMAYI BIRAK SIKILDIK ARTIK YETER.

 6. YÖNETIM GİDECEK DERTLER BİTECEK. Olay medya eşittir ali ay herkezin bu medya grubu ile olan haberleri kaale almaması ve de taraftarın gazını almaya calışmalarınıda herkez görmekte sportif direktör olsa iyi olur söylemleri var ve ne kadar profosyenel olduklarını gösteriyor. Buyönetimle olacağı yok nerede divan kurulu nerede taraftar.

  1
  1
  1. @Octavio yorumuna yanıt olarak

   Ne Biliç’i yaw. Bu yönetim Biliç’i bile piliç anlar. Gider Gıtgıt Tavuk’tan yarım piliç alır gelir. Bunlar böyle tiyniyetsiz adamlar.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu