Kral Mudanya’yı çalıştıracak

Kulüp lokalinde atılan imza ile resmen Mudanyaspor teknik direktörlüğüne getirilen Okan Yılmaz, 1 yıl boyunca Mudanyaspor'un başarısı için çalışacak. İmza töreninde konuşan Mudanyaspor Başkanı Hasan Aktürk, Okan Yılmaz gibi değerli bir futbolcunun Yeşil-kırmızı renkler için ter dökeceği için çok mutlu olduğunu belirterek, "Türk futbolunun yetiştirdiği en iyi futbolculardan biri olan değerli futbolcu Okan Yılmaz'ın Mudanyasporun geleceği için çalışacak olması Mudanyaspor camiası olarak çok mutlu etti. Bugün burada kendisini Yeşil-kırmızı renklere bağlayan imzaların atılmasıyla Mudanyaspor çok daha iyi yerlere gelecektir. Mudanyaspor bu yıl centilmenlik anlayışı içinde sürdürdüğü çalışmalarını şampiyonlukla taçlandırmıştı. Okan Yılmazla üçüncü lige inşallah çıkacağız, Mudanyasporda bu güç ve azim bulunuyor. Taraftarlarımızın da desteği ile Mudanyaspor yıllar önce bulunduğu 3 lige yeniden çıkacaktır, bundan kimsenin kuşkusu olmasın." dedi.

Mudanyaspor'da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Okan Yılmaz ise, çok sevdiği Mudanya'dan kopmanın mümkün olmadığını söyledi. Yılmaz, "Aktif futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlüğe yöneldim. İlk teknik direktörlük anlamında kısa bir dönem Yalova Altınovaspor takımını çalıştırdım ve çok güzel işlere imza attık. Bugün de futbolda çok iyi bir yere sahip olan ve geçen sezon süper amatör ligden Bal ligine çıkan Mudanyaspor da görev almam için gelen teklifi hiç düşünmeden kabul ettim. Benim ömrümün yarısı Mudanya da geçti. İnsanlarını da çok seviyorum. Ayrıca Mudanyaspor'u tercih etmemdeki diğer bir etken ise Mudanyaspor potansiyel açısından büyük bir kulüp ve büyük bir camia olduğunu bildiğim için de kabul ettim. Yeni bir anlayışla çalışmalara yakında başlayacak ve Mudanysporu elele vererek üçüncü lige çıkaracağız. Büyük rakamlarla değil, cüzi rakamlarla iyi kaliteli futbolcuları tercih edip Mudanyaspor'u tekrar, eski dönemlerde ki yaşadığı 3 lig sevdasını inşallah bu yıl yakalarız. Bizim işimiz, bugüne kadar futbol yaşamımızda yakaladığımız elde ettiğimiz tecrübelerimizi genç arkadaşlarımıza aktararak eğitmek ve başarı çizgisini en üst düzeye çıkarmak olacaktır" şeklinde konuştu.

 

bursadabugun.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu