Kovacak adam da kalmadı!

Bursaspor son olarak Karadeniz deplasmanında fizik ve psikolojik olarak çok yıprandı. O maçtan çıkarılan bir puan kıyasıya zorlu mücadelenin eseriydi çünkü rakip Samsun ciddi bir rakipti...

Geçen haftayı bay geçtiği yaklaşık 10 günlük bir dinlenmenin ardından Bursa’ya gelen Tuzlaspor’un ise diri olması doğal bir beklentiydi. Buna karşın son maçında ligin dibindeki Balıkesir’e evinde kaybetmesi 36 gün önce Tuzla gemisinin dümenine geçen Hakan Kutlu’nun başını yemiş bileti kesilmişti. Yardımcı antrenör komutasında Bursa’ya gelen İstanbul temsilcisi bununla da yetinmemiş o mağlubiyetin faturası takımın 1 ve 2 numaralı eldivenleri Mikuliç ile Angeler’e kesilmiş, kale üçüncü file bekçisi Emre Koyuncu’ya teslim edilmişti.

Bursaspor’da ise Altınordu ve Samsun maçlarında sergilenen hevesli/mücadeleci oyun ve çıkan skorlar taraftarı da iştahlandırmış ki, Timsah Arena’nın tribünleri bu sezon hiç görmediğimiz kadar kalabalık heyecan doluydu.

Hayatımda iddaa oynamadım.

Ama bazı yerlerde arkadaşlarımla iddiaya girdim. O da para kaybetmeyi sevmediğim için. Eğer kazanma şansım büyükse iddiaya girdiğim çok oldu.

Dün gece Tuzlaspor sahada iki kişi eksildikten sonra maç 0-0’i ken birisi bana “İddiaya var mısın?” deseydi, “Bu maç konuk takımın 1-0 galibiyetiyle bitecek” diye kesinlikle girerdim.

Çünkü eğer Bursaspor uzatmalar dahil 70 dakika 10 kişi, 25 dakika da 9 kişi oynayan rakibine karşı galibiyet golünü bulamıyorsa ve bu maçtan o muhteşem seyircisinin desteğine rağmen yenilerek çıkıyorsa bu takım ölmüş demektir!

Pedro denen yeni topçu; bakın futbolcu demiyorum topçu diyorum, ayağına alıyor, şişiriyor, rakibin üzerine git ceza alanına girmeye çalış, çalım at, adam geç, değişik bir şeyler yap.

Hadi yenileri geçtik; İsmail Yüksek, Burak Altıparmak, Namık Alaskarov övgüler yağdırdığınız ‘bizim esas çocuklar’ ne yaptılar?

Ezeh Dikkakaldırım’dan vurdu gol oldu!

Geçen hafta Samsun’da ‘bir puanı pençeledi’ diye methiyeler düzdüğüm kaleci Erhan’a ne diyeceğiz? Eskilerin deyimiyle oradan telgraf çeksen 24 saatte gelir…

Sen uyuyor musun kardeşim kalende?

Tuzlaspor defansı, Bursaspor’un cılız hücumlarında aynen ezber oynayarak karşılık vermeye baktı. Özellikle 26. dakikada sahada bir eksildikten sonra hücuma hiç çıkamadı. 9 kişi kalınca da son 25 dakikada konuk ekibin 25 metrekarelik sahasında oynanan maçta Timsah tek bir gol pozisyonu yaratamadı.

Şaka gibi bir şey!

Farkındaysanız bu komik tabloyu izah etmekte ben de zorluk çekiyorum. Umarım yetkili ve etkili arkadaşların da bir izahı vardır. Zira faturayı kesecek ve kovacak adam da kalmadı.

Sahi siz söyleyin kaldı mı?

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. 1 galibiyet ile play off türküleri söyleyen saftirik seyircileri kovsak iş tamam..gerçi o zaman tribünde adam kalmaz ya neyse..bos tribünlere oynasak daha iyi..dünkü maç öncesinde bile bir galibiyetin bizi çok değişik yerlere getireceğini yazan beyinsizler vardi.inadina teksas diye bağıran tribünler:)))))

  39
  5
 2. Futbolcular alacaklarını alamadığı zaman TTF veya FİFA’ya şikayet ediyor.
  Taraftarların bu futbolcuları aldıklarının karşılığını vermiyorlar diye şikayet edebileceği bir yerler var mıdır?
  Bu rezillikleri, sıkıntıları yaşattıkları için öncelikle hepsini Allaha havale ediyorum.

  31
  1
  1. @asrub yorumuna yanıt olarak

   O yüzden bir müddet maça gitmemek lazım. Zaten para verip de bu rezalet ile kahrolmak akıl işi değil

 3. Kulübe kene gibi yapışan bir avuç asalak güruh tan bu camia kurtulmalı artık.
  Yönetimleri futbolcuları taraftarları bölen kutuplaştıran, istediğini başkan seçen, siyasetin maaşlı maşası ve paşasın dan kulüp kurtulmalı artık.
  Bu camianın en büyük sorunu özellikle 2010 yılından sonra budur.

  29
  1
 4. Bursaspor üzerinden siyasi fikirlerimizi birbirimize kabul ettirme gibi önemli işlerimiz var bizim, sürekli t.d değiştirmek,her gelenin istediği oyuncuları olmayan paralarla almak,menajer, yönetici ve oyuncuları zengin etmek gibi çok önemli bir misyonumuz, alınan hiç bir oyuncudan eksiği olmayan alt yapı oyuncularını hor görme, gelişimine izin vermeme,egitememe gibi önemli uğraşları mız var, biz bu büyük(! )işlerle uğraşırken,bizi 9 kişi ile 40 metreden avlamaları kadar doğal bi şey olabilir mi?

  18
  3
 5. bu şampiyon rumuzlu idiyot ve mental retarde tip bu sitede var olmaya devam ediyorsa ben yokum…hoşçakalın dostlar…tek kelime yorum yapmam artık..durup dururken bana ya vu şak yazacak ki muhtemelen ben onun babasından yaşlıyım admin beyler de hiç sesini çıkarmayacak…yok öyle yağma..benden bu kadar.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu