Koşukavak “Yatak yorgan gidemeyiz!”

Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak Altınordu maçı hazırlıkları kapsamında Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde akşam idmanı öncesinde basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Koşukavak son oynanan Giresunspor maçı ile ilgili değerlendirmede bulunurken “Tabii daha önce de dedim, maç da kaybedeceğiz. İç sahada olması bizi üzdü. Oyunda çok farklı git geller oldu. Aslında kontrollü oynayabilsek belki rakibin bazı hücum aksiyonlarını kesebilirdim ama öyle kazansaydım eleştirilecektim. O şekilde tatmin olmuyor insanlar. Oyunun savunma ve hücum tarafını dikkatli oynamanız gerekiyor. Çok erken geriye düştük, bireysel hatalar yaptık. 3-0 olunca tekrardan bir reaksiyon vermek beni sevindirdi. Kazanmak esassa, yatak yorgan giderek kazanılmıyor. Artık daha iyi anlaşıldığımızı düşünüyorum. Savunma yapmak küçülmek değildir. Bunu kabul etmek lazım. Bir anda çok olumsuz olmak bizi ileriye götürmez. Sakin kalmamız lazım. Hücumu daha dikkatli oynamamız gerekiyor. Maçta çok erken geriye düştük. Ciddi bireysel hatalar yaptık. 50. dakikada skor 3-0 olunca reaksiyon vermek zor oldu. Kazanmak esas ancak rakip kaleye yatak yorgan giderek kazanılmıyor.

Takımı motive etmeye çalışıyoruz Taraftar sürekli kazanmak istiyor haklılar ama. Daha önce de kaybettiğimiz maçlar da oldu. Karşı rakipte de size tehlike yaratacak oyuncular var. Bunu kabul etmek gerekiyor

Bugün itibariyle Altınordu ciddi bir rakip. Üretkenlik olarak da ciddi bir takım. Genç oyuncuları var. Uzun zamandır birlikte oynuyorlar. Bu ligde kolay maç yok. Her maç zor ama bu gerçeği kabul etmeliyiz öncelikle. Rakibin bize zorluklarını kabul edersek kazanabiliriz. Savunma yapmak küçülmek değil. Bazı maçlar dominant, bazı maçlar savunma ağırlıklı oynarsınız. Biz böyle bir maçı kaybettik. Üzgünüm avantaj kaybettik.

Bu maçı kazanarak 26 puana çıkıp devre arasına daha iyi girebilirdik. Ama kaybedilmiş bir şey yok. Bu uzun bir maraton ve bir anda çok olumsuzluklara girmek ahlar varlar çekmek bize doğruları yaşatmaz. Sakin olmak lazım.”

27 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Hocam sorun devre arası gelmiş olmasına rağmen hala oturmuş bir oyun anlayışımızın olmayışı taraftar zevk alacağı bir oyun istiyor. Ne aciz bir takim nede yatak yorgan hücuma giden bir takim.

  69
  4
  1. @onur kahraman yorumuna yanıt olarak

   Çözüm belli.ilk haftalar fırtına gibi oynayan gurur duyduğumuz gençlerden çıkan kadromuz vardı sonraki haftalarda ihtiyarların dolduğu gençlerin kenara itildiği kadrolarla saat çıktık ne yazık ki bu 2 kadroyu harmanlayacak bir teknik direktörümüz mevcut değil en büyük sorunda bu. Ilk haftalar fırtına gibi gençlerimiz rahiplerinin yanından geçiyordu ama oyunu tutamıyor duk ama sonraki haftalar oyunu tutan ama pozisyon bulamayan 1 1 gol üzerine yatan takım gördük �şte bu ikisini harmanla ama nerede o kapasite…

   10
  2. @onur kahraman yorumuna yanıt olarak

   TARAFTAR NASIL ZEVK ALIR BİLİYOR MUSUN??GETİRİRSİN BATALLA BELLUSCHİ FERNANDAO BAKAMBU YU BAK NASIL HER RAKİBİ BOĞUYOR…AMA BU KADROYU GERÇEK MORİNHO GELSE ÖYLE OYNATMAZ DOSTUM…HEPİMİZ İYİ VE KEYİF VEREN OYUN İSTİYORUZ..AMA BU LİGDE BU KADROYLA BU MÜMKÜN DEĞİL…

   10
   5
  3. @onur kahraman yorumuna yanıt olarak

   hoca zerre kadar ders almamış…bu açıklamalarıyla anlaşılıyor, hoca bursasporda sonunun geldiğini biliyor ben yandım herkes yansın mantığı ile hareket edecekmiş gibi duruyor…durum vahim..

   11
   1
 2. Savunmada yapamıyoruz ilginç goller yiyiyoruz ne defanşda neortada nede forvette uyum yok herkes kafasına göre oynuyo sıkıntı bu

  49
  2
  1. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

   Biri Yalçın’a söylesin kalecimiz inesta falanmı orta sahada oyun kurmak onun işimi 14 haftaya baksinlar kalecinin bir degaji yok..

   6
   2
 3. O oynattığın kontrollu oyun kaybettirdi macları bunu hala anlamıyorsun Yalcın kardeşim. Bıktık yan bas geri pas yuh artık. Sana tekrar söylüyorum bu oyunda her hatanla kontratağı ve golü yersin bunu biz de görüyoruz Hakan Kutlu da görüyor Altınordu hocası da ağzı sulanmış bekliyor. Sen hızlı saldıracaksın dikine oynayacaksın. Bir iki derken rakip panik yapacak hata yapacak kazanacaksın. Set hücumü ile kaç maç kazandın söyler misin lütfen??

  31
  1
 4. Şu konuşmanı dinledim futboldan anlamadığın yada yalancı olduğun netleşti maçtaydım 1-0 kadar bir pozisyonumuz yok nasıl yatk yorgan gitmek bu yediğin 3 gole bak hiç biri kontratak değil göz var izan var şimdi anlamışınızdır benim kontrollü oyun analyışımı diyor asıl son 15 dk yatk yorgan gittik 2 gol attık son dk larda pozisyon vermedik bunu bile kendine yordu bugüne kadar demiyoedum ama hiç bir şey bilmedin kesin istifa et artık

 5. Açıklamanın mealine göre “Bu maç taraftara ve takımın hücuma yönelik oynaması gerektiğine inananlara ders olsun diye böyle oynanmış ve kaybedilmiş. Hocanın taktik anlayışıyla ilgili bir mağlubiyet değilmiş. Onun istediği gibi oynansa kazanılabilirmiş.” Böyle bir açıklama akıl, mantık ve izandan yoksundur. Bursaspor teknik direktörü böyle bir açıklama yapamaz. Ben kabul etmiyorum. Hocam sana şunu soruyorum maçı senin taktik anlayışınla oynamadığımız için mi kaybettik yoksa yabancı olduğun bir taktikle oynatmaya çalıştığın takımın kadro seçiminde hata mı yaptın ? Sonuçta aynı maçta oyuncu değişiklikleri ile bu takım 2 gol atmadi mi!! Lütfen iyi düşün senin için değil Bursasporum için üzülüyorum. Bu kafayla devam edilirse senin görevi bırakman işten bile değil ancak haftalar geçiyor ve Bursasporum puan kaybediyor.

  1. @Borden yorumuna yanıt olarak

   o kadar boş bir teknik direktör ki. desene kardeşim 3-0 dan sonra çift forvete döndüm hücum yaptırdım az daha 3-0 dan maçı çevirecektim diye ağam bizimle eğleniyi

 6. Hoca al kağıt kalemi eline şu kadroyu yaz;
  —————Çağlar—————–
  İsmail—-Diarra—-Anıl——Onur
  ———-Shehu——Emirhan——
  Burak———Özer———Ali Akman
  ————–Seleznov————-

  7
  2
 7. Egonu, inadını bir kenara bırak forvette Seleznov’a kanatta Ali’ye orta sahada Shehu’ya sağ bekte de İsmail’e şans ver takım şahlanacak hoca. Sal bir bizi.

 8. Vallahi bu hoca’yı karşımıza alıp ilkokul çocuğuna anlatır gibı bu taraftar’ın nasıl bir oyun istediğini gerekiyorsa hoca’nın kafasına vura vura anlatacaksın.1-İçerideki maçlarda yan pas yapmak yasak.Çünkü burası Bursa bize bunu feriştahı gelse kabul ettiremez.Eğer biz evimizde agresif topa sert oynayıp rakibın üstüne öyle gidersek o seyirci”nin temposuyla rakip’te siner,hakem de aleyhine öyle rahat rahat düdük çalamaz Yalçın hocam.inan buna

  6
  1
 9. Her zaman söyledim gene söylüyorum bu yalçınla Bursaspor hiç bir yere gidemez. Şu açıklamalara bir bakar mısınız. Bir tane Bursaspor ile ilgili biz iyi takımız biz önümüze çıkan her takımı yenecek güçteyiz gibi bir hedef ,bir hırs var mı ? Yok. Sadece rakipler şöyle iyi, şöyle iyi futbolcuları var,temkinli olmalıyız gibi Bursasporu sıradan bir takım gibi gören bir zihniyet var ortada. Farkında mısınız bireysel hatalar diyerek futbolcuları suçluyor ama yenilgi tamamen yalçının eseri. Altınorduyu da överek şimdiden muhtemel bir yenilginin haberini veriyor. Umarım ben yanılırım ama bu gerzek Bursasporun başındayken bana hiç mi hiç umut vermiyor ,kendisine zerre kadar güvenmiyorum.

 10. Hoca sen hala anlamamissin ya da anlamak istemiyorsun. Durum 3 – 0 olmuş sahada değilim koşmak yürümek bile istemeyen Selçuk hala oyunda. Hangi yatak yorgandan bahsediyosun. Galip geldiğimiz maçları tekrar bi izle istersen yatak yorgun ile hücum mu yapmisiz. Yok sa 1- 0 olunca geride yatak yorgan sarılıp uyumusmuyuz ? Bolu macı hala aklımdan çıkmıyor. 5 – 0 bitecek maçı sayende 1 – 1 bitirdik. Kendinden başkasını kandiramiyosun bil istedim.

  5
  1
 11. Sayın hocam her şey iyi güzel de dediklerinizle gerçekleşenler arasında çok büyük fark var.
  Ligin devre arası geldi hala bir oyun duzenimiz olmadı.
  Bir de oyuncuları serbest bırakmayı denesek iyi olacak.
  Onlarda bıktı sürekli geripas yanpas nereye kadar.
  Bu şekilde olmuyor.
  Çıkmaz sokakta ilerliyoruz gibi geliyor.

 12. Savunma yapmak küçülmek değil. Bazı maçlar dominant, bazı maçlar savunma ağırlıklı oynarsınız. bizde soralım o zaman ilk yarı bitiyor,Hangi maçı dominant oynadık?Ne oynuyoruz ?

 13. Ads ve altay maçlarında kontrollü savunma yaparak oynatmadım mı. Takım savunması takım hücumunu hiç duymadın mı. Formayı adaletli mi veriyorsun yoksa isime göre mi veriyorsun. 40 yaşındaki Selçuk sakat idman yapmamış neden sahada mesela. Emirhan 1 maç kötü oynadı kestin attın sezon başından beri adana maçı dışında özer ve hiç bir maçta iyi oynamayan özerden vazgeçemiyorsun. Neden çünkü onların adları özer ve selçuk.

 14. Beyler yazıklar olsun.O takımı maçta yuhalayana yazıklar olsun.Selçuğu yuhalayana yazıklar olsun.Selçuğun oynadığı maçları açın dikkatli izleyin.Hücuma giden her top kendisinin oynadığı uzun top ile geldi.Özer pasör ortasahadan çok şutör ve dripling özellikleri olan bi futbolcu.Selçuğu bu gözle değerlendirdiğinizde yaptıkları hücuma çıkmak için çok önemli.2. Golü kendisinin hatasıyla yedik.1. Golde çağların sağlam durmayışı diyebiliriz böyle maçlar illaki olacak.Giresunun kadro maliyeti bursanın 3-4 katı.Herkes herşeyin farkına varsın ya.Bu takım kaliteyle çıkmayacak.Bu takım camiasıyla çıkacak.Ona göre davranın.Fenerin gsnin bjknin formasını çıkartın ligde ilk 10 a giremez ama adamlar camia olarak bunu kabullenmiş ve takımını o yönde oynatıyor.Daha iyi oyun olur mu evet olur.Samet aybaba hem leguenden hem hamzadan hem ertuğrıldan hepsinden iyi oynattı takımı.sonuçta onunla küme düştük.Futbol basit bir oyun değil.Ulan geri pasta yuhalamak nedir.Selçuğu baskı altına alarak geriye oynatmazsanız kaptırtır golü yedirirsiniz.2 dakikada bir gollük pozisyon türkiye liginde yok.İngiltere ligini örnek alıyorsanız zaten hiç konuşmayalım.Yuhalayan ıslıklayan bursaspor hainidir.Çok net ve açık

  1
  7

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu