Koşukavak “Kimse çözüm üretmiyor!”

Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak TFF 1. Lig'de ilk 4 hafta sonunda teknik direktör değişikliğiyle ilgili konuştu.

Bu durumun yanlışlığına dikkat çeken genç teknik adam, “Bu ülke futbolunun problemi. Biz sorunlardan bahsediyoruz ama kimse çözüm üretmek istemiyor. Futbol böyle bir şey değil. Antrenörlük insanların çok hızlı hareket ettirmek istediği bir mevki olmamalı. Avrupa’da bu durum böyle değil. Siz antrenörünüze inanırsınız, zaman verirsiniz. Bu kararları alanlar kendi işlerinde, sektörlerinde de hemen gönderelim diyebilir mi? Ben de yıllardır rahatsızım. Kaybederse gider mantığından rahatsızım. Ülke futbolunun topyekün kalkınmaya ihtiyacı var. Bursa‘dan İzmir 2,5 saat. Ben giderim. Ancak ben hizmet etmeye geldim.” sözleriyle değerlendirmede bulundu.

54 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ya hocam iyisin hoşsun güzelsin de. Biraz sanki çok konuşuyorsun. Ertuğrul Sağlam’da şampiyonluktan sonra hep tehditvari bir şekilde konuştu. Öyle giderim, böyle giderim diye gördük sonunun ne olduğunu. Bence sen sadece işini yap boşver ülke sporun da ki problemleri tff yetkilileri düşünsün.

  125
  72
  1. @miu16 yorumuna yanıt olarak

   sonuna katılıyorum iyi yolda gibiyiz ama daha 4. hafta sürekli eleştri ve yorum yapıyor hoca bi sakin bak maçlara!!

  2. @miu16 yorumuna yanıt olarak

   ” biliyorsan konuş örnek alsınlar. Bilmiyorsan sus adam sansınlar!,,
   Ben bu güne kadar hocanın işkembeden salladığını görmedim.
   Bence konuşsun. Özellikle bizim medyanın, futbolun teknik, taktik. Fizik kondisyon. Moral, motivasyon. Sosyoloji, psikoloji konularında öğrenmesi gereken çok şey var.
   Taraftara düşen görev medyanın gazına gelmesinler.
   Hocayı bu haliyle kabul etsinler.
   Güveniyorlarsa sonuna kadar arkasında dursunlar.
   Çünkü hoca doğru adam.
   Doğru yerde.
   Doğru zamanda.
   Ve bizimle.

   8
   1
   1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

    Kesin sizin pro lisans diplomaniz var kombine forma aldiniz mi yoksa siz yoneticimisiniz lutfen herseyi de cok bilmeyelim

    20
    17
    1. @Eski Teksas yorumuna yanıt olarak

     Krdeşiö sen aldın mı kombine? Forma aldın mı? Sms attın mı ? Dimitar doğruları demiş. 4 haftada imparator olacaksa Ertuğrul Sağlama ne diyecez?

     8
     7
    2. @Eski Teksas yorumuna yanıt olarak

     Bu haber için yazıyorum 3 hafta için mükemmel işler yaptı ama koskoca Bursa’ya iki ayda imparator olunmaz şampiyon oluncak kadro da hava da yakalandı biz cikicaz onla veya onsuz basasagi giderse neyi bekliycez? Güney kale 121. Blok

     8
     5
   2. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

    Geriden oyun kurmayıp ne yapacak samedin takımı gibi dan dun rakibe mi vuracak topu yada elinde Neymar mı var Messi mi var tüm takımı çalımlayıp gol atacak boş boş konuşup insanların kafasını bulandırma.Ayrıca takımın temel prensibi geriden oyun kurmak değil top rakibe geçince ön alan baskılarıyla rakibi sıkıştırıp olabilecek en kısa sürede topu kapıp hücuma çıkmak şu sezon attığımız golleri aç bir izle öyle eleştir.

    26
    1
  3. @miu16 yorumuna yanıt olarak

   Konuş hocam konuş.Kazansan da konuş,kaybetsende konuş,gitsende konuş,kalsanda konuş.Aman yönetim zarar görmesin,oyuncular kırılmasın,taraftar incinmesin, diye susanlara inat konuş. Meydanı boş bulduklarında herkesten fazla konuşanlara ama konuşması gerekenler konuştuğunda rahatsız olanlara inat konuş. Konuş ki , münakaşa edelim,fikir alış verişinde bulunalım, çünkü başka türlü kendimizi geliştirme şansımız yok.

   19
   3
   1. @Feth yorumuna yanıt olarak

    Hocaya soru sorulur oda cevap verir bu kadar basit bu takim macta kaybaedecek macta alacak adam giderimi sadece ornek olarak veriyor soruyuda yayinlarsaniz insanlar gereksiz yere yorum yapmaz

    32
    2
    1. @Murat aydin yorumuna yanıt olarak

     Eldeki favori ilk 11’i kuramadın
     Allah dan çocuklar iyi oynuyor
     Sen adam gibi yönet de gitmek sözcüğünü biz rafdan kaldırırız
     Korkarak ürkerek iş yapma
     Görevini adam gibi yap yeter

     7
     20
  4. @miu16 yorumuna yanıt olarak

   Hocanın çekindiği bazı meseleler var olası kaybedilecek maçlar sonrası gönderilmek isteneceğini düşünüyor bence ! Kafasının daha da rahat olması lazım sosyal medya yorumlarını ve haberleri oldukça fazla takip ediyor ! Her zaman söyledik yine söylüyoruz O yüzden dikkatli yorumlar yapmalı takımımıza destek olmalıyız ! Bir parantez de ilerleyen haftalarla ilgili açmak isterim maçların git gide zorlanacağını ptt’ nin kurtlar sofrası olduğunu kendi de çok iyi biliyor bunun içinde zamana ihtiyaç olduğunu düşünüyor buranın futbol şehri Bursa olduğunu şampiyonluk yaşamış bir kulüpte başarı sağlayamazsa kredisinin tükeneceğini düşünüyor kredi istiyor ! Herşey tersine dönerse olası durum için zemin hazırlıyor…Biz zaten yanındayız yalçın hocam hiç endişen olmasın ! Böyle devam “yenilsen de yensen de üzüntünde taraftarın sevincinde seninle birlikte” !!! diyerek bu armaya sahip çıktık “adı aşk bu eziyetin” merak etme yalçın hocam…

   31
   1
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Eser arkadaşım dünkü kritik haftalar başlıyor haberine yorumumdan sonra benim için harbi Bursaspor lusun demiştin.
    Ben de senin yorumuna cevaben yazdım. O sayfada ki yazimi okumalisin.

    3
    1
    1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

     Adınıda lütfeder misin kardeşim “16 BS 224 Texas” sana isminle hitap edelim sen öyle böyle değil harbi Bursasporlusun burada oto boka eleştirel yorum yapanlar gibi değil !

     3
     1
     1. @Eser yorumuna yanıt olarak

      16 BS 224 Texas çok hoşuma gidiyor.
      Hayatımda ailemden sonra en önemli dort olguyu taşıyor..
      16 sehrimin plaka kodu.
      BS Bursaspor’um.
      224 sehrimin alan kodu.
      Teksas ta ait olmaktan büyük gurur duyduğum taraftar gurubum.
      Daha ne olsun ki.
      Eser arkadaşım beni böyle tanımaya devam ederseniz sevinirim.
      Uzun yıllardır işim gereği şehir dışında olduğum için maçları Digitürk ten takip ediyorum.
      Şehir dışında olmanın da avantajları yok değil.
      Örneğin diğer futbolseverlerin Bursaspor a bakış açısını çok iyi görebiliyorum.
      Özellikle de İstanbul takımı taraftarlarının bakış açısını.
      Bursaspor lu lugun ne demek olduğunu daha iyi anlayabiliyorum.
      Bir kaç yıl içinde kısmetse ailecek Timsah Arena da olacağız.
      Belki zamanı geldiğinde tanışırız bile.
      Bize düşen anlamlı sakin yerinde pozitif yapıcı yorumlar yazan taraftar sayımızı günden güne artırmak için çok çalışmaktır.
      Küfür kötü söz sahibine aittir.
      Ne diyelim belki de bir kaç yıl içinde maçlarda buluşup beraber seyredecek kadar cogaliriz kardeşim.
      Şimdilik sen ben ve apolitik kardeşimiz.
      En kısa zamanda bu platformda gurup oluşturacak kadar cogalmamiz gerekir.
      Saygılarımla.

      1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

       Bu arada unutmadan belirteyim.
       Papazcesme li olmaktan da büyük gurur duyuyorum.
       Hatta bir gün bir konu hakkında tanımadığım bir kişi ile hiç sevmediğim halde tartışma yasadik.
       Devamında bana tehditvari olarak ben Kasımpaşa li yım dedi.
       Ben de olabilir ben de kırk yillik papazcecme li yım Kasımpaşa masımpaşa bana vız gelir dedim ve birden geri adım attığını bile sezdim.
       Çok sevdiğim Bursa Bursaspor ve Papazcesme burnumda tütüyor.
       Bursa da yaşıyor olmanın tadını çıkarın değerini bilin derim.
       Bu dediğin gibi ota bilmem neye saydiranlar var ya işte bunun değerini bilmiyorlar.

   2. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Ya @miu16, iyisin hoşsun güzelsin de. Biraz sanki çok konuşuyorsun. Ertuğrul Sağlam şampiyonluktan sonra hiç tehditvari bir şekilde konuşmadı. Öyle giderim, böyle giderim diye laf etmedi. Ama sen ve senin gibi nankörler yüzünden gördük sonunun ne / nasıl olduğunu. Kuyruğuna teneke bağlayıp gönderdiniz. Yakıştı mı bu bize? Bence sen sadece işini yap. Kıymet bilen taraftar ol. Boşver Bursaspor’daki problemleri. Onları kulüp yetkilileri ve Koşukavak düşünsün.

    Kapiş?

    5
    3
  5. @miu16 yorumuna yanıt olarak

   Adama soru sorulmus cevap vermis mavta kaybedecek macta alacak bu haberi yazan adama sorulan soruyuda yayinlasin muhtemeln 4 haftada hoca degistiren klupler var ne dusunuyorsun demisler oda cevap vermis adam yolarsaniz giderim diye ornek vermis

   31
   5
  6. @miu16 yorumuna yanıt olarak

   Potansiyelini ortaya koyma isteğini anlıyoruz görüyoruz fakat hele bir dur be hocam şenol güneş gibi futbol profesörü oldun. Seni sevdik saydık ama az laf çok iş.

   31
   12
 2. Aman hocam sen bize biz sana lazımız iki tarafta bu şekilde kendinden Türkiye genelinde söz getirecek..

  29
  2
  1. @Maraton üst yorumuna yanıt olarak

   ben bu adamdaki enerjiyi kimsede gormedim adam mac icindeyken 12.oyuncu reamen yașiyo maçi yuregiyle helal olsun yalcin hoca, haftaya istifa dahi edip gitsen yada gonderilsen bile sana olan fikirlerim hic bir zaman degismicek sen iyi adamsin seninle birlikte yeniden zirveye….

   15
   1
  2. @Maraton üst yorumuna yanıt olarak

   Konuş hoca Bursa halkı futbol cahilidir hepsi bildiğini sanar ama birşeyden çakmazlar dinleme bu cühelaları. Geçmişte bu futbol cahillerini dinleyenler bizi bu hale getirdi arkandayız hocam ben elitist bir insanım bir işi bilen yapsın bilmeyen kapasın çenesini.

   16
   2
 3. Ya arkadaş rahat bırakın artık şu kulübü. Güzel bir hava yakalanmış gidiyoruz. Neden ortamı geriyorsunuz. Bursaspor kötü duruma düşünce elinize ne geçiyor. Neden çomak sokmaya çalışıyorsunuz.

  26
  2
 4. Hoca 3 maç kazandık sadece bu ligde. Tamam sana ısındık sevdik ama hergün demeç vermeyi bırak bence. Oldun başımıza filazof. Allah korusun 3 maç arka arkaya maç kaybedersen bu açıklamalarının bir anlamı olmaz. Sevdik seni ama az laf çok iş zamanı

  10
  13
 5. Evet Bursa İzmir 2.5 Bursa İstanbul 1.5 saat ve Evvelki Yönetim 500-600 Milyon Borç Batağında bıraktı gitti duble yollardan ve kimse bu paranın nereye gittiğini araştırmıyor soruşturmuyor ve o BORÇ hala orada duruyor ve Hoca’da bırakıp giderse bazı salakların yüzünden o zaman buyur kurtlar sofrasına biraz maç kazanınca destek amaçlı maçlara gelmeye başladılar ama asıl nedeni dışarıdan karıştıramayınca içeriden takımı karıştırmakmış alın işte İzmir 2.5 saat! bu karıştırıcıları ne stadyum nede kulübün yanına sokmamak lazım çünkü niyetleri bozuk!.

  10
  2
 6. herkes hoca çok konuşuyor demiş hoca sadece sorulara cevap verdi ve tff 1.ligteki 4 hocanın ayrılmasını sordular cevaplar açık ve netti, kendini geliştiremeyen spor medyamız yüzünden hoca herşeyi tek tek anlattı ve soru cevaplar olduğu gibi değil parça parça haber yapılıyor

  9
  1
  1. @Kenan yorumuna yanıt olarak

   Bu haber bizim spor medyasının zihniyetini,koca haberin içinden cımbızla bu konuyu alıp ortaya bırakma kabiliyetini göstermesi bakımından faydalı oldu.
   Yalçın hoca bu haberden sonra nasıl konuşacağını ağzından çıkacak her kelimenin parçalara ayrılarak karşısına nasıl çıkabileceğini görmüş oldu.
   Bundan sonra da bu konuya dikkat eder.
   Böylelikle de bu sorun ortadan kalkar.

 7. Hocam iyi güzel hoşsun da biraz fazla konuşuyorsun..Sen bak işine herkese laf yetiştirmek zorunda değilsin…İşler ii giderken göze batmaz ama yarın 2 mağlubiyet aldın mı, herkesin gözüne batar…

  5
  8
 8. Hocam haddim olmayarak size bir tavsiyede bulunmak istiyorum nedenini bilmiyorum ama bizim takımda çok açıklama yapan hocaların ömrü kısa oluyor futbol felsefenizi begeniyoruz ama burası Bursaspor amatorede dussek kapimizda yatacak hocalar varken yok giderim miderim aciklamalari hoş karsilanmaz

  5
  7
 9. Yaw haber yapan arkadas sorulan soruyuda yazsana milleti geriyorsun adam ulkenin genel probelmi demis takimi sormayan adam bunu sorarak gundem pesinde muhtemelen

  3
  2
 10. Lütfen en çok da futbolun F sinden anlamayanlar sırf gevezelik olsun diye yorum yapanlar siz biraz uzaklaşsanız her şey daha iyi olacak emin olun. Herkes kendini futbol profesör ü sanmaktan kurtulsun.

 11. Yazın bir tarafa ve bekleyin.
  Bu sabırsız anlayış bir gün Yalçın hocayı da öğütecek.
  Bir gün gelecek biz de hocayı linç edeceğiz.
  Maalesef biz günübirlik yaşayan bir toplumuz.

  2
  4
 12. YİNE başladı vıdı vıdı,bence herkes işini iyi yaparsa sorun zaten çözülmüş olur.Ülke futbolunu önce İSTANBUL KULUBÜ OLAN tff düşünsün.şen şampiyonluğa odaklan hocam

  2
  7
 13. Hocam neler oluyor.
  Bu açıklamayı yapmanı gerektirecek problemler mi var yoksa Türk futbolu adına genel mi konustun.
  Takım içinde sorunlar varsa bu başkan ve yönetimin işi.
  Takip edemedim td değişikliğine giden takım var ise o da onların sorunu.
  Hocam ne olur biz işimize bakalım.
  Zincirin halkaları birbirini bulmaya başlamışken araya set koymak isteyenlere pirim vermeyelim.
  Aman hocam dikkatli.
  Çünkü kentimiz değirmen gibidir.
  O girdaba girdik mi ogutur gider.
  Bizler değirmen tabelasını gördüğümuzde tam ters istikamete uzaklasalim.
  Isimize bakalım hocam başkalarının sorunu bizleri bağlamaz.
  Bu hafta beşinci hafta tehlikeli hafta.
  Lutfen işimizi yapalim.
  Evet Bursa Izmir arası ikibuçuk üç saat fakat ancak biz sizi bırakırsak gidebileceğiniz mesafe.
  Ha canınız sıkılınca gidin kordonda bir çay için o ayrı.

  2
  3
  1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

   Haber yapan arkadas soruyu yayinlmazsa anlasilmaz muhtemelen hocam 4 hafta da hica degistiren klupler var Eses gibi ne dusunuyorsunuz diye sormus oda cevap vermis ulke futbolunun genel problemi demis

  2. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

   Bu arada yerel gazete de bu haberi yapanlar konuyu eksik bırakıp ortaya atmışlar.
   Sizin aciklamalariniz o konu üzerine bu belli oluyor fakat insanlarımız anlamaya bilir.
   Şimdi bu haberi yapan arkadaşlara kimler hoca değişikliğine gitti Bunu da yazın dememiz gerekiyor.
   Boyle na tamam haberler sadece ortalığı karıştırıyor.
   Yalçın hoca geçen sezon görevini beşinci haftada birakmisya ışte bu tip haberciler bunları kollar ve zamanı gelince de reyting uğruna hemen sonunu düşünmeden yazarlar ya da söylerler.
   Anlaşılan ortada böyle bir durum var ve Yalçın hoca da açıklama yapma gereği duymuş.
   Aman hocam biz bu işlere girmeyelim.
   Sadece işimize bakalım.
   Hani demissinizya bu işler Avrupa da böyle değil diye.
   Evet bu ülke de işiniz zor.
   Başkalarına laf yetiştirmekten kendi işinizi yapamaz duruma gelebilirsiniz.
   O yüzden bu konulara hiç girmeden devam etseniz daha iyi olur kanaatindeyim.
   Çünkü dün eski futbolcular,bugün td değişimleri yarın hangi konu gündeme gelir belli değil.
   O yüzden bız sadece işimize bakalım.
   Cevap verme konusunu sportif direktörümüz layıkıyla yapacaktır.

   4
   3
 14. hocam senden tek rıcam, Bursaspor dışındaki konularda pek açıklama yapma. Basındaki arkadaşlar malzeme almak için hep size sorular soracak sonra sadece sizin görüşünüz gibi bu örnekte olduğu gibi yayınlarlar. Halbu ki soru soran ve sorduğu soru da yayınlansa şimdiki yorumların yarısı çöp olmuş olacak. Takım güzel gidiyor, gençlerimiz oynuyor ve formdalar, biz işimize bakalım. Ayrıca şu tedirginliğin olmasın biz atak futbol oynatan yerimizden hop oturtup hop kaldıran bir futbol izlemek istiyoruz. Yenilsekte, maç kazanamasakta iyi futbol oynatan, maçı yaşayan ve Bursaspor umuzun hakkını savunan hocalar, yöneticiler görmek istiyoruz. Şenol Hoca zamanında sivastan ilk yarı 3 yesek bile 4-3 çevirebileceğimize inanıyorduk. takımı o havaya sokup bizlere o heyecanı yaşat hocam.

  2
  1
 15. Mikserler tespit edilip gereğini yap başkan.sanirim arpa vermion die karıştırmaya başlamışlar ortalığı.tribun liderlerini gerekirse bu stada sokma.olsalar nolur olmasalar nolurrr.zaten stadda ambiyans yok.mesut mestan arkandayiz

  2
  1
 16. Hocam sen Bursasporla ilgilen boşver,bu takım masıl mayısa bıraktamadan şubat sonu mart başı lige çıkar onu düşün

  1
  2
 17. soru : ligde 4 haftada 6 takım teknik direktörle yollarını ayırdı. ne düşünüyorsunuz?
  cevap da böyle baslar ve devam eder… ‘bu kararları verenler,kendi sektörlerinde işler bi hafta kötü gittiginde,,bu hafta üretim cok kötü hadi herkesi cıkarıyoruz mu diyorlar vs vs.. anlatıyor yani daha hocam… ama bursa da bu tarzın tepki göreceğini 2 gün önce röportajın videosunu da paylaşarak söylemiştim twiter da =)
  Her söylediğin hak olsun hocam ama her hakkı ,her yerde söylememek gerek bazen =)

  1
  2
 18. Ne olacaktı ki her maç küfür mü edilmesi başarılı değilse maya tutmaz ise hoca da yapışmasın her maç sonrası bireysel hata ile çok istedik aynı nakarat

 19. hic mi araştırmadın bursaspor taraftarını yabana atmayın tamamı o trübünde cok ta olmasa futbolu okuyor yorumluyor örnek vereyim sana hoca gecen sezon bu taraftar hep birlikte transfer istemesen hocaya takım kümeye düşer kesin diye haykırdı aybaba genclerle oynar düşmem dedi düştü mü bursaspor düştü sen karar ver kim haklı burada hoca cizeyi alalım dediler sakat o iş görmez denildi cize türkiye gündemine oturdu bi başka teknik direktöre zeki celik getirilip önüne konuldu yaramaz satın dediler avrupanın gündemine oturdu bu cocuk sen karar ver kim haklı iyisin hoşsun sarma bu taraftara oturduğu trübünden osmanlı macını kaybemeyi hiseti bunuda azıcık homurdanacak sen işine bak kimse karışmaz sana ama gördünü esirgemez yapıştırır yukarda zararları döktük okadar da avrupalı gibi değilmiş yerli teknik direktörler yaptıkları acıtı yara actılar cekip gitiler azıcık ta öz eleştiri yapalım

 20. Hoca senol gunese benzio futbol konustumu profesor baska mevzulara girdimi sacmslio.umarim kariyerin parlak olur sansli olan bursaspor deil sensin hocam bunu unutma

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu