Koşukavak “İlk 4 maçımız çok kritik!”

Yalçın Hoca, önlerindeki 4 haftaya dikkat çekti ve transferler için konuştu:

Genç teknik adam, ‘Gelen isimleri bir an önce hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki 4 hafta çok kritik. Hepsinden faydalanmak mümkün gözükmüyor’ dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, önceki akşam yayıncı kuruşa önemli açıklamalar yaptı. İlk haftalarda gençlerle iyi bir ürün ortaya çıkardıklarını ifade eden Koşukavak ‘Gençler iyi işler yapıyor. Kulübün zaten mevcut sıkıntılarını herkes biliyor. Elimizden geçen sezondan 4 oyuncu vardı. Onlar da bölüm bölüm sıra alan isimlerdi. Deneyimli anlamında sadece Latovlevici vardı. Belki de lige iskeleti olmayan tek takım olarak başladık. Şartlar böyleydi. Fakat gençlerimiz iyi maçlar çıkardı. 2 galibiyetle özgüvene ulaştık, adaptasyon sağladık. İlerleyen haftalarda daha iyi olacağını düşünüyorum’ dedi.

İHTİYAÇ VAR

Takıma katılan yeni transferler hakkında da konuşan Koşukacak şunları söyledi: ‘Bursaspor’un bu ligde beklentisinin olmaması mümkün değil. Elimizde karakter getiren gençler var. Onlar her zaman Bursaspor’un seyircinin beklentilerine cevap verme adına sıkıntılar yaşar. Eskişehir’de ilkyarı baskı yedik. Böyle şeyler olacak. Bursaspor altyapısı herkes tarafından biliniyor. Tecrübeli oyunculara ihtiyaç vardı. Ülke futboluna kendi ispat ettirmiş, karakter olarak model olabilecek isimler aldık.’

4 HAFTA ÇOK KRİTİK

‘Bu süreçte sentez yapmak zordu. Elimizdeki malzemeden kadro kurduk ama ilerleyen haftalarda böyle gitmezdi. Gerçekçi olmak lazım. Gelen isimlerin antrenman seviyelerinde eksikleri var. Oyunculara biraz dışarıda kaldıkları zaman antre etmeyi öğretebilmeliyiz. Yenilerle birlikte çalışıyoruz. bir an önce hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki 4 hafta çok kritik. Hepsinden faydalanmak mümkün gözükmüyor.  4 maçı en az sıyrıkla atlatırsak iyi bir takım izleteceğimize inanıyorum.’

17 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Pablo10batalla yorumuna yanıt olarak

   Hocam bu takımı şampiyon yap süperlig’ e çıkar efsaneler arasında yerini al ! Sana güveniyoruz ! Bu seyirci Bursaspor’ a ilk geldiğinde sana da salladı onlara taraftar demiyorum hiçbir baskı altında kalmadan işine odaklan hocam ! Sen de ters köşe yap !

   57
 1. Harbiden Şenol Güneş’ten sonra çok içime sindi Yalçın Hoca. Umarım bari bu adamı aglatmayiz. Şampiyonluktan sonra ne biz taraftar olarak, ne yönetim, ne hoca, ne futbolcular, ne de basın ŞAMPİYONLUK SONRASİNİ kaldiramadik. O iskelet bu gençlerden olusacak. Ve inanıyorum ki süper ligde bir sampiyonluk daha gelicek.

  İNŞALLAH BU KEZ SAMPİYONLUK SONRASİNİ KALDİRİR, KLASİK BİR AVRUPA TAKİMİ HÂLİNE GELİRİZ …

  79
  3
  1. @Myumyu yorumuna yanıt olarak

   bence efsanesinden ziyade ,çok çalışırsan çizgini bozmazsan efsane olabilirsin demek lazım!!!
   Valla 2 maçta el üstü 1 maçta yer dibi!!!Müthiş bir profiliz………..

   33
 2. Gercek manada takimin oturmasina 5-6 hafta var ! Cunku Hocaninda dedigi gibi yenilerin hicbiri hazir degil ! Recep Aydin bir depar atti bir topa vurdu 18. Dakika sakatlandi ! Hepsi oyle !

  28
 3. Shehu artik sazı eline almali.. yeteneği en yuksek oyunculardan biri..ama hala çekingenlik var üzerinde..bir an önce bunu uzerinden atıp takıma liderlik yapmalı.. shehuyla hocanin ozel olarak ilgilenmesi gerekiyor

  18
 4. Milli aranın bu haftaya denk gelmesi bizim için çok iyi oldu.15 günde biraz olsun toparlarlar,takım birbirini tanır.Zaten bir sinerji yakaladık bunu seri galibiyetlere çevirirsek önümüzde durabilecek çok takım yok.Ancak özellikle Ümraniye,Erzurum ve Hatay gibi takımları içeride yenip dışarıda en fazla 1 mağlubiyetle sıyrılabilirsek rahat çıkarız.

  14
  1. @Tqy yorumuna yanıt olarak

   Messut Bakkal’da çok dürüsttü. Küme düştüğümüz maçtan sonra bile hiç üzülmedi. Dürüstçe çıktı güldü.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu