Konuralp Yeşil “Sevinçli, haberi vermek istiyoruz”

Bursaspor Kulübü Olağan Divan Kurulu toplantısı Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda gerçekleştirilirken Yönetim Kurulu 2. Başkanı Konuralp Yeşil açıklamalarda bulundu.

Yönetim Kurulu 2. Başkanı Konuralp Yeşil, “Transfer yasağı TFF, FIFA, kamu alacakları bakımından var. Kamu alacakları dışında herhangi bir sıkıntımız kalmadı. Yüzdük yüzdük sonuna geldik. Başkanımız acil olarak çağrıldı. Çünkü bu işin bitmesi lazım. Bu sebeple gelemedi. Bu mazereti belirteyim. Konuşmalar. 40 dosya ile ilgili olarak yapıldı. Tek tek konuşup pazarlık yaptık. Bir çoğu yardımcı oldu. Kulüp basıldı, tweetler yazıldı, bu tahtanın hakkından gelir diye dönüşler oldu. Bu dönemi konuşmadan geçirmek istedik. Hala FIFA bazında gelecek alacaklarla ilgili de konuşuyoruz. Puan silme, transfer yasağı almamak için çalışıyoruz. 42 futbolcunun UÇK kararları bu döneme vurdu. 1 yıldır tahta kapalı. Bizim geldiğimiz nokta bu. Son noktaya geldik. İnşallah başkanımızın sevinçli haber vermek istiyoruz”

“1 aylık süre geçmedi. Denetleme kurulu toplandı. Bağımsız denetçi ile inceleme yapılması gerekiyordu. Başladı. İbra edilmeyen 2 kulübü denetlemiş bir firma. Tüm evraklar onlarda. Eski başkan başvuruda bulundu. 1 hafta süre lazım. Bu rapor bize tevdih edildikten sonra 1 ay içerisinde açmamız gerekiyor. Ali Ay ve yöneticiler iptal davası açtı. Biz bunları kaldırdık. Bu davayı sonuna kadar takip edeceğiz. Genel kurul iptal etti diye iptal olmuyor. Mahkemenin yapacağı hesap önemli. Ne kadar verdi, ne kadar aldı. Genel kuruldaki satma yetkisi iptali olmuyor. Ali Ay’ın ikinci döneminde dava açılması gerekirdi. Seçimli genel kurulda olmalıydı. Usulen yönetim olarak yetkimiz yok dedik. Buna genel kurul karar verir. Yanlış bilgilendirme olur. Bizim açacağımız davalarla olacak.”

“60 milyon koyuyorum dediğinizde çözemiyorsunuz. Gelenin 120-130 milyon nakit koyması lazım. Bunu kimse koyamaz. Biz evimize gitmeden çalışıyoruz. Siz eleştirileri yapmanız lazım. İstifamız isteniyor. 70 milyon Euro’dan 5 milyona düşerken, 45 transfer yapılırken kimse bir şey demedi. 2 aydır özveriyle çalışıyoruz. İstifamızı isteyebilirsiniz, ancak bu istekleriniz anlaşmak istediğimiz insanların ekmeğine yağ sürüyor. 24 bin SMS geldik 26 bin TL bağış gelmiş. Gelenler bunlar. Gerisini biz halletmek istiyoruz. TFF’den paraşüt parası olarak 8 milyon TL gelmedi. Bir kısmı geldi. Gelen bütün paraları eylül ayında açıklamayacağım. Yapılanlar anlatılacak. Süreci zora sokuyorsunuz.”

44 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Bursali yorumuna yanıt olarak

   Traş yapmayın cebinizden ne verdiniz onu açıklayın.ben size söylüyorum 5kurus vermediniz ama kesin cebe para attınız.kulubn parasıyla yediniz.ictiniz.gezdiniz.yalan mi ?

   8
   10
  2. @Bursali yorumuna yanıt olarak

   Seliminde dediği gibi MM nın ilk divan toplantısı ve o yok. Neymiş Ankaradaymış bugünü bilmiyormuydu?Borçları söyleyip duruyorsunuzda bunu bilmeyen varmı?Paranız yoktuysa ne diye geldiniz?Lig başlamış biz hala tahtayla uğraşıyoruz.60milyon koysan çözemiyormuşsun sanki o kadar paranız varmı?Aranızda bi Freyin parasının tamamını bile denkleştiremeyenlerden fazlasını beklememek lazım.

   12
   1
 1. Tahta halen kapalı açılacağına dair bir sinyal de alamadık. Başkan olacak adam insanların önüne çıkamıyor 2. Başkan biçare bir zavallı. Gündemi değiştirmek için sabah yalan transfer haberleri servis ediliyor akşam da Ali Ay’a saldırı yapılıyor. Herkes biliyor Ali Ay sorumlu da birader 2 aydır siz ne yapıyorsunuz. Herkes Divanda gereğini söyledi yapamıyorsanız bırakın bari devre arasında bir şeyler yaparız.

  32
  9
 2. Adam haklı zaman tanimak lazim. Gerekirse sezonun ilk yarısı bu kadro ile oynariz zaten iyi oyuncular hep kulüp buldu.
  Erdem özgenç karabüksporla anlaşmiş

  24
  33
 3. Bursa hakimiyet sana yazıklar olsun yalan haberle bütün BURSAYI KANDIRDIN BUNDAN SONRA SENİN ADIN ( YALAN HAKİMİYET)

  8
  1
 4. Konuralp YEŞİL okadar güzel konuştu ki. İlk defa bir yöneticiye kanım ısındı. Adamın konuşurken ali ay enkaziyla nasıl cebellesip ugrastiklarını fark ediyosunuz. Uzun yıllar sonra iyi yönetilmeye çok ihtiyacımız var. Dinlemeyen arkadaslara tavsiyem youtube dan divan yayınını dinkesinler. Özellikle eski başkan Recep GÜNAY ın kısmı çok değerli. Türk klüp lerinde yöneticiler nasıl zengin olup klüp ler batıyor biraz örnek vererek anlatmış. Ayrıca bu konuyla ilgili Konuralp YEŞİL bey de BURSASPOR un ali ay dan davacı olacağını ve dava lehimize sonuçlanirsa ali ayin alacağı gözüken 107 milyon TL evet yanlış okumadiniz 107 milyon TL yi alamayacağıni söyledi. Şu elektrik faturası bile ödemeyen ali ay nasıl 107 milyon TL verdi BURSASPORA siz düşünün. Ben şahsım adına bağımsız bir BURSASPORLU olarak bu yönetimin canı gönülden is yaptığına inanıyorum ve destekliyorum. İnşallah yasakta kalkar ve is bidaha Taraftara kalır. İnşallah ta biz bu takımı sirtlar cıkartırız. Bir daha da Hırsız başkanlar eskiden ders alip böyke klüp soymaya yeltenmezler.

  8
  1
 5. Eğer o tahtayı açmayıp, 5-6 tecrübeli isim transfer edemezseniz
  Bence siz de boşuna yer kaplamayın o koltukta bir an öce
  OLAĞANÜSTÜ KONGRE kararı alın ve koltuğu terk edin
  Bursaspor asla sahipsiz kalmaz, yok becerirseniz bu işi
  Hem ayakta alkışlar hemde KOMBİNE+ FORMA+SMS+BAĞIŞ gibi
  Destekler tüm şehirden artarak devam eder.

 6. Bu işi çözse çözse Başkan Ali Ay çözer. Bizi kimlere emanet ettin ali dede. Sen gidince bedava kombine de vermediler bize

  7
  3
 7. Tüm Bursasporlular bilsin hala o AA yı destekleyenler var çünki AA hala onları besliyor AA beslemeleri lütfen düşün Bursaspor un yakasından lütfen şehrimin büyükleri temizleyin şu çakalları Bursaspor dan

  7
  1
 8. Sen iki aydır vergi borcunu yapılandırma sonra tut tam divan kurulu toplantısında acil çağırdılar bu kadar basit mi bu arma sevdalıları nı kandırmak bu kulübü nasıl bir girdaba soktunuz omurgasız lar

  6
  2
 9. Sayın yönetici, bu taraftar sizden sadece çıkıp bir açıklama yapmanızı bekledi! Kendi şirketlerinizde halkla ilişkiler birimi var ya, onu kulüpte de uygulamalısınız. Görevi aldıktan sonra her hafta ya da iki haftada bir camiayı bilgilendirseydiniz, deseydiniz ki borç şu kadar elimizdeki bu, transferlerden gelen bu, yaptığımız çalışmalar şunlar vs. kimse size bu kadar yüklenmezdi. Ama siz ne yapıyorsunuz? Twitterdan bir gün futbolcuyu, bir gün gazeteciyi karalayıp algı oluşturmaya çalışıyorsunuz!

  5
  1
 10. Yönetim çok başarılı değil bir çok eksiklikleri var ama eleştiriler bazen haddini aşıyor. Selim Kurtulana ben soruyorum şehirde daha çok kombine satılması için kendi ne yapmış ? Kaç dernek kaç mahalle gezmiş. Tribündeki küskün insanların kaçına temas etmiş. Bu paraları kazanan insanları idare etmek sandığı kadar kolay değil. Şirketlerde 20-30 kişi yönetirken zorlanıyoruz ki bunlar maaşları ve egoları belli. Umarım Bursaspor düzlüğe çıkar ama hep birinden bekleme durumu var. Taraftar olarak o stadı dolduramadıktan sonra pekte söz hakkımız olduğunu düşünmüyorum. Özellikle daha sezon başlarında istifa seslerine kavga çıkarmaya kadar ilerletip Bursaspor’un düşmesinde söz sahibi olanlar.Eski tribünler olsa Selim Kurtulan amigo olmazdı zaten.Taraftar olarak tepki koyma yeri stadyumdur Başkanın evi değil sen bunu organize edemiyor üstüne bastırmaya çalışıyorsun hadi işine Paşa işine.

  4
  1
 11. Ee yani? Akhisar maçina da paf takimiyla çikicaz yani..arkadaş kaybedilen puanların önemini ne zaman kavrayacaksiniz.o olmus bu olmuş.. bize ne arkadaş.2 ayda parayi bulup transferleri bitirecektiniz.bunu yapimiycaktiniz neden geldiniz?

  4
  1
 12. Ulan koskoca camiayız koskoca sanayi şehri, kaç tane yerel kanal var bir kampanya yapamadınız utanın be…amatörce plansız takipsiz profesyonelce olmayan bağış kampanyası yapılıyor ondan sonra toplanan para rakamlar düşükmüş komedi resmen.Yapsaydınız canlı yayınla kampanya fener gibi Erzurumspor bile canlı yayınla bağış kampanyası yapıyor acunun sunumuyla yazıklar olsun bizde yapsaydıkaç misli kulübe bağış gelirdi.Bizim yerel medya kadar kötü bir kanal yok.Ancak laf yerel gazetecilerde patronlarınıza söyleyin…Şu düştüğümüz hale bakın.Getir Beyazıt Öztürk sunucu

 13. Tv8 e Acun ılıcalıya söylüyelimde canlı yayın düzenlesin Bursaspor için Erzurum a fener e yapıyor bizim bu yerel medya kadar pasif boş bir kanal yok.Valinin bağış kampanyasi ile olmaz.Tahtayı taraftar olarak açtıralım…Ne mesut mestandan ne de yerel medyanin patronlarından birşey olmaz…

 14. Eyw. Ali AY denen zat tan enkaz devraldiniz bunu herkes biliyor da kardesim takim 2.lige dusmus butun futbolcular bişekilde kacmis tahta acilmiyor transfer yok ligin baslamasina kalmis 10 gun bu takimla maclara cikarsan muhtemelen seneye bir alt lige duseceksin cikip bir allahin kulu aciklama yok taraftar gergin ne yapsin insanlar ya acilmazsa endisesi var.Bu arada 1.genel kurulda salt cogunluk saglanip mayista is bitse daha iyi olurdu

 15. Skandal bir Türkçe, hayatımda görmediğim kadar anlam bütünlüğünden uzak, devrik cümleler.. Konuya odaklanamadım bile..

 16. TÜRKİYEYE BAKAN BURSANIN
  SİYASİLERİ
  İDARECİLERİ
  İS ADAMLARİ ADINA
  ACUN ILICALININ ERZURUM SPOR PROGRAMINA 5 DAKİKA BAKTIM BAKABİLDİM 65 000 FORMAYA ULAŞMIŞLAR
  ÇOK ŞÜKÜR DEDİM DAHA BİZİM CEYREGİMİZE BİLE ULASAMAMİSLAR DEDİM VE KANALI DEĞİŞTİRDİM
  ÇÜNKÜ BİZ BURSALİ YİZ KİMSE BİZİ YETİŞEMEZ KİMSE BİZİM DENGIMIZ OLAMAZ KİM BİZİM BAŞARDIGIMIZI BAŞARABİLİRKİ BİZ BURSAYIZ

  DEV GİBİ EKONOMİYİZ DEĞİLMİ

 17. Bu şehir dünyanın milletvekilini veriyor iktidar partisine vergi borçları için bir zahmet taksitlendirme düzenleme yapsınlar artık..

  1
  1
 18. vergi borcu şimdiye kadar taksitlendirilmeliydi.şimdide transfer imzaları atılmalıydı,Şunuda açık ifade edeyim konuralp beyin dediği gibi Ali ay yönetimi külübü 3 yldır iyi idare edemiyordu.Ama Bursadanda bir ses çıkmıyordu

 19. Eğer yazılı transferler gelir de disiplin sağlanırsa gençlerle birlikte güzel bir sezon geçirebiliriz. Lakin disiplin çok önemli!

 20. bursa hakimiyet’ in haberi yayınlanmasın mümkünse artık, tüm şehri kaçıncı kandırışları ? ayrıca bu adamda samimi değil, sen başkan olduğundan beri şu vergi borcunu yapılandırma, divan toplandığı gün acil çağırdılar hadi orda kim inanır buna, seni kim çağırcak sen vergi dairesine gidip borç istersin anca M.M.

 21. Yanı Sabır ve Zaman isteyen…Yönetim haklı,
  Arka planı ve sabit verileri olmayan bir Hükümet bile 100 gün tanılır, daha seçilir seçilmez eleştirilen Yönetimi zor durumda bırakmak ya bilinçsizlikten veya kastı bir hareket, seveni sevmeyeni olabilir o vakit kongrede aday olup yarışa katılsaydı.
  Mestan ve yönetimin tek hatası diyaloklarının bildirimlerinin olmaması, Sözlerilerinin ne çaplı sağlamlığı ve bu Güvensizlik ortamında yaygaracıların fırınına odun taşıması.
  tweeter de yaşanan transfer polemikleri,
  transfer gelişmelerin süreçleri hiç bir Profesyonelliğie sığmayan gelişmeler

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu