Kongreyi bırak transfere bak

Her ne kadar “yok” dense de çalışmalar gizliden gizliye sürüyor. Sportif Direktör Birol Berkem, tespit edilen gurbetçilerle temasa geçmek için Almanya’ya gitti. Ankaragücü’nün 22 yaşındaki sol beki İshak Doğan için de girişimler başladı.

 

Gözler mayıs ayındaki genel kurulda olsa da hem teknik heyet hem de yönetim, önümüzdeki sezonun kadro yapılanmasını ciddi ciddi düşünüyor… Her ne kadar Ertuğrul Sağlam, kongre nedeniyle ellerinin kollarının bağlı olduğunu açıklasa da gizliden gizliye çalışmalarını sürdürüyor… Başkan İbrahim Yazıcı, 3 gündür Bursa’da… Yönetimi ve teknik heyetle toplantılar yapıyor… Yazıcı’nın güvendiği menajerler de bu toplantılara katılıp, transferi masaya yatırıyorlar… Tabii eldeki bazı yabancıların gönderilmesini de.   Berkem Almanya’ya uçtu   İşte bu görüşmelerin ilk meyvesi de, Almanya seyahati oldu… Sportif Direktör Birol Berkem, Almanya temsilcisi ile geçtiğimiz hafta U17 maçları için bu ülkede bulunan Altyapı Koordinatörü Faruk Korkmaz’ın tespit ettiği isimleri izlemek ve temasta bulunmak üzere yollara düştü… Gurbetçiler yine mercek altına alındı.   İshak Doğan’ı istiyoruz   Gurbetçi demişken; yurt içindeki isimler de takipte… Ligden düşmesi kesinleşen, devre arasında bir çok oyuncusunu elinden kaçırıp, gençlerle sezonu tamamlayacak olan Ankaragücü’nde ön plana çıkan futbolcular var. Bunların başında da İshak Doğan geliyor… Geçen sezonun devre arasında Almanya’nın Armania Bielefeld’in ikinci takımından transfer olan 22 yaşındaki futbolcuyla temasların başladığı bilgisi geldi. Savunmanın solunda görev yapan İshak’ın başkent kulübüyle sözleşmesi 2014’te bitiyor. Ancak, sözleşmesinde küme düşme durumuna göre serbest kalma gibi bir ek madde olduğu iddiası da var. Bursaspor’a iyi bir alternatif olabilir… Biliyorsunuz, Bursa’daki maçta da Ankaragücü’nün tek golünü atmıştı. Ayrıca, yine başkent ekibinden 24 yaşında orta sahanın solunda görev yapan Serol Demirhan ile defansta oynayan 21 yaşındaki Ümit Kurt da gündemdeymiş…   Isaac veto yedi   Daha önce haberini yapmıştık. Bursaspor’un ilgilendiği yönünde… Meğer, Promise İsaac kendisi haber gönderiyormuş, “beni alın” diye. Ertuğrul Sağlam, sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan 25 yaşındaki futbolcuyu düşünmediği iletmiş…     Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu