Kongre üyelerinden Levent Kızıl’a çağrı!  

Son olarak Timsah Arena’da yaşanan loca olayının ardından Bursaspor’un hem sahada, hem de kamuoyu önünde küçük düşülmesine tepkisiz kalmayacaklarını belirten Bursaspor Kongre Üyeleri güçlü ve her kesime hitap edebilecek yeni bir yönetim kurulu görmek istediklerini ilettiler.

Çarşı esnafı tarafından Bursaspor yönetiminin olağanüstü genel kurul kararı alması gerektiği ifade edilirken “Bursaspor, tarihinin en zor dönemlerinden birinden geçmekte, 2010 yılında elde edilen tarihi şampiyonluğun üzerinden geçen yalnızca 7 sene sonra ne yazık ki ‘küme düşme’ tehlikesi yaşamakta ve içinden çıkılması zor bir sosyal, sportif ve ekonomik kırılma ile karşı karşıyadır.  Bursaspor’u sportif açıdan her geçen gün daha da dibe götüren, ekonomik anlamda kulübü tabiri caizse iflasın eşiğine getiren ve sosyal anlamda camiayı kutuplaştıran beceriksiz yönetimlerin yaptığı hataların bedelini koca bir camianın ödemesi kabul edilebilir bir durum değildir.

Bursaspor Kulübü Başkanı olan Ali Ay ve yönetici kurulu üyeleri bilmelidirler ki, bu camia sahipsiz değildir ve Bursaspor kimsenin çiftliği değildir. Bu saatten sonra, yaşadığı çöküntü durumu sebebiyle Bursaspor’un kurtuluşu Başkan Ay’ın durup durup söylediği gibi 50 milyon TL’yi getiren değil, beraberinde gücü ve vizyonuyla gelenlerin elinden olacaktır.

Bizler Bursaspor Başkanlığı’nın ağırlığını dosta düşmana hissettirecek ve hangi koltuklardan yüce olduğunu bilerek hareket edecek bir başkan çıkartmak durumundayız. Ve üzerimize bir sorumluluk alarak, bu ismin Levent Kızıl olduğu yönündeki görüşüşümüzü açıklamaktan çekinmiyoruz.

Bursaspor’u, Bursaspor’u yönetmesi için birilerine çağrıda bulunulan dönemlerine geri döndürenleri asla affetmeyeceğimizi de belirterek, açıkça Sayın Kızıl’a sesleniyoruz; vakit geçti geçiyor, Bursaspor için ya şimdi göreve gelin, ya da hiç!” sözleri ile Bursaspor Başkanlığı için Levent Kızıl’ı görev almaya davet ettiler. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu