Kongre günü…

Bursaspor Kulübü olağanüstü genel kurulunun ikinci oturumu bugün saat 11:00'de Timsah Arena'da yapılacak.

Olağanüstü genel kurul saat 11:00’de Timsah Arena‘da çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilecek. Spor Toto Süper Lig‘e acı bir şekilde veda eden Bursaspor‘da Ali Ay yönetimi Olağanüstü Genel Kurul kararı almıştı.

Genel kurul üyeleri 54. kongrede Bursaspor‘un 28. başkanını seçecek. Çoğunluğun aranmadığı olağanüstü genel kurulda toplam 5 bin 135 üyenin 4 bin 499′u oy kullanabilecek. 636 üyenin ise oy kullanma hakkı bulunmuyor.

İBRA EDİLECEK Mİ?

Bursaspor‘u küme düşüren Başkan olarak tarihe geçen Ali Ay, kulübün bütün taşınmaz ve hatta stadyum gelirlerine temlik koymuştu. Camianın büyük tepkisini çeken Ali Ay‘ın bugünkü kongrede ibra edilmemesi bekleniyor.

24 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. En yakın zamanda bütün taraftarlar birlik olup şehri müdafaa yapılmalı yeni seçilecek başkan ve yönetim kuruluna göz dağı verilmeli çorbacılar kulüpten uzaklaştırılmalı tribünde yeni bir sadece içinde Bursa aşkı olan grup kurulmalı bu takımı ayağa kaldıracak olan taraftardır

  57
  3
  1. @Kaant yorumuna yanıt olarak

   1- son olarak hayri yazıcın da çekilmesiyle camianın artık kendi kendini yönetemediği ortaya çıktı.
   2- geriye iki yol kalıyor.
   a- ya kulüp amatör kümeye kadar düşecek.
   b- ya da sihirli mi dersiniz, yoksa güçlümü dersiniz bir el çıkıp bursasporu kurumsallaştırarak tekrar eski günlerine döndürecek.
   3- şu an bunu düşünecek bir ticari kuruluş yok. bana göre bu görev belediyeye düşüyor.
   4- hazır kulüp dip yapmış, beklentiler düşmüşken belediye kulübe el koymalı.
   5- bu mümkün mü ve doğru mu bilmiyorum ama özlüce satılmalı, borçlar temizlenmeli.
   6- sıfır borç ve artı kasayla birçok takımdan çok daha avantajlı şekilde liglere başlayabiliriz.
   7- şampiyonluk naraları atmadan, Süleyman hurma, önder özen ve süha sidal benzeri bir ceo ve belediyenin patronluğunda kurumsallığı hedef alan 5 yıllık planlama ile yeniden yapılanmalı.
   8- kulübü rant kapısı olarak gören ve bunun için gelen yönetici profilinden kurtulduğumuz andan itibaren gelecekte özlüceden çok daha iyi tesisler sahip olabiliriz.

   1. @öneri-yorum yorumuna yanıt olarak

    Hadi ya daha başka isteğiniz var mı.Belediye devralsınmış.Rant için gelen yöneticileri uzaklaştırmak için seçimlerde bu rantçı akbabaları destekleyenlere kulüp emanet edilecekmiş çakala bak.Sanki yıllardır siyasi baskıyla yapılan şey farklı birşey gibi bir de madde madde yazmış.O kadar meraklıysan git devlet kurumlarından yılda sözde sponsorluk adı altında milyonlarca lira para akıtılan başakşehir’i destekle.Senin istediğin Bursaspor değil nasıl olsa.

    3
    2
    1. @Yeşil Timsah yorumuna yanıt olarak

     sevgili kardeşim, yazdıklarım %100 doğrudur diye bir iddiam yok bunu da belirtmişim.
     bu kulübün bir taraftarı ve bu şehrin bir bireyi olarak konuyla alakalı sadece fikrimi söyledim o kadar.
     sen siyasi olarak belediyeye farklı bakabilirsin. ama benim için belediye ve Bursaspor eşittir.
     sonuçta kabul etsen de etmesen de her ikisinin de varlık nedenleri biz bursalılarız.

     başakşehire verilen ”devlet desteğine!” gelince, üç büyütülmüşlerin kendi beceriksizliklerini ört bas etmek için kendi taraftarlarına anlattıkları bir masal.
     ne yazık ki bu masala onlardan daha fazla Anadolu takımı taraftarları inandı.

     acı ama gerçek. çevremde başakşehir şampiyon olacağına fb, gs, ve bjk şampiyon olsun diyen. sözde büyütülmüş karşıtı sayısız Bursasporlular var.
     onlara söyleyebileceğim tek şey, ”Allah size akıl fikir versin. fb, gs, ve bjk karşında yaşadığımız adaletsizlik ve haksızlıklar bize müstahak!”

     son olarak çakal-makal gibi kelimeler çok hoş değil…

     1. @öneri-yorum yorumuna yanıt olarak

      Öncelikle sakince verdiğin cevap için teşekkür ederim.Farkındayım bu kadar fevri davranmamam gerekirdi kusura bakma.

      Belediye konusuna gelecek olursak, olayın iki oluşumda Bursalılar için var.O zaman birbirinden ayrışamaz düzlemine indirgenemeyeceğini düşünüyorum.Sonuçta bu şehirde herkes senin benim gibi Bursaspor kulübünü destekler veya futbolla ilgilenir konumda değil.Ayrıca tavrım siyasi görüşümle veya herhangi bir partiyle ilgili de değil.Belediye başkanlarının iş tanımlarında olmayan bir işe burunlarını sokmalarının doğru olmadığını düşünüyorum.Belediye şehirde yaşayan insanların hayat standartlarını geliştirmekle mesul.Şehrin spor kulübünün şirketleşmesini sağlamak, kaynaklarını oraya aktarmak belediyenin işi değil.Kaldı ki son yıllarda belediyenin ve siyasilerin bizi bu duruma getiren başkanları seçim dönemlerinde nasıl öne sürdüğü belliyken siyasetin doğru adres olduğunu düşünmüyorum.Belediye gelsin kulübü kurumsallaştırsın görüşüne katılmıyorum.Kurumsallaşma bu saatten sonra mecburi bir konu Ama bu iş bir şekilde camia içinde çözüme kavuşturulmalı.
      Başakşehir konusuna gelecek olursak Ankaragücü başkanının yaptığı “kulübün sahibi gibi olan M.K.E ile olan anlaşmamıza rağmen geçen sezon hiçbir ödeme yapmadılar.Diğer kulüplerin bir çoğu devlet kurumlarıyla yaptığı anlaşmalardan para aldı.Başakşehir’in buradan elde ettiği sponsorluk geliri 100 milyondan fazla” şeklinde bir açıklaması var.İnanıp inanmamak sana kalmış tabiki.Ayrıca Başakşehir, Yeni Malatya, Erzurum, Gazişehir gibi kulüplerin yanına katılacak bir Bursaspor’un benim gözümde desteklediğim kulüple ve değerleriyle uzaktan yakından alakası bile olmaz.Tabiki benim düşüncem böyle diye sen veya bir başkası böyle düşünmek zorunda değil.
      Son olarak cevabın için tekrar teşekkür ederim.Fevri çıkışım için tekrar kusura bakma o konuda hatalıydım.Böyle birşey için kimseyi kırmak istemem.

  2. @Kaant yorumuna yanıt olarak

   Taraftara şehri müdafaa falan işi verilmesin takımdan sonra şehrinde içine sicar bu avantaci taraftar müsveddeleri.

  3. @Kaant yorumuna yanıt olarak

   Sehr i mudafa mi bursasporun kurulusunu bile kutlayamadik biz kune duserken sehirde gs sampiyonluk turu atiyordu gecti o gunler

  4. @Kaant yorumuna yanıt olarak

   Çorba-ı Müdafaa var artık, Mestan çorbaları çoktan dağıttı. Sıcak yiyenler yedi. Bu şehirde öyle bir şehri müdafaa va kalmadı artık. Unutun, bittik..

   35
   3
   1. @DikDurus yorumuna yanıt olarak

    Karanliklar coksede Umitler Tukensede Cok gec kaldik densede Yine sabah olacak Herkesin bittigi yerde,vatanımın üstüne bir umut gunesi gibi komandolar doğacak..
    Bak bu komando marşından bir kesit. Sen pes edersen ben pes edersem meydan bunlara kalır nasıl düştüysek öyle de çıkıcaz yeter ki birlik olalım

    25
    1. @Kaant yorumuna yanıt olarak

     Yeter ki! Ama gerçekleri görmekte fayda var.. Küme düştüğümüzde Özlüceyi bastı taraftarlar noldu ? Kuru kalabalık bir lider olmadan olmuyor.. Selim bile neyi bekledi, niye organize etmedi bişeyler anlamıyorum.. Çok garip bir topluluk olduk

     18
     1
 2. Bu takım bu şehir küllerinden yeniden doğar doğacaktırda. YETER Kİ ÇORBACI. TARAFTAR OLMASIN. YETER Kİ BEN TAKIMI UÇURACAĞIM DİYENLER BAŞA GELMESİN …. DÜŞTÜK KALKMASINIDA BİLİRİZ. ..YETER Kİ ÇELME TAKMAYIN ALIN TERİMİ Zİ ÇALMAYIN … YETER Kİ HIRSIZLIK YAPMAYIN …

 3. Selim Kurtalan’ın kesinlikle uzaklaştırılması gerek. Bununla birlikte Enes ve bunlar gibi çorbacıların alayını kulübün beş metre yanına sokmayacaksın. Bence başkanı taraftarı seçmeli.

 4. Alın kongrenizi başınıza çalın Hayri yazıcı aday oldu diye kongreye gidip oy kullanacaktım adam geceyarısı çekilmiş kimbilir neoldu yine???? adam vazgeçti yada vazgeçmek zorunda bırakıldı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu