Kombine için sıra beklenecek!

Sürekli şampiyonluğa ve Avrupa'da başarıya oynayan bir Bursaspor hedeflenmesi gerektiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Yeni stadyum şehre ve kulübe bambaşka bir hava katacak” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Olay TV'nin ekran klasiği Final Programı'nda yaptığı açıklamalarla gündeme damga vurdu. Öncelikle Karabükspor karşısında beklenmeyen bir yenilgi aldıklarını belirten Altepe, şunları söyledi: “Kazanabileceğimiz bir maçtı. İyi seri yakalamıştık, 7 maçtır yenilmiyorduk. Karabük'ü yenerek artı bir değer kazanırabilirdi. Talihsiz bir gol yedik. Daha sonra toparladık 2-1 öne geçtik. Karabük'ü rahat yeneceğimiz bir ortam vardı. Birden atmosfer değişti ve penaltı oldu. Penaltı onları ateşledi. Bir an bocalama oldu. 2-2 den sonra Bursaspor bastırıyordu.”

O EL NEREDEN ÇIKTI?

“Maçı koparma ihtimali yüksekti. Maçın bitmesine uzatmalarla birlikte 20 dakika vardı. Nereden çıktıysa o el çıktı ve topu tuttu ve maçın kırılma anıydı. En kötü ihtimalle berabere biterdi. Şamil'in gereksiz atılması aynı zamanda motivasyonu düşürdü, Karabük'e de doping oldu. Onların kolay kolay gol atma şansı yoktu. Şamil'in kırmızı kartıyla maçı verdik. Son golün nasıl olduğunu anlamadık. Ofsayt deniyor. Herşey konuşulur ancak öncelikle kendi hatalarına bakacak Bursaspor. Seyircimizin sesi Karabük'ten daha fazla çıkıyordu. Nasip olmadı.”

TARİH YENİ STATTA YAZILACAK

Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa'ya kazandırmak için çalışmalarını sürdürdüğü 45 bin kişilik stadyumun son durumuyla ilgili bilgiler de veren Başkan Altepe, şöyle devam etti: “Stadyumun önce Bursa'ya sonra Türkiye'ye yakışması gerekiyor. Yeteri kadar inşaat süresi sürdü. Gün geçtikçe güzel bir görüntü ortaya çıkıyor. Biz de artık aksama istemiyoruz. Haziran ayına kadar bitirmek için çalışıyoruz. Bu stat bitince Bursaspor'u nasıl yeniden şampiyon yaparız, bunları düşünmeliyiz.”

ŞEHİR HAREKETE GEÇMELİ

“Bursaspor'un Türkiye ve Avrupa'da başarısı için uğraşıyoruz. İnşallah tarihler bu statta yazılacak. Bursa'da güçlü bir sanayi var. Tüm takımlarda maddi sıkıntı var. Bursaspor en rahatı olması gerekiyor. Bursaspor'un borcu yaptığımız yeni stadın KDV'sini bile karşılamaz. Şehir olarak harekete geçsek borcu kapatın, kulübün kasasına ciddi miktarda para da koyabiliriz.”

AÇILIŞ FİNALDEN ÖNCE OLACAK

Yeni stadyumun açılışını 3 Haziran'daki Türkiye Kupası finalinden önce gerçekleştirmek istediklerini de belirten Başkan Altepe sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Dünya çapında bir açılış yapmak istiyoruz. Açılıştan sonra kupa finalini Bursaspor oynarsa daha mutlu oluruz. Bursaspor'u Bursa'yı tanıtmak istiyoruz. Ses getirmeliyiz. Bursaspor'un ve Bursa'nın tanıtıma ihtiyacı var. Bu stat bittikten sonra takıma daha fazla nasıl destek oluruz diye düşüneceğiz. Gelecek sezon takımımız daha iyi olmalı takım. Bu stat bu şehre çok büyük güç ve prestij katacak. Bursa cennet. Yeni stadı yapmak bize nasip oldu.”

KOMBİNE İÇİN SIRA BEKLENECEK

“Yurt dışında birçok stat gördük hangisinin dışı ve içi bu kadar güzel. Hiç biri bu kadar rahat değil. En son Juventus'un stadını gezdim, çok eksiği var. Bu stadın inşallah kaderi de güzel olur. Bu stat nasıl dolacak diye soruyorlar, ben inanıyorum ki zamanla insanlar torpil arayacak maça girmek için. Aylarca bekleyecekler kombine almak için. Yeni bir statla yeni bir anlayış yeni bir ivme olacak. Bu sezon olmazsa önümüzdeki sezon şampiyonluk bekliyoruz. Yolları da düzenleyeceğiz. Her ay milyonlarca lira ödüyoruz. Önümüzdeki aydan itibaren çevre düzenlemesine başlayacağız, stadın bitmesine yakın ortaya bir şeyler çıkması gerekiyor. Stadın etrafını toparlayacağız.”

AVRUPA'DA BAŞARI GEREK

45 bin kişilik yeni stadyumda Avrupa'da takımı başarıya götürecek isimleri görmek istediklerini de vurgulayan Başkan Recep Altepe, “Yatırımlar onun için yapılıyor. Bu hedeflere ulaşmak için çalışıyoruz. Bir adım önde olmak için daha fedekarlık yapmak lazım. Benzinlik arazisi için muhalefet ret oyu verdi. MHP sonradan ikna oldu, CHP yine ret verdi. Sonuçta bunu Bursaspor için yapıyoruz. Küçük bir hareketlenmeyle Bursaspor üst sıralardan aşağıya düşmez. Bursaspor'un başarılı olmasını istiyorsanız küçük de olsa bir katkı koymak lazım” dedi.

PROTOKOL HAZIRLIYORUZ

Tüm kulüplerin Bursaspor'dan daha fazla borcu olduğuna dikkat çeken Başkan Altepe, şunları söyledi: “Futbol kamuoyunu izliyorum tüm kulüplerde maddi sıkıntı var. Krizleri aşmak önemli. Biz can suyu verelim istiyoruz. Biran önce stadı kulübe kiralamak için sözleşme hazırlatıyoruz. Yönetim de Bursaspor'a güç katacak birşeyler yapmalı. Takımı şampiyon yapacak, Avrupa'da gururlanacak bir kadro oluşturulması gerekiyor. Biz de destek oluyoruz zaten. Önümüzdeki günlerde belediye meclisinde akaryakıt istasyonu gündeme gelecek. Belki bir günde iki oturum yapacağız. Bursaspor'da yönetim de önünü görsün. Daha iyi takım yapılsın onun peşindeyiz.”

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ

“Kulübe güç katmak hedefindeyiz. Daha farklı projlerle destek olmak istiyoruz. Biz üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Bursaspor Avrupa takımı olmalı. Belli bir çıtayı yakalamalı. Türkiye'nin en büyük takımları arasında olmalıyız. Bir yere gittiğimiz zaman rakipler bizi bu etikette görüyorlar. Farklı motive oluyorlar. Hırs yapıyorlar. Önemli olan her geçen gün üstüne koymak. Pazar günü Trabzonspor maçı var. Bir galiyetle birlikte ardından Gaziantep ve Akhisar maçları var. Bunlarda kazanılacak maçlar. Trabzon'u geçersek diğerlerini zaten kazanırız. Burada takımı iyi motive etmek ve moral vermek lazım. İlkyarı iyi biterse ikinci yarı daha güzel bitebilir. 4 maçı kazanmakta mümkün.”

ŞAMPİYONLUK İSTİYORSAN OYUNCU SATILMAZ

Ozan Tufan ve Serdar Aziz'in satılmasına karşı olduğunu vurgulayan Altepe, net konuştu: “Ben Bursaspor yöneticisi değilim. Biz iddialı takımız. Küme düşmeye oynayan takım değiliz. Bu şehrin takımı liderliğe oynar, şampiyonluğa ve Avrupa kupalarına oynar. 5 sezondur Avrupa liglerindeyiz. Böyle bir durum da kimse oyuncu satmayı istemez. Çocukluğumda hatırlarım Mesut Şen satılacak denildiğinde herkes kulübün önünde toplanırdı. Şampiyon olduğumuz sezonda da Sercan Yıldırım'ın Galatasaray'a satışı gündeme gelmişti.”

DAHA İYİSİNİ ALMAN LAZIM

“O zaman başkalarının inancı yokken biz şampiyon olacağız diyorduk. 4 maçı alırsak bu senede şampiyonluğa oynayabiliriz. Şampiyon olurken de böyle oldu. O gün Sercan'ı satsaydık ki başkan satabilirdi sattırmadık. Şimdi de şampiyonluğa oynayan bir takımız. Avrupa liglerinde oynayacaksın şampiyon olmalısın. Standart olmalı. Satarsan bile iyisini alman lazım. Genç oyuncu iyi fiyat yapıyor deyip satılmaz. İyisini alman lazım. Satarsan ligin ortalarına oynayan Gençlerbirliği kulübü gibi olursun. Biz öyle değiliz, güçlü bir şehiriz.”

PROJELER ÜRETİLMELİ

“Herkesin katkı koyması gerekiyor. Bunun zorlukları var. Yöneticilik burada ortaya çıkıyor. Projeler üretilmeli. Ben bu şehrin Büyükşehir Belediye Başkanıyım ve daha iyi bir takım isterim. Takım yendiği zaman mutlu oluyorsak buna insanlar katkı koymalı. Buna destek olunmalı. Forma reklamı yok. Şampiyonluğa oynayalım diyorlar stata kimse gelmiyor. Yönetim projeler üretmeli. Her türlü desteğe hazırım. Bugüne kadar her türlü desteği verdik. Forma reklamı da verdik belediye olarak ama arkası gelmedi. Bu takım kümede düşse bizim takımımız şampiyon da olsa bizim takımımız. Şehirde 2 takım olmaması Bursa için büyük avantaj.”

BENZİNLİK ARAZİSİ KİRAYA VERİLEBİLİR

Belediye başkanlığı döneminde Bursaspor'un dışında kimseye akaryakıt istasyonu için imar izni vermediklerini de hatırlatan Altepe, “Tapu Bursaspor'da kalacaksa imar veriyoruz. Kiraya verebilirler. Bu tür arazilerin sayısı artabilir. Gelir artırıcı projeler yapılmalı. Para sıkıntısı çekmeyecek tek kulüp Bursaspor olmalı. Bütün belediyeler yanında. Her türlü desteği veriyoruz. Bizim üzerimizden projeler yapılsa yeterli. 30-40 milyonluk borçlar büyük paralar değil. Anadolu'daki kulüpler daha fazla para harcıyor. Borç batağındalar. Bundan sonraki süreçte Bursaspor Kulübü'ne de kaynak yaratmak için kafa yoracağız” dedi. 

NASIL BÜYÜK OLURUZ?

Şampiyon olduktan sonra şehirde bir anda heyecanın bitmesine anlam veremediğini vurgulayan Altepe,  “Sanki hedefe ulaşınca herkes bıraktı. Bursaspor'un şampiyonluktan sonraki hedefi Avrupa olmalıydı. Bayern Münih, Manchester United, Valencia, Barcelona gibi takımları örnek almalıyız. Bunların seviyesine nasıl ulaşırız diye kafa yormalıyız. Beşiktaş stat yapıyor borcu var. Bursaspor'un stattan borcu var mı yok. Çünkü Belediye yapıyor” diye konuştu.

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu