Kızlar iyi başladı 3-0

Mücadeleye konuk takım etkili başladı. File üstünde Ebrar , Aslı ve Aybuke ile sayılar bulan Vakıfbank ilk teknik molaya 8-4 önde giren taraf oldu.

Setin ikinci bölümüne de Vakıfbank sayılar bularak başlayınca Baş Antrenör Emin İmen mola aldı.  Molanın ardından toparlan Filenin Timsahları Emel Kaplan’ın etkili servisleri, Liteovchenko’nun da file üstünden etkili smaçları ile farkı kapattı. 9-11

Bu dakikadan sonra Vakıfbank antrenörü Erhan Doğanöz mola aldı. Molanın ardından Vakıfbank yeniden toparlandı ve farkı 5 sayıya kadar açtı. 9-14.. Bu dakikadan sonra Filenin Timsahları, Bahar Ekinci’nin etkili servisleri ile sayılar bulmasına karşın ikinci teknik molaya 16-15 geride girdi.

Setin son bölümünde Bursaspor oyuna ağırlığını koydu. Melis Ece’nin file üstü hakimiyeti ile maçta ilk kez 18-17 öne geçtik.  Setin son bölümünde daha az hata yapan Bursaspor 30 dakika süren ilk seti 25-23 kazanmasını bildi.

Maçın ikinci setine de iyi başlayan taraf konuk takım oldu.  Aybüke, Ebrar  ile sayılar bulan Vakıfbank ilk teknik molaya 8-4 önde girdi.  Setin ikinci bölümünde Vakıfbanklı sporcular üst üste hatalar yapınca farkı kapattık ve Emel’in blok sayısıyla ile skora dengeyi getirdik. 9-9 .. Bu dakikadan sonra Emel ve Bahar’ın etkili oyunu ile üst üste sayılar bulan Bursaspor ikinci teknik molaya 16-10 önde girdi.

Setin son bölümünün başında Vakıfkbank Buket Gulubay’ın etkili servisleri ile üst süte sayılar buldu ve farkı eritti. 17-15 .. Bu dakikada Baş Antrenör Emin İmen mola aldı. Molanın ardından Bahar’ın smaçları, İrem Özgür’ün servisleriyle üst üste bulduğu sayılar ile ikinci seti de Bursaspor 25-20 kazandı.

Karşılaşmanın üçüncü setine Bursaspor çok iyi başladı. Vakıfbank, Dilara Dağyar’ın etkili servislerini karşılamakta güçlük çekince Bursaspor ilk teknik molaya 8-3 önde girdi.

Setin ikinci bölümünde de rakibine göre üstün olan Filen Timsahları Dilara ve Bahar’ın sayılarıyla ikinci teknik molaya 16-7 önde girdi.  Setin son bölümünde rahat bir oyun sergileyen bayanlarımız sot seti 25-15 maçı da 3-0 kazanmasını bildiler.

 

 

MAÇMETRE

SALON: Cengiz Göllü

BURSASPOR: İlk 6  Melis Ece Yurtsever, Elena Litovchenko, Selin Doğan, Selin Yurtsever, Emel Kaplan, Bahaer Ekinci ( L: Dilek Kınık)

Yedekler:  Dilek Erken, Buse Özden, İrem Özgür, Dilara Dağyar, Gizem Koçak (L: Meyra Beyhan )

Baş Antrenör: Emin İmen

VAKIFBANK: Buket Gulubay, Miray Bölükbaşı,  Aybuke Kocabıyık, İlayda Gözen, Aslı Ertek, Ebrar Karakurt  (L: Elif Pars)

Yedekler: Doğa Su Tunca, Figensu Gezer, K.Öykü Keskin, Nazlı eda Kafkas, Eser Berçin, Zeynep Sude Demirel

Baş Antrenör: Erhan Doğanöz

SETLER

1.Set: Bursaspor 25-23 Vakıfbank (Süre 30 Dk)

2.Set: Bursaspor 25 – 20 Vakıfbank (Süre 27 Dk)

3.Set: Bursaspor 25-15 Vakıfbank (Süre 24 Dk)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu