Kızıl’dan tavsiye: ”İnternete girin”

Ve Levent Kızıl, Valencia'daki Şampiyonlar Ligi maçından sonra ilk defa konuştu.

Beşiktaş olayları ile ilgili olarak TTF'nin verdiği cezanın ardından, Bursa'da hedef noktası haline getirilmeye çalışılan Kızıl, geçmişteki hizmetlerinin bir anda silinip atılmak istenmesine hem kırgın hem de kızgın.

TFF'de yeni oluşum içinde ismi geçmesine rağmen, henüz kesin bir kararının olmadığını söyleyen Kızıl, kendi ekiplerinin devam edecek olması nedeni ile durumu değerlendirme aşamasında. Ancak onu en çok üzen de, Bursa dışından destek, Bursa içinden köstek görmesi.

Bursaspor için verilen cezanın, TFF Yönetim Kurulu’nun büyük bir çoğunluğu tarafından kabul edildiğini belirten Kızıl, asıl soruna şöyle değindi: "Bursaspor, Beşiktaş için ceza aldığı zaman, Diyarbakır'da, Gaziantep'te hükmen galip geldiğinde, Fenerbahçe'yi geride bırakıp şampiyon olduğundaki aynı noktadaydım. Federasyona girdiğim günden bugüne kadar, üzerimdeki gömlek, Milli Takım gömleği idi. Diyarbakır'dan, Antep'ten, şampiyon olunca da 3 büyüklerden (bize göre 3 büyütülmüş) büyük itham ve tehditler aldığımda nasıl dik ve sessiz isem, bugün Bursa'dan gelen ithamlarda da hep aynı noktadayım. Görevim gereği, bugüne kadar konuşmadım ama kongre vakti geldiğine göre artık sessizliğimi bozuyorum. Bursaspor zor bir süreçten geçiyor. Ellerini vicdanlarına koymadan yorum yapanlar ve fırsat kollayanlara tek tavsiyem, internettir. İnsan hafızası unutabilir veya unutturulmak istenebilir ancak internet unutmaz. Lütfen girin ve 2005-2006 sezonuna bakın. Gerçekleri tarih yazar."

Levent Kızıl, daha fazla konuşmak istemiyor ve burada kesiyor.

Çünkü, gerisini TFF'nin 29 Haziran'daki kongresinden sonra getirecek.

 

Mustafa Tunçakın

Bursa Hakimiyet

 

Not: İsim vermeden ve kişi haklarına saldırmadan yorum yapmanızı özellikle rica ediyoruz.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu