Kızıl ve Çağlar’dan TFF’ye Bursaspor çağrısı

Bursaspor’un eski başkanları Cavit Çağlar ve Levent Kızıl’dan, Türkiye Futbol Federasyonu’na çağrı geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun önümüzdeki sezon Süper Lig’in 21 takımla oynanması ve tüm liglerden küme düşmenin kaldırılması kararına tepkiler devam ediyor… Bursaspor’un eski başkanları Cavit Çağlar ve Levent Kızıl, Türkiye Futbol Federasyonu’na dev bir çağrıda bulunarak, “Süper Lig 21 değil 24 takımla oynatılmalı” şeklinde görüşlerini belirttiler…

DAHA ADALETLİ OLUR
Bodrum’da biraraya gelen Devlet Eski Bakanı Çağlar ile TFF’de Milli Takımlar’dan Sorumlu Yönetim Kurulu üyeliği de yapan Kızıl, pandemiden dolayı liglerden düşmeyi kaldırmasıyla Bursaspor, Akhisarspor ve Adana Demirspor’un mağdur olduklarını belirterek, ““Süper Lig 21 takıma değil 24 takıma çıkartılırsa daha adaletle bir tablo ortaya çıkar” önerisinde bulundular…

KULÜPLERİMİZ YIPRANDI
Çağlar, “Bütün Türkiye zor bir süreçten geçti ve hala geçmeye devam ediyor… Bu dönemde kulüplerimiz hem maddi hem de manevi olarak yıprandılar… Türkiye Futbol Federasyonu, geçtiğimiz sezon için küme düşmeyi kaldırırken, Süper Lig’in de 21 takımla oynanmasına karar verdi… Ancak görüyoruz ki; burada 3 güzide kulübümüz Bursaspor, Akhisarspor ve Adana Demirspor mağdur durumuna düştü” dedi…

LİGİMİZE RENK KATARLAR
Süper Lig’in 24 takımla da rahat rahat oynanabileceğini ve tüm kulüplerin böyle bir karardan memnun olacağını dile getiren Cavit Çağlar, “Ligimize renk gelecektir… Haftanın hemen hemen her günü maçlar oynanacaktır… Ve bundan futbol kamuoyu da keyif alacaktır… Önümüzdeki sezon için de Süper Ligi 20 takıma indirmek isterseniz, 7 takım küme düşer. Böylelikle normal düzene geçilir… Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminin kararını gözden geçirmesini bekliyorum” şeklinde konuştu…

KİMSE MAĞDUR OLMAMALI
Levent Kızıl da, olağanüstü bir dönem yaşadıklarını kaydederek, şunları kaydetti: “Eğer lig 18 takımda kalsaydı kimsenin diyecek bir şeyi olmazdı… Ancak, şu an ligdeki takım sayıları artıyor. Böyle bir ortamda kimsenin mağdur olmaması için Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminin ligdeki takım sayısını 21 değil 24 yapması gerekli… 3 güzide şehrimizin, futbola da heyecan katan kulüpleri Bursaspor, Akhisarspor ve Adana Demirspor’un da lige alınması yönünde çağrıda bulunuyoruz.

UEFA KARŞI ÇIKMAZ
UEFA’nın da böyle bir karara karşı olacağını düşünmüyorum çünkü ben de o görevlerde bulundum zamanında… Burada hedef, kimsenin bu olağanüstü süreçten etkilenmeden yoluna devam etmesi olmalı… Hakkaniyet de, Bursaspor, Akhisarspor ve Adana Demirspor’un Süper Lige alınmasıdır… Ben Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminin de hiçbir kulübümüzü mağdur etmeyeceğine inanıyorum.”

62 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Şampiyon olduğumuzda hak ederek ter akıtarak şampiyon olduk eğer bu ligden cikicaksak bu yine hak ederek olmalıdır. Bursaspor bir takım siyasi ayakların masa başı işleriyle lige çıktı dedirtmem ben bir Büyük Bursaspor taraftarı olarak.

  103
  86
  1. @Eray yorumuna yanıt olarak

   Aynı görüşteyim.
   Sadece bir sezonda Lig 6 takım birden arttırılamaz. Bu yukarıdaki takımların torpille, iltimasla super lige çıkarılması demektir. Hukuki değildir. Rakip takım taraftarları bizi kınar. Arttırılacaksa da bu yıllara yayılır. Düşenler 1 eksiltilir, çıkanlar 1 arttırılır. 3 sezonda tamamlanır.
   Bir sezon için 24 takım olacak, sonra sezon sonu 7 takım düşürülecek, 20 takım olacak, hangi ülke liginde görülmüş. Kimse mağdur olmamalı imiş. Gelecek sezon Play Off oynayanların hakları ne olacak? Bu defa bu takımlar mağdur olacak.
   Yukarıdaki zat-ı muhteremlerin bunu teklif etmeleri bile abesle iştigaldir, zihniyetlerini gösterir. Yani torpille iş yapma, adam kayırma gibi. Gel başkan ol derseniz kaçarlar. L.Kızıl şimdiden kaçtı.
   OLMAZ ÖYLE ŞEY!!!

  2. @Eray yorumuna yanıt olarak

   evet 24 takım 2 gruplu oynanacaktır. şampiyonu ve düşme hattını belirlemek için play off ve play out oynanacaktır.
   hatta VAR sistemi protokolüne, voleybol maçlarındaki sistem getirilerek, takımların teknık adamlarının itirazı ile VAR incelemesi sağlanmalıdır. hakem ve Var heyeti kendi kararı ile VAR incelemesi yasaklanmalıdır. itiraz hakkı 2- 3 ile pozisyon ile sınırlandırılmalıdır.

   9
   9
  3. @Eray yorumuna yanıt olarak

   DOĞRU DİYORSUN AMA..BU YIL ÇIKMAK ZORUNDAYIZ…ÖYLE VEYA BÖYLE..DÜŞÜNSENE BJK Yİ 3-0 HİKMET HOCA İLE YENDİĞİMİZ MAÇTA ŞİMDİ ADINI ÇIKARAMADIĞIM BİR BJK Lİ DEMİŞTİ Kİ:: ATATÜRK STADINA AYAK BASTIĞIMIZDA DİZLERİMİZ TİTRİYORDU …..DÜŞÜNSENE STAT FULLL OLSA BİZ MENEMEN İ DE YENER O GAZLA HATAY I DA YENER VE 2. OLABİLİRDİK….-3 PUANIMIZI DA EKLE BELKİ LİDERLİĞE OYNAMIŞTIK SON MAÇ…YANİ BİRAZ DA HAKKIMIZ BU…OSMANLI VE ESKİŞEHİR İN DE PUANLARI SİLİNDİ VE KÜME DÜŞTÜLER…AMA DÜŞÜRÜLMEDİLER..YANİ ONLARIN SİLİNEN PUANLARININ BİR HÜKMÜ OLMADI..DEDİĞİM GİBİ BİZİM -3 PUANIMIZ VE MESTAN YÖNETİMİNİN DELİ İBRAHİM ISRARI ( 7 MAÇTA TAM 14 PUAN YİTİRDİK…HEM DE ŞAMPİYONLUK MÜCADELESİNDE OLDUĞUMUZU İDDİA EDENLER SON 7 MAÇI BİZİM GİBİ SEYRETTİ…FATURASI DA ÇOK AĞIR OLDU) bU ARADA BEN BU SİTEDEN DELİ İBRAHİM HOCA FALAN DEĞİL ONU KOVUN DEDİKÇÇE BİNLERCE DİSLİKE ALDIM…BU YIL ÇIKMALIYIZ DOSTUM…BİRAZ DA HAK ETMİŞİZ DEĞİL Mİ?

   12
   10
  4. @Eray yorumuna yanıt olarak

   Çözüm şu:
   24 takımda, takımlar (güçleri ve derecelerine göre) adil şekilde iki gruba (kırmızı ve beyaz grup) bölünür. ilk etapta 12 takımlı iki grup lig usulü 22 maç günü oynar. Grupların ilk altı takımı ve son altı takımından yeni gruplar oluşur. Bu 12 takımlık şampiyonluk ve klasman grubunda takımlar sadece daha önce oynamadıkları karşı gruptan gelen 6 takımla 12 maç gününde karşılaşırlar. Bu sonuçlar daha önceki maç sonuçlarına eklenir. Buna göre şampiyonluk grubundan lig şampiyonu ve Avrupa kupalarına katılacak takımlar belirlenir, klasman grubundan düşecek takımlar belirler. Ligler 46 maçla değil, iki etapta 22+12 şeklinde yine 34 maçla tamamlanır. Fikstür sıkışmaz adil bir şekilde lig tamamlanır.

   14
   11
   1. @Diego yorumuna yanıt olarak

    eğer 24 takım olursa benim fikrim şu…Bunu Nihat Özdemir e de mail attım üstelik..ilk devre 24 takım 23 maç oynar…İlk 12 senin dediğin gibi kırmızı grup olur ve 11 maç oynayarak şampiyonluk mücadelesi yapar..son 12 takım beyaz grup olur 11 maç oynayarak düşmeme mücadelesi verir..23 + 11 Bütün takımlar 34 maç oynar..Hiç bir bahane de olmaz..Çünkü geçen sezon da 18 takım 17X2= 34 maç oynadı…Yok futbolcum yoruldu yok konsantre olamadık,yok covit yok seyirci..Her takım eşit başlar hak ettiği yerde de ligi bitirir…

    7
    4
    1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

     Sizinki de çok güzel bir öneri sadece deplasman sayıları eşitlenemez onun dışında sorunu yok. (Yani ligin sonunda her takım 17 evinde 17 dışarıda değil, bazıları 16-18 ya da 18-16 olabilir.) Ama her takımın birbiriyle oynaması açısından daha iyi. Kendi klasmanındaki 11 takımla ikişer maç, diğer 12 takımla birer maç toplam 22+12=34. Benim önerdiğim de, bu da 34 haftada ligi bitirmeyi sağlıyor.

     3
     2
   2. @Diego yorumuna yanıt olarak

    Çok mantıklı..
    Lig 24 takımla oynanacaksa, ki oynanmalı, ancak dediğin şekilde olur.
    Futbolu bilen adamların hali bir başka oluyor.

    8
    4
  5. @Eray yorumuna yanıt olarak

   EĞER LİGE ÇIKACAKSAK HAK EDEREK ÇIKALIM ,, HEM KULÜBE SİYASET GİRMESİN ,DÜŞSÜNLER ARTIK BURSA SPORUMUN YAKASINDAN DİYORUZ HEMDE SİYASETÇİLERDEN MEDET UMUYORUZ ,OZAMAN NEREDE KALDI BİZİM ( DİK ) DURUŞUMUZ ?

   14
   30
  6. @Eray yorumuna yanıt olarak

   Ya bi gidin be kardeşim , herkes çok düzgün bir tek biz yamuğuz sanki , bas bas bağırıyorsunuz nerede milletvekilleri nerede kulisçiler diye sonra artistlik diz boyu , bi geçin bu lafları , hoş senin Bursasporlu olduğunda belli değil ya milleti gaza mı getirmeye çalışıyorsun,herkes üzerimizden geçti son iki senede hala dik duruş diyorsunuz , birşeylerin dik durduğu kesin ama bize karşı , ne gerekiyorsa yapılmalı kardeşim , ondan sonra yandık kulüp bitik para yok nameleri yapar önüne geleni eleştirirsiniz , akıllı olun , uyanık olun yoksa altınızdaki donu bile alıyor elalemin çocuğu , sen ıslaklığınla kalıyorsun.

   16
   4
   1. @murata yorumuna yanıt olarak

    Ya kim sallar bunları Bursa’da atıp tutuyorlar.Eskiden şöyleydi başkandı bakandı sorumluydu bitti arkadaş şuan kimse sallamaz bunları.

  7. @Eray yorumuna yanıt olarak

   Masabaşı oyunlarıyla düşürüldük masabaşı oyunlarıyla süper lige çıkarılmadık sen kaç defa bursasporun maçını seyrettin sen git bizans sayfalarında yorum yap burası bursasporluların sayfası

   17
   10
  8. @Eray yorumuna yanıt olarak

   Normal şartlarda haklısın ama geçmişe bir dön bak siyaset yüzünden bursaspora yapılan kahpeliklere bir bak şu durumda zaten kimse alın terinden söz edemez küme düşmenin kaldırıldığı bir ortamda madem öyle en azından adalet yerini bulmalı bu sefer siyasete hakkımızı yedirmemeliyiz kulübün geleceği için.

   18
   1
  9. @Eray yorumuna yanıt olarak

   Seni gozgore gore varlA
   Dusurmedilermi
   Neyin artisligi ni yapiyorsunuz
   Bursadpor diye takimmi kalacak saniyorsunuz

   18
   2
   1. @Hasan yorumuna yanıt olarak

    Taraftarı olmaktan gurur duyduğum renkdaslarima selamlar. Süper lig ‘ten düşmeyi kaldırmakla haksızlık ve masa başı oyunlarına devam edildi.Magduriyet gerekçesi ile kümede kalkınıyorsa seyircisiz oynanan maçların mağduriyetini de görmeliler. Bunun başka izahı yok.Taraftarlar ve siyasiler birlik olma zamanıdır. Haklılık veya haksızlık sonra yorumlanır. Bu duruma gore de başkan adayları çoğalır. Çok aday içinden de Merhum Başkan Sayın YAZICI gibi birini seçersek kentimize maça gelen takımların futbolcularının ayaklar titrer. Kısacası düzlüğe çıkarız. Taraftarlar olarak huzur icnde haftasonlari yaşarız. Selamlar.

   2. @Hasan yorumuna yanıt olarak

    ERAY ÇOK DA YANLIŞ DEMİYOR..AMA HASAN DA HAKLI..BU YIL ÇIKMAK ZORUNDAYIZ..BENİM DİLİM VARMADI HASAN YAZINCA ONAYLADIM..BURSASPOR DİYE TAKIM DA KALMAYACAK ŞAMPİYONLUK DA ELDEN UÇACAK…HOŞ BİR SADA OLARAK KALACAK…ZATEN İSTANBUL UN İSTEDİĞİ BUDUR…ŞAMPİYONLUĞUMUZ ONLARA EVLAT ACISI GİBİ GELDİYDİ…ŞOK OLMUŞLARDI…BURSA NASIL ŞAMPİYON OLLURDU????

   3. @Hasan yorumuna yanıt olarak

    Kırmızılıdan bii dalga olmaz garü.oglu federasyonda kimi temsil ediyor anlayamadım.levent adam gibi adam onuda biz küstürdü.

    7
    1
  10. @Eray yorumuna yanıt olarak

   Ya mecbur alacaklar yoksa beinsport çekilecek para ödeyemeyecek zaten adamlar daha çok dekoder satıp abone yapmayı hedefliyor !
   Ligin tadı kaçtı 3 büzükler de bi dalga yok abone sayılarını Anadolu’ ya yayıp oradan kurtaracaklar ! Hala anlamıyor musunuz biraz ticari düşünün…

   19
   3
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Eser kardes kume dusmucez kesin bilgi dedin dustuk.cikicaz kesin bilgi ligler onaylancak dedin cikamadik.allah askina yorum yapma.2.lig maçlarda bein sporda degisen birsey olmaz.

    12
    2
    1. @Uskup yorumuna yanıt olarak

     Kimdir bu Eser be yaa ? Uzun zamandır bu forumda eser, ama bi türlü dediği çıkmaz. Hep laga luga. Boş muhabbet. Sırf rüzgar. Başka bişey yok

     2
     3
    2. @Uskup yorumuna yanıt olarak

     BENCE YANILMIŞ OLSA DA ESER İN BAZI YORUMLARI GAYET BAŞARILI..BİZ HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ..BİRBİRİMİZİ SEVELİM FİKİRLERİNE SAYGI GÖSTERELİM VE EN ÇOK DA ŞİMDİ BİRLİK OLALIM

     3
     1
    3. @Uskup yorumuna yanıt olarak

     Kardeşim bu olayı geçen sene yapacaklardı ne olduysa ertelediler yapmadılar bu sene yapıyorlar işte küme düşmeyi kaldırmadılar mı ?

     5
     5
  11. @Eray yorumuna yanıt olarak

   Masa başı işlerle ligde kalanlar cukkayı götürecek,sen alt liglerde sürüneceksin yıllarca.Eğer ki düşme kalktıysa play off oynayan 3 takımda lige alınmalı. Ha düşme olur düşen düşer kalan kalır eyvallah.Futbol artık Futbol değil birader. Masa başında oynanıyor sahada değil.Gerçi biz sahada da kazanamıyoruz..

   55
   8
   1. @Teksas'lı yorumuna yanıt olarak

    BENCE EN GÜZEL YORUMLARDAN BİRİ…BU ÜLKEDE FUTBOL BİTMİŞTİR…ORTA OYUNU OYNANMAKTADIR..KAVUKLU İLE PİŞEKAR NE İSTERSE O OLUR…SEN SAHADA TER DÖKMÜŞ MÜSÜN YAN GELİP YATMIŞ MISIN KİME NE????

    1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

     Hocam madem bu ülkede futbol masa başında,siyasilerle oynanıyor.Bizde oyunu kuralına göre oynayacağız.Küme düşen Kayseri Ankaragücü Malatya Pandemiyi bahane edip ligde kalacak,süper lig gelirlerinden faydalanacak,pandemiden en çok etkilenen kulüplerden biri olan Bursaspor yok sayılacak,geliri süper ligin neredeyse 10/1 i olan alt ligde borçlarla boğuşacak.yok öyle dava.İktidarın elinde kalan tek büyük şehir Bursa! Bursa’yı da kaybederlerse ellerinde bişey kalmayacak. O yüzden beştepeden Federasyona acil kodlu bir telefon gidebilir. Her an herşey olabilir hazır olmak lazım..

   2. @Teksas'lı yorumuna yanıt olarak

    Bugün senin şampiyonluğunu kimse dil uzatamiyorsa sebebi alın teridir lige bu karar ile çiktik diyelim başarı sağladiğinda bu takım siyaseti arkasina alip bedavadan lige cikan takim degil mi ya diyenlere cevap verme hakkin yok olamazda bugun herkesin ağzinda kayseri malatyanin başkanlarinin akepeye teşekkür mesajlari var bir kulup icin utanç verici bunlari kimse unutmaz birader

    7
    6
    1. @Eray yorumuna yanıt olarak

     Bak güzel kardeşim. Yazdıklarının bir kısmında haklı olabilirsin fakat artık Türk futbolu tamamıyla siyasete batmış durumda.Siyasilerin kollamadığı bir tane takım gösteremezsin bana.Sen geçen sen alın teri döktün de ne oldu VAR’ın YOK’luğu ile düşürülmedin mi? Bugün başakşehir nasıl şampiyon oldu sanıyorsun..Bursasporun bu hale düşmesinin tek sebebi siyasettir..

 2. Adaletli olan 24 takım olması bu durumda lig 46 hafta olacak ligin zamanında bitmesi için haftada 2 maç oynanılır hatta türkiye kupası iptal edilebilir bu yıllık kupanın oynanacağı zamanda ekstra lig maçlarıda oynanılabilir.

  32
  9
 3. Tff açıklama yaptığı iş bitti artık beyler bunlarda yalandan açıklama yapıyor ikiside yarali parmaga işemez hele cavit çağlar bursaspor başına en büyük çorap örenlerden mesut u başkan yapan siyaset deil cavit çağlar levent kızıl da olse başkan adayı olmaz bu hayalleri bırakın şuan ki açıklamalar hep göz boyama

  12
  2
 4. Koca ülkenin geldiği hale bak bir kişinin ağzına bakarak koca ülke yönetilmeye çalışılıyor ne liyakat katmış ne sen napıyon diyen… adam da oturduğu yerden evdeki karıya kadar karışıyor neymiş 3 tane çocuk yapcakmışız… siyaset çek kirli ellerini artık rahat bırak şu kulupleri böyle bir saçma sapan sebeble kimse hak etmediği şeyi istemesin bizim çıkmamız için çabalayanlar düşmesi gerekipde düşürülmeyenlerin düşmeleri gerektiğini konuşsun… yanlış tarih bayunca hep yanlıştır ama doğru şimdi anlaşılmasada birgün karşına öylebir çıkarki insanın yaşama nedenleri arasında yer olan onur haysiyet şeref gibi hissiyatların omuzlarını kabartırcasına iyiki yapmışım dedirtir adama… bugün kendi menfaatimiz için yanlışa yanlışla gidersek yarın aynı yanlışlarla hakkın hukukun çiğnendiğinde ağzını açamayan mazlum olursun ligler eskisi gibi tescillensin düşen düşsün çıkan çıksın siyaset çek pis ellerini artık herşey den

  10
  6
 5. siz ilk önce şu PTT de fırtına etkisi yarayacak bir takım kurun..şampiyon olalım..gelecek yılda süper lige dönelim..haaaaa bu iş MESTANLA falan olmaz ..şu taraftarla kafa bulmayın..kimse kimseyi aldatmasın bir 2 yılımız daha kaybolmadan mestan istifa..

  8
  1
 6. Sayın Cavit ÇAĞLAR
  Ssyın Levent KIZIL
  Siz elleverinde Bursasporu kutarın bu şehirde
  Bu pandemiden kurtaracak sizden başkası yok
  Siz hele bi önden yürüyün bu Şehirde sizin
  Arkanızdan bak nasıl gelecektir ikinizinde
  Turk futboluda Bi Kariyer Vede Ağırlığınız
  SAYGILAR.

 7. illa süper sirke çıkalım ne olursa olsun çıkalım diyorsun harama helale kimse bakmaz oldu
  Yiyin efendiler yiyin; bu doyumsuz sofra sizin;
  Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

  4
  6
  1. @Namık Kemal yorumuna yanıt olarak

   Namık Kemal ne diyon sen be yaa? Ne yimesi? Adamlar Bursaspor için ses veriyor, lobi olşturuyor, baskı yapıyor. Trilyon versen bu adamları konuşturamazsın. Sen kalkmışın yiyin efendiler edebiyatı yapıyon. Laf mı şimdi bu?

   1
   1
 8. Biz hak etmediğimiz yere gitmeyiz.Hatay ve Erzurum itirazediyor mu hayır neden adamlar 34 maç sonucunda hak ettikleri yere gittiler.Bursaspor ne yaptı 34 maç sonunda 6.sırada bitirdi şimdi hak ettik mi süper lige çıkmayı, kimseye muhtaç olmayacaksın.Millete ve yıllar geçtikten sonra Tff ile süper lige mi çıktık denilecek,Bursaspor süper lige çıkacaksa hak ederek çıkmalı.Kimsenin diline düşmemelidir.Bursaspor oynadığı oyunla istirarsızlık isteksizliği yüzünden süper lige çıkmayı hak etmemiştir.

  3
  2
 9. Sayın Cavit ÇAĞLAR
  Ssyın Levent KIZIL
  Siz elleverinde Bursasporu kutarın bu şehirde
  Bu pandemiden kurtaracak sizden başkası yok
  Siz hele bi önden yürüyün bu Şehirde sizin
  Arkanızdan bak nasıl gelecektir ikinizinde
  Turk futboluda Bi Kariyer Vede Ağırlığınız var
  SAYGILAR.

 10. aramızdaki çatlak sesler, siyasi çanları çalıyor. Bursa sporla alakaları yok..Bu işin en güzeli, bursalı iktidar ve muhalefet partili ileri gelenlerinin el ele kol kola bu işi halletmesi..Bursaspor bir bütündür, siyaset içermez..

 11. Oooo, Cavit Abim boya işinden çıkmış, saçlar kırlaşmış. Yeni trend natürel, doğru karar.
  Levo, Uludağ Premium’u üstten kesmişler. Hadi ben biliyorum da bilmeyenler için markanın gözükmesinde fayda var.
  Senin de fotocuyu uyarmanda fayda var.

 12. Bu iki zat-ı muhterem para verelim de Bursaspor kurtulsun, eski günlerine dönsün diyorlar mı? Başkan olmaktan dahi çekiniyorlar.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu